Jesteś tutaj:-, Newsy-Ogólnopolski Dzień Programisty. Kim zatem jest programista?

Ogólnopolski Dzień Programisty. Kim zatem jest programista?

Międzynarodowy Dzień Programisty to nieformalne święto wszystkich programistów, obchodzone na świecie od kilku lat w 256 dniu roku. Dlaczego akurat ten dzień? Ponieważ 256 to 2^8, czyli liczba wszystkich możliwych wartości jednego bajta informacji w jego najpopularniejszej, 8-bitowej postaci. Zdaniem twórców tego dnia, ta kombinacja liczb najlepiej oddaje charakter pracy programisty i jego zamiłowanie do tworzenia różnych kodów i ciągów liczbowych. W tym roku Dzień Programisty przypada 13 września a Mobica, brytyjska firma programistyczna, zamierza w specjalny sposób podziękować polskim programistom inicjując ogólnopolskie obchody Dnia Programisty.

Kim zatem jest programista?

Najogólniej tym mianem można określić osoby tworzące programy komputerowe w różnych językach programowania. Jednak ze względu na bardzo dynamiczny rozwój informatyki oraz wszechobecny tak naprawdę już wpływ pracy programistów na większość dziedzin i sfer otaczającej nas rzeczywistości, środowisko programistyczne ulega coraz większej specjalizacji. Dlatego obecnie coraz częściej do programistów zalicza się nie tylko tzw. koderów ale również testerów aplikacji, projektantów oprogramowania, inżynierów oprogramowania, analityków systemowych oraz wielu innych specjalistów z zakresu informatyki.

Bez programisty ani rusz

Niezmiennym pozostaje jednak fakt, iż polscy programiści od wielu lat na całym świecie cieszą się opinią najlepszych fachowców w swojej branży. Wygrywają liczne międzynarodowe konkursy i zajmują kluczowe stanowiska w firmach należących do światowej czołówki producentów oprogramowania czy innowacyjnych rozwiązań informatycznych. Obserwując rozwój informatyki można śmiało powiedzieć, że wkrótce w otaczającym nas świecie nie będzie urządzeń, w których „nie maczaliby swych rąk” również polscy programiści.

Dzień Programisty w Polsce

Dobra sława polskich programistów sprowadza do Polski coraz więcej światowych koncernów, które chętnie otwierają w naszym kraju swoje oddziały. Jedną z wielu międzynarodowych firm programistycznych działających w Polsce jest Mobica i to właśnie ona chce w nietypowy sposób uczcić Dzień Programisty.

Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, iż wbrew obiegowej opinii praca programisty to przede wszystkim praca zespołowa i dlatego też obchody Dnia Programisty oprócz chęci podziękowania pracownikom za ich pracę to tak naprawdę początek naszych zaplanowanych działań zmierzających do większej integracji środowiska programistów” – mówi Tomasz Krawczyński Dyrektor Zarządzający Mobica Polska – inicjator tej akcji.

13 września w Bydgoszczy, Łodzi, Warszawie oraz Szczecinie czyli miastach, w których swoje oddziały posiada Mobica, zostaną zorganizowane między innymi: akcje rozdawania słodkich podarunków dla wszystkich programistów również tych zatrudnionych w innych firmach programistycznych. „Chociaż tym skromnym gestem chcemy powiedzieć wszystkim programistom, że doceniamy ich wysokie kwalifikacje oraz kreatywność i mamy nadzieję, iż w przyszłych latach Dzień Programisty obchodzony będzie już w całej Polsce” – mówi Tomasz Krawczyński z Mobiki.

Wyjątkowo w tym roku, w Łodzi Dzień Programisty świętowany będzie również 14 września z racji odbywających się targów Kariera IT. Także podczas tych targów Mobica jako jeden z wystawców przygotowała dla odwiedzających słodkie upominki.

źródło: Mobica Limited

KanAutor |2013-09-13T07:30:00+02:0013 września 2013 07:30|Kategorie: Inne, Newsy|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.