Start Forum Inne Hydepark Wyższy VAT ułatwi zmianę operatora? UKE nie widzi problemu

Viewing 5 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Abonenci przez planowane podwyższenie od nowego roku stawki VAT o 1proc. zyskają pretekst, by bez uzasadnienia rozwiązywać umowy – zauważa „Rzeczpospolita”. Resort finansów nie dostrzega problemu.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • zbyszekswce
      Participant
      Liczba postów: 1110

      Kan to jak to w końcu jest? Będzie zrywanie czy nie bo początek i koniec artykułu są sobie sprzeczne – zresztą jak całe nasze polskie prawo… 🙂

    • aqq
      Member
      Liczba postów: 43

      Po lekturze tego samego „u konkurencji” mam dwa pytania:

      1) Konsumenci mają spisane umowy na kwoty brutto – to jakim cudem operator będzie mógł podwyższyć ceny?

      2) Art 61. PT: „Przepisu nie stosuje się, jeżeli cennik zmienia się na skutek zmiany przepisów prawa” – ktoś [i]tam[/i] rzucił hasłem „Żaden przepis nie nakazuje przerzucenia kosztów wzrostu podatku VAT na abonentów.” – można to interpretować jako „podwyżka VAT nie jest zmianą cennika wynikającą z przepisów prawa” (jak dla mnie mocno naciągane, ale kto tam UOKiK wie…)?

    • aqq
      Member
      Liczba postów: 43

      PS. Nie wiem czy to coś da, ale napisałam z pytaniem o to do lokalnego rzecznika konsumentów… Ciekawe czy odpisze.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139980

      Nawet jeśli będzie to możliwe, to jedynie dla klientów indywidualnych. Choć i tu OP może się bronić, że stawka minutowa netto nie ulega zmianie a wzrost ceny końcowej powodowany jest wzrostem podatku VAT

    • wlo
      Participant
      Liczba postów: 1135

      Kan – chyba jednak niepotrzebbnie przytoczyłeś ten tekst…
      Nie trzeba prawnika, zeby właściwie czytać przepis ustawy – Prawo telekomunikacyjne. Jest jasny… A jeśłi mówisz, zę prawnik jakiś ma z tym problem… To dupa nie prawnik – niech zajmie się sprzedażą używanych podręczników na rynku 😉

Viewing 5 reply threads
Reply To: Wyższy VAT ułatwi zmianę operatora? UKE nie widzi problemu
Your information: