Jesteś tutaj:-, Newsy-Meble z drukarki 3D

Meble z drukarki 3D

Kiedy druk 3D dopiero raczkował, wiele mówiło się o przyszłości, w której by nabyć nowe meble będziemy musieli pobrać tylko pobrać ich projekt i je wydrukować. Choć od jakiegoś czasu jest to możliwe, chyba nikt nie chciałby mieć mebli złożonych z plastiku. Nowy sposób druku opracowany przez firmę 4 AXYZ pozwala użyć do tego celu prawdziwego drewna.


Firma ta wymyśliła proces, pozwalający na drukowanie 3D przy użyciu wysokiej jakości drewna. W ten sposób ma nadzieję na rozpowszechnienie dobrze wykonanych, porządnych i niedrogich mebli, drukowanych na zamówienie.

4 AXYZ jest bardzo powściągliwe, jeśli chodzi o ujawnianie sposobu działania swojej drukarki 3D, ale z tego co wiemy proces ten nieco różni się od tego stosowanego w tradycyjnych urządzeniach do druku w trójwymiarze. Zamiast układać kolejne warstwy plastiku za pomocą wytłaczarki, urządzenie łączy małe, równo pocięte kawałki drewna i spaja je razem w specjalnym procesie wiązania. Założyciel firmy, Samir Shah, woli by technikę tą określano terminem „produkcji addytywnej (przyłączeniowej)”, zamiast „produkcji atramentowej”, ze względu na brak żadnego rodzaju cieczy, biorącej udział w tym procesie.


Gdy spojrzymy na meble i przedmioty wykonane przy użyciu nowej metody, faktycznie wyglądają one bardzo dobrze. Naturalnie wyglądające drewno nadaje im ciepłego, bardziej przyjaznego charakteru niż w przypadku stosowania tradycyjnego druku 3D. Drukowanie przyłączeniowe pozwala także na bardzo niewielkie ograniczenia odnośnie możliwych do wykonania kształtów mebli.


Co więcej, pan Shah twierdzi, że może wydrukować także „inteligentne” części drewna, w których znajdą się czujniki. Na przykład inteligenta poręcza może wykrywać, kiedy ludzie wchodzą lub schodzą po schodach i automatycznie włączać światło. Inteligentne drewniane podłogi mogą z kolei zidentyfikować obecność w domu kogoś obcego i poinformować o tym właścicieli lub odpowiednie służby.

Na tym etapie, firma 4 AXYZ poszukuje środków do produkcji prototypu urządzenia, a gdy zdobędzie pieniądze chce uruchomić własny sklep.

Źródło: Digitaltrends

SewixAutor |2014-02-28T00:31:24+01:0028 lutego 2014 00:31|Kategorie: Inne, Newsy|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. LesH 28 lutego 2014 w 09:10 - Odpowiedz

    Mebelki z drewna klejonego? Jak najbardziej. A że sklejane będą cząstki pyłu drewna, tym nie trzeba odsraszać klienta. Generalnie idea bardzo ciekawa, jeśli pozwoli realizować odpowiednio mocne i trwałe wydruki produktów użytkowych z drewna. Wtedy nic innego nie pozostanie, jak ‚zapylać’ przy produkcji za pomocą takiej drukarki.

  2. Goja 29 maja 2017 w 13:51 - Odpowiedz

    A ja bym chciała meble z plastiku. Czemu nie? Lekkie, kolorowe, jakiś ciekawy wzór…. I koniecznie z recyklingu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.