Start Forum Sprzęt Komputery i akcesoria Kupił nowego laptopa dwukrotnie naprawianego

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Jeden z czytelników serwisu Alert24.pl kupił w październiku 2007 roku w bydgoskiej firmie Domar notebooka Fujitsu Siemens. Sprzęt kosztował około 3 tysiące złotych i był sprzedawany, jako fabrycznie nowy. Po roku komputer zepsuł się i okazało się, że laptop był już naprawiany.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Laptopy z 12 miesieczna gwarancja to tzw towar poddany rewitalizacji, zwracajacie uwage na to

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      owy laptop posiada 24 miesieczną gwarancje i został sprzedany jako fabrycznie nowy…..

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Tak. Kupiłem notebooka, o dziwo też Fujitsu-Siemens, w MediaMarkcie. Był nowy, zapakowany i miał być z Linuksem. W domu jak go rozpakowałem to był z Windows XP a na dysku były czyjeś dokumenty.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      przecież fukcjonuje coś takiego jak "przedsprzedaż" – sklem dostaje wadliwy towar >>> wysyła do producenta/serwisu >>>> naprawa >>>> sprzedaż… ale powinno to być zrobione w taki sposób aby klient o tym nie wiedział….

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      W nieco uczciwszych krajach takie towary jak opisujesz są sprzedawane po sporo niższej cenie . Wystarczy np ,ze towar postał nieco na ekspozycji . Często są to towary zwrócone przez klientów po okresie próbnym . Klient ma PRAWO wiedzieć za co płaci . W Polsce klienci zaś są oszukiwani . Chyba należało by wprowadzić -choć to nieco absurdalna biurokracja – JEDNOZNACZNĄ definicję towaru NOWEGO .

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Ładnych kilka lat temu kupiłem w MediaMarkt w Łodzi laptopa (Actina). Sprzęt miał być bez system, był zapakowany w oryginalne opakowane i zaklejony taśmą. Po zakupie okazało się, że był na nim Windows XP z zainstalowanymi kilkoma programami. Co ciekawe po podłączeniu do ładowarki okazało się, że nie ładuje ona baterii. Sprzęt wrócił do MM i został naprawiony, ale niestety nie wymieniony na inny.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Ach,te serwisy. Ja też mam Fujitsu-Siemens z serii amilo i dwa razy musiałem oddawać go do serwisu żeby mi głupią wtyczkę słuchawek wymienili. 24 miesiące gwarancji jest, a jeżeli krócej to znaczy że laptop już długo zalega w sklepie.

Viewing 7 reply threads
Reply To: Kupił nowego laptopa dwukrotnie naprawianego
Your information: