Jesteś tutaj:-, Newsy-Sunker dla kieszeni każdego mobila

Sunker dla kieszeni każdego mobila

W dzisiejszych czasach posiadanie radia CB jest niemalże obowiązkiem każdego kierowcy, który odbywa częste podróże – te wynikające z charakteru pracy lub też z hobby. To dzięki tym urządzeniom użytkownicy dróg mają możliwość komunikowania się z innymi „mobilami”, wzajemnie informując się gdzie jest „zatwardzenie”, gdzie „suszą miśki” lub by ktoś „zjechał do marginesu”, bo jedzie „dyskoteka”.* Obecna od 10 lat na polskim rynku marka Sunker oferuje szereg urządzeń, dostosowanych do preferencji i kieszeni każdego „mobila”.

W Polsce CB radio zyskało popularność w połowie lat 90. XX wieku. To właśnie wtedy powstawały pierwsze plany wprowadzenia na rynek urządzeń CB oraz dedykowanego osprzętu marki Sunker, które finalnie zostały zrealizowane w roku 2002. Dystrybutorem marki Sunker na rynku europejskim jest firma Lechpol. Flagowym towarem Sunkera są radia CB oraz anteny, dodatkowo marka oferuje głośniki i inne akcesoria do CB.

Sunker Elite One URZ0235
Sunker Elite One URZ0235

Dla zwolenników prostszych modeli powstało CB radio Sunker Elite One URZ0235, które zapewnia dwukierunkową łączność. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca, a dzięki swojej prostocie jest łatwe w obsłudze. Na płycie czołowej umieszczono pokrętło blokady szumów SQ, dwa przyciski przełączania kanałów oraz włącznik ON/OFF wraz z regulacją siły głosu. Z tyłu znajduje się gniazdo antenowe i gniazdo na dodatkowy głośnik.

Sugerowana cena detaliczna: 160 zł.

Sunker Elite Five URZ0243
Sunker Elite Five URZ0243

Użytkownikom, którzy wymagają od CB radia zdecydowanie więcej Sunker poleca model Elite Five URZ0243. Urządzenie posiada wyświetlacz LCD, podświetlony w sześciu różnych kolorach. Dodatkowo użytkownik ma możliwość wyboru jednego z trzech poziomów natężenia światła. Radio posiada wiele rozbudowanych funkcji m.in. ASQ – automatyczną blokadę zakłóceń. Zastosowana w urządzeniu funkcja Dual Watch pozwala na równoczesne monitorowanie dwóch kanałów, z czego jeden kanał jest podstawowy, zaś drugi jest kanałem podrzędnym. Funkcja SCAN to przydatne w użytkowaniu radiotelefonów narzędzie, które pozwala na automatyczne wyszukiwanie w ciągłym paśmie aktywnych sygnałów. W momencie ich wykrycia funkcja SCAN zatrzymuje się na nim na wcześniej ustawiony czas. Radio zaprogramowane jest na popularnym kanale 19, z opcją szybkiego dostępu do kanału 9 (ratunkowego). Dodatkowo urządzenie zostało zabezpieczone filtrami m.in. ANL odpowiedzialnym za automatyczną redukcję szumów pochodzących od urządzeń zapłonowych wytwarzających impulsowo wysokie napięcie.

Sugerowana cena detaliczna: 299 zł.

*Wyjaśnienie pojęć: zatwardzenie – korek, suszą miśki – policja z radarem, zjechać do marginesu – ustąpić miejsca na drodze, dyskoteka – pojazd uprzywilejowany.

źródło: Sunker

KanAutor |2012-02-23T07:21:23+02:0023 lutego 2012 07:21|Kategorie: Inne, Newsy|Tagi: , |4 komentarze

4 komentarze

 1. MooNTER 23 lutego 2012 w 06:38 - Odpowiedz

  Myślałem że jakieś nowe kieszonkowe CB, a to tylko tekst sponsorowany przez producenta podróbek

 2. Tomi 23 lutego 2012 w 06:57 - Odpowiedz

  Posiadam Sunker Elite One ,po pierwszym dniu wymiana kabla od gruszki,przestało działać nadawanie-wymieniłem we własnym zakresie. Drugi dzień radio nie działa-odesłałem na gwarancje-poprawili luty na wtyku od anteny.radio po naprawie działało 2 dni i z powrotem do serwisu i ta sama usterka i tak 4 razy .Dzwoniąc do nich czyli Lechpolu powiedziano mi że na gwarancji mi tego już nie zrobią bo to moja wina ponieważ nie powinienem radia wyjmować z samochodu ponieważ wtedy to gniazdo się obluzowuje.Więc rozkręciłem radio i okazało się że oczywiście poprawiali te luty tylko że było tam nawalone pełno cyny ale nie była ona dolutowana do gniazda-poprawiłem to porządnie i jakoś 6 miesięcy wszystko działa i radio oczywiście wyjmuje z auta.Radyjko kupiłem za 110zł w sieci real ,za takie pieniądze jak najbardziej polecam-nawet nie za wiele szumi i ma dobrą modulacje ale od serwisu trzymać się z dala bo na-pewno nic nie naprawią a być może zepsują.

 3. MarekWawa 23 lutego 2012 w 15:27 - Odpowiedz

  A ja posiadam Sunker Elite One i jestem bardzo zadowolony, działa bardzo dobrze i odpukać nie miałem z nim żadnych problemów.

 4. Precz 2 maja 2012 w 08:57 - Odpowiedz

  Sunker i Lechpol to żadne firmy tylko wyłudzacze waszych emaili którymi handlują

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.