Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Rozrywka-Gra na weekend: Jewels Star

Gra na weekend: Jewels Star

Tym razem prezentujemy coś, co może trafić w gusta naszych czytelniczek. Ciekawą grę logiczną w której musimy uporządkować kolorowe kamienie szlachetne w taki sposób by, zgromadzić jak najwięcej punktów.

Zasady są proste. Trzeba tak układać kamienie by przynajmniej 3 z nich przylegały do siebie, tworząc szyk ustawiony poziomo lub pionowo. Taka sekwencja sprawia, że klejnoty eksplodują a my w zamian otrzymujemy punkty na swoim koncie. Utrudnienie stanowi fakt, że możemy je przemieszczać tylko i wyłącznie poprzez zamianę pozycji sąsiadującej z sobą pary kamieni.


Im więcej klejnotów uda się ustawić w jednym rzędzie tym większy bonus punktowy trafi na nasze konto. Przy eksplozji 4 kamieni pozostanie jeden, wokół którego krąży energia. Jeśli uda nam się go dostawić do 2 pozostałych wywołamy eksplozję obejmującą 9 lub 12 sąsiednich pół. Przy 5 klejnotach ustawionych koło siebie, otrzymamy kulę energetyczną, która po przesunięciu wywoła losowe wybuchy, przesuwając kamienie na całej planszy. Czasem trafi się klejnot z ikoną błyskawicy. Po dosunięciu go do pozostałych, niszczone są wszystkie kamienie ustawione z nim w linii poziomej lub pionowej, na całą długość planszy.


Jewels Star oferuje 3 tryby rozgrywki: Arcade, Mineral (mój ulubiony) oraz Classic. Pierwszy z nich oferuje 2 światy rozgrywane na innych planetach. Każda z nich wprowadza miłe dla oka tło planszy, na której toczy się rozgrywka. Po uzbieraniu 160 gwiazdek odblokowuje się drugie uniwersum. Arcade ma to do siebie, że na każdym z levelów mamy tzw. pustą przestrzeń, która przepuszcza spadające kamienie ale nie możemy jej wykorzystać do przesuwania swoich klejnotów. Im dalszy poziom, tym większe utrudnienia w ruchu. W pewnym momencie na planszy pojawia się niebieska gwiazda, którą trzeba sprowadzić na dół, umiejętnie wysadzając kamienie znajdujące się poniżej.


Tryb Mineral jak sama nazwa wskazuje polega na dokopywaniu się do minerałów ukrytych pod ziemią, symbolizowaną przez szare i niebieskie płytki. Między nimi ukryty jest złoty kruszec przynoszący nam dodatkowy bonus punktowy, jednak głównym celem tej odmiany gry jest walka z czasem i dokopanie się do jak najgłębszej powierzchni. Za każde wysadzenie 16 płytek stojących na naszej drodze jesteśmy informowani o zejściu na kolejne 20 metrów w głąb ziemi. Przy każdorazowym zejściu poniżej czerwonej kreski, otrzymujemy dodatkowe 30 sekund gry.

Tryb classic to nic innego jak klasyczna wersja Jewel Star. Tutaj spokojnie układamy kamienie wedle uznania, jeśli jednak nie będziemy notowali postępów w dolnym pasku progresu, wówczas nastąpi koniec gry.

Podsumowując Jewels Star jest świetną grą logiczną, wymagającą spostrzegawczości, refleksu i zmysłu planowania. Choć oprawa audio-wizualna gry jest kierowana raczej w stronę kobiet, to powinna ona przypaść do gustu niejednemu mężczyźnie, ceniącemu sobie tytuły w których trzeba ruszyć głową. Jewels Star można pobrać za darmo. Jest to jedna z najlepiej ocenianych propozycji w sklepie Google Play. Prawdziwy pożeracz czasu. Zdecydowanie polecam!

Kamil KawczyńskiAutor |2012-12-28T18:20:24+01:0028 grudnia 2012 18:20|Kategorie: Gry, Inne, Newsy, Rozrywka|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. YoMan 28 grudnia 2012 w 18:56 - Odpowiedz

    Zawsze lubiłem tego typu gry. Typowy zabijacz czasu. Nie rozumiem czemu gra dedykowana typowo dla kobiet 🙁

    http://rozwijaj.blogspot.com/

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.