Start Forum Sprzęt PDA Złoty numer także nadaje się do kradzieży (aktualizacja)

Viewing 14 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Złoty numer – to numer telefonu, który dzięki łatwemu ułożeniu w nim cyfr jest prosty do zapamiętania. Jak okazało się jednemu użytkownikowi sieci Orange taki numer skradziono.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Takie rzeczy tylko w … Orange. Jakieś 2 lata temu gdy przenosiłem drugi numer POP na abonament w salonie nikt niczego nie sprawdzał. Wystarczyło tylko podać dane osobowe i numer telefonu, zapytali się tylko czy numer należy do mnie i to wszystko.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      zxc – to bardzo ciekawe co mówisz- a numer seryjny karty sim też pewno od czapy podałeś? 18 cyfr wymyślić i trafić to dopiero coś.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      ruli: dokładnie, wątpie, żeby przy przechodzeniu z karty na abo nie musiał podawać numeru seryjnego karty. Chyba kogoś fantazja poniosła…;)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Można przenieść z pre paid na post paid bez podania przez klienta nr karty sim. Są odpowiednie systemy, w ktorych wystarczy wpisać nr telefonu a nr sim sam się wyświetli.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      @ruli – żadnego numeru karty sim nie musiałem podawać, tylko numer telefonu. To że w salonie Orange nie chciało im się tego sprawdzić to inna sprawa. Na drugi dzień mógłbym przecież zgłosić zagubienie karty SIM i musieliby bez łaski tamtą unieważnić i wydać drugą. Jednym słowem mają otwartą furtkę dla oszustów wyłudzających złote numery z prepaidów choć po tej wpadce pewnie zmienią procedury. Jednym słowem to jest ewidentna wina operatora. Jeśli mają godność to powinni unieważnić kartę sim z wyłudzonym numerem i przywrócić ten numer klientowi. Jeśli nie to do sądu o odszkodowanie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Według mnie scenariusz był taki :

      właściciel numeru nie zarejestrował swojego "złotego" prepaida, co z kolei umożliwiło kradzież.

      Osoba która przejęła ten numer ma na 100% znajomości w Orange w BOK albo w salonach ( wystarczy sprawdzić w logach który pracownik sprawdzał w systemie ten numer ).

      I teraz osoba która przejęła numer zgłasza się do salonu i rejestruje kartę na swoje dane ( albo jakiegoś słupa). Wyrabia duplikat karty ( czyli sytuacja o której opowiadał gość, że telefon stracił zasięg, bo jego karta sim została deaktywowana w systemie i jednocześnie został uruchomiony duplikat ). Następnie migrował na usługę abonamentową i pewnie jeszcze jakiś nowy aparat kupił.

      Sprawa jest do wygrania bo wystarczy sprawdzić w logach kto zarejestrował kartę kto przyjął wniosek, a nawet logi połączeń pierwszego właściciela ( która karta sim była w aparacie o takim a takim numerze IMEI, itd … ).

      Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy audycji Pana Janusza z rzecznikiem prasowym Orange.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Do sprawy odniósł się już rzecznik tp. Zwolnili już gości, którzy byli za to odpowiedzialni.

      http://blog.tp.pl/wojciechjabczynski/entry/prz
      yjaciel_bez_ogranicze%C5%84#comments

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Podczas przenoszenia numeru istotna jest weryfikacja kodu PUK (nie PIN, bo ten łatwo przechwycić).

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Jak widać- w Orange PUK to nie jest tak istotna kwestia. Swoją drogą…koleś, który jest odpowiedzialny za kradzież numeru pewnie niewiele zarobił i do tego stracił pracę. Gra nie warta świeczki. 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Jaki z tego morał? Złote numery najlepsze są w opcji "na kartę". Tak na marginesie posiadam kilka ciekawych do sprzedania:

      -500 600 903

      -500 601 400

      -666 555 788

      -728 666 000

      -728 666 444

      -728 666 888

      -784 555 888

      -888851555

      -888855111

      -782 782 752

      Chętnych do zakupu proszę o kontakt mailowy : cookier@poczta.onet.pl

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      o tutaj już o tym napisałem: http://www.gsmring.pl/?p=79

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Co tu dużo komentować, złodzieje są wszędzie! W bankach, policji, kościele, zakładach…itd. WSZĘDZIE!!!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      czesc-piszecie o osobie ktora mogla ukrasc numer a co z osoba ktora takii numer nabyla. Jestem zly na to ze kupilem od tej osoby numery telefonow. Zly raczej na siebie ze nie sprawdzilem dokladnie o co chodzi. Kupilem karty od goscia i teraz orange zablokowalo numery. Ponadto play również zablokowal kupione numery. Nie jest to mala sprawa bo sporo stracilem numerow. Dzwonilem do orange w tej sprawie a oni S.A. bezradni. Bok umywa rece i mowi ze to nie moje bo nie na mnie zarejestrowane a S.A. zarejestrowane na mnie. Ponadto przenioslem kilka numerow do play i play mmowi ze tych numerow u nich nie ma! ze orange je zabralo. nawet takie pismo dostalem. Ja nie wiem co robic. Chyba zadzwonie do zetki może mi pomoga!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139973

      Mimo zapewnień Rzecznika Orange, że zostaną podjęte przeciwdziałania aby kradzieże złotych numerów w Orange w przyszłości nie byly możliwe lub znacznie utrudnione, wszystko wskazuje na to ze zmieniło się dokładnie NIC.

      Obecnie staram się uzyskać od BOK Orange jakiegokolwiek wyjaśnienia w mojej sprawie, gdzie w połowie Lutego tego roku została zablokowana moja karta SIM należąca do bardzo atrakcyjnego numeru (wzór X0Y-X00-X0Y), którego użytkownikiem byłem od 2004/2005 roku (wtedy jeszcze "Idea Pop").

      Problem pierwszy, BOK telefoniczny nic nie wie, sprawa jest dla nich "zbyt skomplikowana", odsyłają do kontaktu na email. Tam jednak poza autoresponderem nie ma odpowiedzi. Minęły 4 tygodnie od zgłoszenia sprawy, zero odzewu od Orange.

      Jedyne co na chwile obecna wiem z kontaktu telefonicznego, to że został wydany duplikat mojej karty, tym samym posiadany przeze mnie nr PUK już się nie zgadza, dane rejestracji również zostały zmienione na inną osobę, wyzerowano stan mojego konta, a numer 'najprawdopodobniej’ został przeniesiony do innego operatora.

      Pod moim numerem dostępny jest ktoś obcy.

      Kontaktowałem się z Rzecznikiem Orange, mimo obietnicy zajęcia się ta sprawą również tu jak na razie brak odpowiedzi w tej sprawie.

      5 lat korzystałem z tego numeru, a teraz nawet mi nie powiedzą co i jak. Załamać się można w obliczu takiego potraktowania klienta.

Viewing 14 reply threads
Reply To: Złoty numer także nadaje się do kradzieży (aktualizacja)
Your information: