Start Forum Rozrywka Konkursy i loterie Jak to Orange na nerwach abonentów gra

Viewing 27 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Z pomarańczowym operatorem jestem od samego początku jego istnienia. Byłem z nim, kiedy był jeszcze Centertelem, byłem, kiedy zmienił Idee swojego działania i kiedy Idea przeszła pomarańczową rewolucję stając się częścią globalnego lidera telefonii mobilnej Orange.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Czy to w ogóle można traktować jako artykuł?? Wygląda mi to na proste przeklejenie z jakiegoś innego miejsca w necie. Straszny chaos…tu cytat, tam komentarz, nie wiem czy od redakcji, czy od czytelnika…ciężko to się czyta.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Ale skad te inforamcje. Ten artykul byl juz na eiobie i wiadomosciach24, tam nie wywolal jakiegos poruszenia. Co do artykulu na wprost, to on ma sie nijak do loterii orange’a. Co do zwyciezcow, to chyba to jest jednak loteria nie licytacja, to jak moga miec pewnosc zwyciestwa?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Ta sama praktyka jest w Plusie. Też była jakaś loteria. Znajoma ma kilkuletniego Simplusa, wysłała jednego smsa, po czym sobie darowała. Smsy przychodziły nawet co godzinę w porach wczesnoporonnych i późnonocnych. Perfidia sięgnęła tego stopnia, że kasę chcieli nawet za potwierdzenie danych osobowych, chociaż zaprzestała udziału w konkursie.

      Tepsa również pokazała klasę w swojej loterii. Wieloletni abonament miał jeszcze wysłać płatnego smsa za łaskę udziału w konkursie.

      To chyba jakaś moda na te loterie. Może rzeczywiście warto zastanowić się nad pozwem zbiorowym? UOKiK, Rzecznik praw konsumenta i Rzecznik Praw Obywatelskich mieli by trochę frajdy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Stfu: ale dokladnie, trzeba wyslac sms, zeby przystapic do konkursu. Inaczej to byloby naruszenie prywatnosci. Poza tym te smsy, ktore pozniej przychodza sa chyba wlasnie forma uczestnictwa w tym konkursie (szczegolnie, ze jest o nich napisane w regulaminie loterii).

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      B. dobrze, że napisano ten artykuł. Te smsy to … besczelne wyłudzanie kasy od klientów. Naiwnych co prawda, ale jednak klientów. Piętnować trzeba takie zachowania i rozpowszechniać.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Styl działania tej gry w Orange niczym innym nie odbiega o standardów innych tego typu gier naciągających na koszta. O ile SMS z reklamą innych gier można zablokować o tyle w przypadków sms’ów od operatora ciężko jest to wyegzekwować. Myślę, że sprawą powinien zająć się rzecznik praw konsumenta.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Wyslalem tylko jednego smsa i sie zaczelo co chwila j/w opisno ale nie odpowiedzialem na ani jednego smsa bo wiedzialem ze to sciema ale trzeba sie samemu przekonac moja zona dostala smsa a wogole nie grala a o tersci takiej jak ja dostawalem takze niech sie odwala a artykuly wsa potrzebne bo za duzo ludzi daje sie nabrac

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Mili moi, ale naprawde wszystko jest opisane dokladnei w regulaminie. Moze nastepnym razem zanim wezmiecie udzial w loterii, to zapoznajcie sie z zasadami jakie w niej obowiazuja.

      Poza tym smsy, ktore sie otrzymuje mozemy podzielic na dwie grupy – pierwsza na te zwiazane z udzialem w loterii (na ktore wyrazamy zgode, znajac regulamin, wysylajac sms) oraz druga grupa, czyli smsy reklamowe, tzw. informacja marketingowa, ktore to mozna wyalczyc.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Kowalu nie zauważasz PERFIDII i KŁAMLIWYCH treści w przysyłanych smsach – w tym przypadku przez Orange. I nie zasłaniaj się regulaminem.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Ładne naciąganie a niby każdy miał możliwość wygrania – JASNE. W Erze jak było tak było ale zasady były proste i jasne od początku, najaktywniejsi mają największe szanse a tutaj w Orange proszę wysyłaj i wysyłaj. A piątki lecą do rachunku.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Wrzuci ktoś to na Wykop?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Aby zrezygnować z uczestnictwa w Loterii BMW od Orange należy wysłać SMS-a o treści STOP

      pod numer 7400.

      Koniec i po problemie!!

      Wystarczy czytac regulamin a nie robic afere ludzie!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      else nie widzisz różnicy między smsem o treści "Wyślij sms na nr …. i zwiększ szanse wygranej", a smsami podanymi w artykule. TYlko obrońca opa nie widzi problemu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Ja tu nie widzę wielkiego problemu, przecież naprawdę nie ma obowiązku odpowiadania na te smsy otrzymywane od opa, poza tym, jak ktoś już wcześniej pisał, można je dezaktywować.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Jestem abonentem Orange/Idea od 8 lat, i biorę udział w tym konkursie, FAKT – treści sms-ów konkursowych są naiwne i mogą mniej inteligentnych i naiwnych wprowadzić w błąd. Ale od tego jest regulamin i możliwość zablokowania tych sms-ów, że jak ktoś nie życzy sobie ich odbierania to ma taką możliwość.

      Artykuł ewidentnie na zlecenie konkurencji jest napisany.

      Pozdrawiam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      O mamo… na łeb bym dostała. Na szczęście nie mam tego problemu, jak już dostaję jakieś sms’y od heyah to tylko z informacją o nowych promocjach 🙂

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      zgadzam sie z rafalem. Po pierwsze jest mozliwosc wylaczenia. po drugie zapomnieliscie dopisac, ze w kazdym takim smsie jest informacja, ze odpowedz na niego kosztuje 4.88 zl. Tak? Tutaj nie ma nawet krzty oszustwa czy niedopowiedzenia.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      oszustwa nie, ale nadwyrężania cierpliwości użytkowników owszem…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Ale jakiego nadwerezania, skoro mozna wylaczyc te smsy?

      A jak sie bierze udzial w loterii, to te smsy pomagaja w udziale, to tez nie jest jakies szczegolne naduzycie, prawda?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      W całej rozciągłości potwierdzam wywody p.Wojciecha dydymusa na temat praktyk Orange w konkursie BMW.

      Podam kilka zakończyń w sms-ach:

      –dokumenty przekazania BMW gotowe

      –premia padła na numer 503……….., jego posiadacz

      musi wysłać BMW na 7400[4,88] Cuda się zdarzają!

      –blankiet przekazu czeka

      –wystarczy wysłać tylko 1 sms o treści BMW na 7400[4,88]

      –czekamy tylko na 1 smsa na nr…… masz 15 min.

      –Tu Orange-usilnie wzywamy do wysłania potwierdzenia o

      treści:BMW na 7400[4,88]! Czeka samochód!

      To tylko wybrane smsy z ostatnich dwóch dni.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      cd. Czy nie ma instytuji, która by ukruciła te oszustwa

      dostojej firmy Orange?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Gdzie są te samochody wylosowane od 12.01.2010 do dnia

      12.02.2010r? Dlaczego nie są wpisane w rubryce zwycięzcy?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Wacek: tam jest suwak w lewym oknie i tam sa ci ludzie, co wygrali.

      Co do tych smsow, to juz chyba wszsytko zostalo powiedziane, jezeli jest tam podana cena lub link do regulaminu, to to jest jawny znak, ze to informacja marketingowa.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      No cóż, otrzymałem również sms-a z informacją o wygranej, więc wysłałem jeszcze kilka po kórych nic się nowego nie dowiedziałem, w mojej opinii treść tych sms-ów to jawna manipulacja słowna, więc będę składał oficjalną reklamację.

      Definicja manipulacji jest tutaj:

      http://www.eioba.pl/a73694/techniki_manipulacj
      i_w_tekstach_reklamowych

      PS. pani z Orange ma mi przesłać namiary na firmę która w ich imieniu organizowała loterię. Szkoda, że przez "zewnętrzne" firmy wizerunek tak znanej marki cierpi.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      warto grac nie wiesz kiedy zycie cie zaskoczy i to mile tak jak mnie zaskoczylo i mam bmw od orange pozdrawiam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      TU CHYBA CAŁY ZARZAD TEJ LOTERII PISZE- LOTERIA OKEY, TRZEBA CZYTAC REGULAMIN, TRELE MORELE, ZAWSZE MOZNA ZREZYGNOWAC TRZEBA TYLKO WYSLAC SMS-A O TRESCI STOP NA 7400.
      DALEJ NIE DOPISALI KOSZT PRAWIE 5 ZETA.
      A POTEM MOZE BEDA PRZYCHODZIC SMS-Y: CZY NAPEWNO CHCESZ ZASTOPOWAC WYSLIJ SMS, JUZ PRAWIE ZASTOPOWALES WYSLIJ TYLKO SMS.
      KUR… SPAM JEST KARANY A CZEMU TAKIE NEKANIE LUDZI NIE JEST KARANE, CZY ORANGE TAK BARDZO ZALEZY NA POPSUCIU SOBIE WIZERUNKU?????

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140030

      Ale czytaliscie regulamin? Przeciez tam sa i namiary na firme ogranizujaca loterie i koszt za sms tez tam jest.

Viewing 27 reply threads
Reply To: Jak to Orange na nerwach abonentów gra
Your information: