Start Forum Inne Bezpieczeństwo Wyciekły dane teleadresowe z przelewy24.pl? Firma zaprzecza, że wyciek miał miejsce

Viewing 76 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Jak donosi Czytelnik Telix.pl wyciekły dane teleadresowe polskich internautów. Z Jego informacji wynika, że użytkownicy skrzynek mailowych o2.pl otrzymują spam, który wykorzystuje logotyp Przelewy24.pl z pełnymi danymi adresowymi łącznie z numerem domu. Redakcja Telix.pl otrzymała oficjalne stanowisko serwisu Przelewy24.pl w tej sprawie.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja też otrzymałem ostatnio na swojego emaila (gmail) spam z moimi danymi adresowymi takimi jak wtej wiadomości. Ktoś powinien za to odpowiedzieć!!!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      na wp tez to przychodzi

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Podobnie u mnie. Plusnet.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      U mnie to samo… tylko w mailu mialem jeszcze info ze wyslane przez portal Interia.pl….

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      U mnie również w interii

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Też dostałem.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      dostałem na wp. kogo poprosić o pomoc w tej sprawie ?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      To sprawa ewidentnie dla prokuratury, ciekawe jakie jeszcze dane wyciekły i kto jest w ich posiadaniu. Też to dostałem i zastanawiam się czy na wszelki wypadek nie powycofywać kasy z banków do których można mieć dostęp z netu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Też dostałem to na o2 ale nie przypominam sobie żebym korzystał z przelewy24. Sprawę zgłosiłem do GIODO.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      co tu dużo mówić wystarczy allegro. Ja też dostałem takiego mail-a na o2.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      czy można to gdzieś zgłosić i coś z tym zrobić? czy ktoś powinien za to odpowiedzieć? ja też dostałem takiego maila i nie wiem czy jest to w jakiś sposób niebezpieczne

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      do mnie też to gówno przyszło i były moje dane. niech polecą głowy za to!!!!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Też dostałem na o2 a nie jestem użytkownikiem przelewy24. Kto za to odpowiada?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      A ja nic nie dostałem. Nigdy nie kupowałem przez internet i chyba to mnie uchroniło.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      tez dostałam, z wp.pl Napisałam do oblsugi serwisu przelewy24. Napisali, że podjęli wszelkie kroki ustalenia sprawcy.. Zobaczymy

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Na pewno było włamanie na stronę przelewy24.pl, lecz oni będą temu zaprzeczać. Sprawa nadaje się do prokuratury.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja też dostałem taki spam z moimi danymi w temacie, ale na skrzynkę w interii.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      też dostałem to ścierwo aż się zdziwiłem

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Szukajcie w spamie, na gmailu tam to ląduje. Zresztą skrzynka pocztowa niema znaczenia, dostaną to wszyscy z bazy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      spróbujmy namierzyć skąd dane mogły wypłynąć http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz
      /10829/

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Wiadomo było że się wyprą.

      Ja na swoją skrzynkę otrzymałem tego maila ze swoimi danymi, ale taki sam mail otrzymał mój ojciec (z moimi danymi) – kiedyś dokonując zapłaty ze swojego konta za jego konto skype podałem zamiast swojego adresu adres email ojca!

      Przypadek?? Nie sądzę!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Tylko idiota używa takich serwisów. macie za swoje lenistwo.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      rumber@ wejdź na http://przelewy24.pl/klienci.htm i obejrzyj nazwanych przez siebie. Zastanów się co piszesz. Zresztą niema co osądzać bez dowodów.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      na adres w o2.pl mialem tylko konto w allegro i moneybookers, hmmm.. podejrzewam ten drugi serwis

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja nie korzystam z Przelwu24 i też to dostałem to musi byc coś innego może allegro lub moneybookers albo internetowy buk. Ktoś coś wie więcej??

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      A ja korzystałam z serwisu przelewy24 i NIE otrzymałam takiego maila. Psikus polega na tym, że nie korzystałam z internetowych book’ingów, tylko płaciłam za zwykłe zakupy w necie. Obstawiam moneybookers.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      A kto z Was dostał ten spam i NIE używa moneybookers? może metodą eliminacji uda się określić źródło przecieku.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja dostałem i mam konto w moneybookers, co ciekawie z tym mailem podaje prawdziwe dane tylko dla płatności, więc to któryś z pośredników wypuścił dane. Ciekawi mnie co z numerami karty kredytowej. Niby autoryzacje robi Visa, ale…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Też dostałem i faktycznie, mam konto na moneybookers.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ważne: czy jest tu ktoś kto to dostał i nie posiada konta na moneybookers?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      przelewy24 korzystają z infrastruktury moneybrokers (http://www.przelewy24.pl/moneybookers_news.htm)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Teraz to już prawie na pewno wiadomo że było to włamanie na przelewy24.pl. A te wszystkie komentarze o niesłusznym podejrzewaniu przelewy24 zamieszczają zapewne pracownicy tej firmy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      @Paweł

      ale ja np. nie korzystalem nigdy z przelewy24. teoria z wyciekiem z moneybookers jest bardziej prawdopodobna (czyli nawet jak nie miales konta na MB, a uzywales przelewy24 to twoje dane mogly zostac przekazane do MB i stamtad wyciek)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      @gr przelewy24 pośredniczą w przelewach internetowych wielu sklepów i firm. Nieraz podczas robienia przelewu internetowego można napotkać wzmiankę "Płatności obsługuje przelewy24.pl", więc używać przelewy24 to nie znaczy mieć tam założone konto.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Kurde tez dostalem! Przelewy 24 raczej zostawcie z wspokoju, mam tam konto firmowe ale na inny adres, w mailu byl inny (ale moj). Kurw… ale z moneybookers korzystalem na pewno i to podajac moje dane domowe wlasnie te z maila, nie przypominam sobie bym placil z posrednictwem przelewy24 i moneybookers (tak sie da) raczej tylko przez dotpay.pl (ci tak samo maja w ofercie moneybookers). Ja typuje moneybookers na kandydata ale!!! to miedzynarodowa firma – czy klienci z innych panstw dostali taki spam? Jesli nie to byc moze moneybookers przekazuje nasze dane do polskich partnerow i jednak od nich wycieklo…

      dotpay i przelewy24 to dwie polskie marki korzystajce z posrednictwa moneybookers. Piszcie infromacje i wasze przypuszczenia.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Mam potwierdzenie od jednej osoby która posiada konto na moneybookers ale nie robiła nigdy przelewów internetowych, że wiadomości takiej nie otrzymała. Czyli obstaję dalej że odpowiedzialność za to ponoszą przelewy24.pl.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Wygląda że to jednak z Moneybookers wyciekło, na innych forach też jest ten temat i sporo osób które spam dostały nigdy z przelewy24 nie korzystało. Za to wszyscy co dostali mieli konto w Moneybookers.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      ja również dostałam na wp taka wiadomość

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Dostałem też ten spam ale nie korzystałem nigdy z żadnych przelewów a jedynie z pełnymi danymi miałem zarejestrowane konto mailowe na wp.pl

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Paweł:

      To, że ma konto na MB, a nie dostała tego spamu, nie świadczy o niczym. Mógł jej serwer poczty odrzucić taką wiadomość, a mogła ta osoba nie zostać wytypowana jako odbiorca wiadomości (np. dlatego, że nie korzysta z usług przelewów internetowych).

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Po danych które zostały ujawnione jestem pewien że wyszły one z Moneybookers.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja pierdziele…….też miałem w moneybookers ale płaciłem ostatnio ze 2 lata temu

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Rany ludzie ja też moneybookers….

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Też dostałem, też mam w MoneyBookers konto, ale nie wykluczone, że wyciek jest z jakiegoś sklepu internetowego… Ech, od dziś zacznę zapisywać gdzie podaje swoje dane osobowe i z jakim mailem….

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Hmmm, mam konto Moneybookers rejestrowane na adres w

      UK i nie dostałem tego spamu. Musieli odsiać adresy w PL.

      Za to posiadając adresy w UK mogą próbować kraść

      tożsamości…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Tez to dostalem i nie posiadam konta na moneybookers. Korzystalem kiedys z przelewy24

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Z przelewów 24 też korzystałem…..generalnie kupa. Panowie to się nadaje do prokuratury!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      A ja dla odmiany, korzystalem z przelewow24 nie raz, za to nie jestem zadnym pokerzysta i nigdy nie mialem konta na moneybookers, pokerstars i innych takich. Wiec jesli to by byly przelewy to tez dostal bym maila? A sprawdzalem skrzymke i nie dostalem zadnego spamu – na filtrach tez nic nie wisi.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Co moneybookers ma mieć wspólnego z pokerstars?!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja też korzystałem z przelewy24 nie raz nie dwa. Moneybookers natomiast nigdy i maila nie dostałem 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      No, rzeczywiście racja. Sprawdziłem i mam konto na moneybookers. Co najciekawsze rejestrując się w różnych serwisach różnie zapisywałem swój adres. Co najciekawsze mój adres podany w mailu dokładnie zgadza się z tym jaki zobaczyłem na moneybookers łącznie z brakiem polskich liter. Obstawiam moneybookers ale już zmieniłem hasła dla pewności do wszystkich kont gdziekolwiek posiadam w necie.

      Pozdrowionka dla wszystkich wyłowionych z bazy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja nie mam konta na Moneybookers ale jakis czas temu placilem karta kredytowa i platnosc obslugiwalo platnosci24.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      I from Russia. Many have received this spam in Russia. All guess where information leakage. But all have an account on moneybookers

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Też dostałem i jedyne miejsce, gdzie podałem mój adres w takiej formie to fresh24.pl, a tam za ausługi dokonywałem płatności przez moneybookers.com :/ nie mam konta na MB. Ja się pytam co z numerami kart kredytowych?!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja mam konto na monybookers od dawna i takiego spamu nie dostałem.

      Konto nigdy nie było zintegrowane z żadną kartą kredytową, a zasilane było poprzez przelew z banku.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      dostałem to na mejl służbowy z danymi firmowymi 🙁

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Sprawa jasna, moneybookers obojetnie czy ktos mial tam konto czy dokonywal tylko platnosci karta przez ich partnerow (dotpay czy przelewy24 w polsce). Ja placilem na dwa rozne maile kartami przez moneybookersa – w dotpay musisz podac dane adresowe, podalem, nastepnie jestes przekierowywany na moneybookers gdzie juz NIE pytaja o ulice. W jakis sposob dotpay im te dane przekazuje (na pewno nie przez http POST w momencie przekierowania z dotpay na moneybookers) bo maile dostalem nawet na konto uzyte moze 3 razy na sieci, ale na pewno przy placeniu dotpay->moneybookers. Wyciek musi byc od nich co potwierdzaja jeszcze rosjanie wyzej (oni z przelewy24 ani dotpay nie korzystaja przeciez raczej).

      Co na to moneybookers, na razie siedza cicho jak mysz pod miotłą! Giodo nic z tego nie zrobi pewnie bo to nie polska. Stalo sie ale chce wyjasnien i dowiedziec sie ile kont wycieklo, jak i dlaczego i co dalej.

      Karty radze zastrzec albo ustawic limity na platnosci internetowe na 0. Nie wiemy czy moneybookers trzyma dane karty w bazie oprocz danych osobowych…

      Wklejcie jakies newsy ze stron zagrnicznych o tym, afera nie dotyczy tylko polski.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Dostałem to na maila, który mają tylko i wyłącznie poniższe instytucję:

      BZ-WBK

      Moneybookers.com

      CitiBank

      Allegro

      mBank

      I z którejś z tych instytucji musiał być wyciek.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      winne jest na 100% moneybookers !!! uzywam tylko moneybookers, nigdy przelewy24, i dostalem taki spam z dokladnymi moimi danymi z mb !!!

      pie…dole tych angoli ! na policje podalem juz sprawe!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Również wysłałem mail do moneybookers. Na razie bez odpowiedzi! Miałem też u nich zweryfikowaną KK Citibank, obawiam się, że dany karty również wyciekły. Dzwoniłem do Citibank, oczywiście nic o tym jeszcze nie wiedzą, kartę zastrzegłem ale uwaga… za wydanie nowej w miejsce zastrzeżonej chcą 30 PLN!!! Nigdy wcześniej tego nie było. Przez swoją pazerność stracili klienta.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Jestem na 100% pewien, że to MB.

      Mam oddzielne maile do paypala, allegro i MB, a tylko tam podawałem dane.

      W MB zarejestrowałem się w tym roku, więc przeciek musiał nastąpić niedawno.

      Ale skąd mam właściwie pewność?

      Przy rejestracji pomyliłem się i wpisałem dwie pierwsze litery imienia wielkimi literami.

      Zwróciłem na to uwagę dopiero dzisiaj, odczytując ten spam – sprawdzam MB…

      Voila, ten sam błąd!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      someone wrote to Moneybookers support?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      id9: yes you did, poles are lazy ;>

      They might deny… I have searched for moneybookres data leakage on google and no luck – could you post your url in russian about that case? Did only PL and RUS data leak? Or is it a wolrd wide problem – but I can not google & find proof for it!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Ja też dostałem takiego maila i też mam konto w moneybookers !!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      I wrote in support moneybookers. they replied that they were not guilty and that their security system is OK. Links to the Russian debate, I can not give because they are removed at this forum (maybe I was violating any rules)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      ID9 – we coluld have predicted this reply 🙂 do you agree? You did not use polish payment systems like dotpay.pl or przelewy24.pl did not you? So it must be moneybookers and we can nearly 100% sure blame them. If so what does it change now? Will they give us (each stolen database record) like 1000$ (or more…), no they will not. But they must be punished somehow.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      tez ostalem,jedyny przelew karta wykonalem i dane gdzie podawalem to jest be2.pl

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      It is very a pity to me, that moneybookers reject the fact of theft personal information, here are we powerless. I never used the Polish payment systems. I worry about safety of my account on moneybookers in the future.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      @id9 What language did you get your spam message in?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      russian language

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Wysłałem e-maila ze skargą do Jangomail. Oto, jaką otrzymałem odpowiedź:

      Dear Abuse Reporter,

      We have contacted our customer, about your spam complaint.

      The Database Manager at Bonusman, responded with the following opt-in information:

      [Moje imię i nazwisko]<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office&quot
      ; />

      [mój e-mail]

      [mój stary adres IP]

      [mój adres]

      Poland

      04/09/2007

      We do allow JangoMail customers to send e-mails to their existing customers and those who have provided contact information as outlined above.

      There is no pattern of behavior to suggest they are sending bulk unsolicited e-mail. Additionally, they provide the required information in each of their messages so you can unsubscribe from future mailings, should you choose not to receive their mail in the future.

      Of course, your address has been removed from their mailing list, as you no longer wish to receive these messages.

      We do take spam complaints very seriously, and if we find a customer is spamming, we take immediate action on their account. If you have any further questions or concerns, please reply back to me.

      Sincerely,

      [Imię i nazwisko pracownika Jangomail]

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      A może by tak zapytać skąd mają te dane?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Skandal…to mi przypomina sytuację z wyciekem danych klientów Play…sprawa się jakoś dziwnie rozeszła po kościach…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      Witam, ja założyłem konto jedynie w PayPal , a PayPal ma wiele wspolnego oczywiście z PRZELEWY24. piszą tam ze 27/7 pilnują naszych danych a tu mail z moimi danymi – no cos jest nie tak – konto na PayPalu usuwam i maila też.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139972

      ja cos takiego tez dostalem, ale mam dane w whois domeny podane. Jednak widze, ze to grubsza sprawa. Nie mam money cos tam 😉 Nawet nie wiem co to jest 😉

    • kasska02
      Participant
      Liczba postów: 2

      A ja niczego takiego na gmaila nie dostałam, a często korzystałam z przelewy24

Viewing 76 reply threads
Reply To: Wyciekły dane teleadresowe z przelewy24.pl? Firma zaprzecza, że wyciek miał miejsce
Your information: