Start Forum Sprzęt PDA Lark FreeBook 7.0: czytnik książek i dokumentów

Viewing 8 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      W Larku grudniowa nowość z gorącego ostatnio segmentu rynku: na półki
      trafiło właśnie urządzenie Lark FreeBook
      7.0 – czytnik elektronicznych książek i dokumentów. FreeBook
      oferuje jednak coś więcej: jest jednocześnie odtwarzaczem zdjęć i
      filmów oraz dyktafonem, ma także wbudowane radio FM.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Może nie jest to jakaś super renomowana firma, ale uważam, że wreszcie pokazał się przyzwoity czytki e-booków oraz jeszcze posiadający kilka bardzo fajnych dodatków, jak obsługa filmów, muzyki oraz dyktafon.
      A to wszystko za bardzo dobra cenę.
      Ja ciągle czekam na prawdziwy czytnik e-booków z e-papierem, taki na czytanie kilku tysiecy stron, za podobna cenę jak ten, oczywiście obslugujący wszystkie popularne formety e-booków

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Swoja droga, to ta firma ma w swojej ofercie sama chinszczyzne na ktora przykleja wlasne logo. Trzeba rzucic okiem na eBay’a, gdzie pewnie sa po 99$ z darmowa, miedzynarodowa wysylka

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      e-ink nie lcd, android, wi-fi i cene taką, jaką posiada (czyli jak teraz 299zł – jest promocja). A najlepiej pewno ja by dawali za darmo to wtedy i taki byłby dobry. :lol

      A tak na poważnie poza dość krótkim czasem trzymania baterii to urzadzenie jest bardzo ok. Ja znalazłałm je na allegro za 230zł + 55 przesyłka- na towar trzeba czekac miesiac i nie posiada on gwaracji – towar z Hongkongu.. To samo z logo Lark jest w MixElectronics w promocji po 299zł z 2 letnią gwarancją, wiec jednak nie tak źle jak za te pieniądze. Ja od ponad roku szukałam i czekalam az ten towar stanieje i bedzie u nas bardziej powszechny i sie doczekałam. i nie narzekam.

      A wybrednym proponuje Sony reader lub inny Amazon kindle czy Onyx, gdzie ceny są od 600zł do 1600 i macie, co chcecie 😉

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      LCD w tym czytniku tak bardzo nie przeszkadza, przy ustawieniu odpowiedniego tła i koloru czcionki da sie czytać. gorzej, że kiepsko sobie radzi z pdf-ami. powoli je czyta, bardzo wolno przesuwa tekst i szczerze mówiąc nie da się pdf-ów czytać na nim wygodnie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      To fakt, ze z pdf’ami nie radzi sobie dobrze, ale polecam format epub. Bardzo latwo można przekonwertować pdf do foruamtu epub.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Czytam różne opisy tego czytnika i diabli mnie biorą, bo wszędzie w opisie pisze „Obsługuje dokumenty zapisane w formatach między innymi txt;html…..” co znaczy między innymi . Jakie konkretnie tajemnica czy co.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Kupiłem rok temu tego larka i po roku mogę powiedzieć że za te pieniądze jest OK,bateria mogła by trochę lepiej trzymać ale u mnie na minimalnym podswietleniu non stop czytania jest na jakieś 6-7 h, co do formatów to pozytywnie jestem zaskoczony po doskonale radzi sobie z RTF ale nie czyta DOC , rewelacyjnie obsługuje EPUB i MOBI ,PDF nie polecam bo generalnie słabo się prezentuje na czytnikach . Ja używam go typowo do czytania więc inne funkcje nie mają dla mnie znaczenia ,najlepiej mi się czyta na czarnym tle z białymi literami, oczy się praktycznie nie męczą , wadą jest że jak nie może otworzyć np . uszkodzonego pliku to niestety się lubi zawiesić .

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139979

      Witam. Mój czytnik uległ uszkodzeniu. Czy ktoś wie gdzie w Warszawie mogę oddać go do naprawy?Albo gdzie kupić nowe części?

Viewing 8 reply threads
Reply To: Reply #290763 in Lark FreeBook 7.0: czytnik książek i dokumentów
Your information:




Cancel