Start Forum Inne Bezpieczeństwo Ranking najniebezpieczniejszych zagrożeń komputerowych ostatnich 20 lat

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Eksperci z Laboratorium PandaLabs przedstawili ranking najbardziej niebezpiecznych zagrożeń komputerowych, które pojawiły się w ciągu 20 lat. Jak wynika z analizy Laboratorium pierwsze wirusy były tworzone aby rozsławić ich twórców i rozbawić użytkowników. Przez 20 lat cel powstawania wirusów zmienił się diametralnie.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139996

      myślełem że conficker będzie wyżej. a piątku 13 nawet nie pamiętam, to chyba jakiś antyk

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139996

      Warto zauważyć, że to lista chronologiczna, a nie ranking 🙂

      Bardzo ciekawy i pouczający artykuł 🙂 Szkoda, że cyberprzestępcom nie brakuje pomysłów na nękanie użytkowników komputerów. 20 lat minęło, a z roku na rok coraz gorzej :/

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139996

      Miałem przez kilka lat kontaktu z komputerem do czynienia z wirusami i jedno wiem na pewno sami musimy przeciw działać ale czasami dobry antywirus i firewall nie wystarczają. Wiedza to nasza największa broń chociaż dobry av nie zaszkodzi. Dobrze że takie rankingi pojawiają się w sieci i informują społeczeństwo informatyczne 😉

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139996

      a spójrz na tytuł:P dla mnie faworytem jest ilove you:D

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139996

      No ok, nazywa się ranking, ale raczej nie chodzi o to, który był najfajniejszy, najlepszy, najbardziej niebezpieczny, tylko o chronologiczne zestawienie najciekawszych wirusów z tych 20 lat ich istnienia 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139996

      Ciężko ocenić, który jest groźniejszy. Kiedyś to wyglądało zupełnie inaczej, i było też mniej zagrożeń. kiedyś 1 mln zagrożeń to był prawdziwy wyczyn, bo internet był mniej popularny. Dziś 1 mln zarażeń nie robi aż takiego wrażenia

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139996

      zagrożenie w sieci traktujemy jak cos normalnego. Ile juz kazdy z nas nalapal wariatow. nawet nikt tego nie liczy

Viewing 7 reply threads
Reply To: Ranking najniebezpieczniejszych zagrożeń komputerowych ostatnich 20 lat
Your information: