Start Forum Rynek Handel w sieci i dystrybucja Jak bezpiecznie kupić komórkę na aukcji internetowej?

Viewing 13 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Zakupy przez Internet od jakiegoś czasu dla wielu stały się codziennością. Niektórzy obeznali się już z zasadami kupowania na aukcjach i w internetowych sklepach. Są jednak tacy, którzy panicznie boją się nacisnąć „Kup Teraz”.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Kupiłem na allegro trochę telefonów i generalnie było OK. Niemniej jednak radzę uważać, na opisy typu "stan jak na zdjęciu" – szczególnie w przypadku kiepskich zdjęć, gdzie wiele można ukryć.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      obaj macie troche racji… jednak najbezpieczniej jest kupowac w salonie operatora i tyle. W innych punktach zawsze ejst jakies ryzyko. Przez Allegro moze troche większe z uwagi na dodatkowe czynniki takie jako np. poczta polska sa 😉

      Sam kupuje tylko u mojego operatora, oferty przy przedluzaniu umowy sa na tyle korzystne, ze nei oplaca mi sie kombinowac i szukac czegos po aukcjach. Jedyna zaleta aukcji i sklepow internetowych jest taka, ze mozna nie wychodzic z domu i czekac (zazwyczaj spokojnie) na pczke. Ale i tu operatorzy wychodza na przeciw, jak na przyklad ostatnio Orange i ze swoim sklepem jest praktycznie obecny wszedzie – mozna sobie zamawiac nawet z poziomu bannerow. I tojest moim zdaniem wlasciwa droga.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      hmm, Nie zawsze opłaca się kupować u operatora. Przy nizszych taryfach i 24 miesięcznej umowie cena fona jest często wyższa niż na allegro.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      zasada jest banalna. kupujemy np za posrednictwem poczty polskiej,jako paczka ubezpieczona z mozliwoscia weryfikacji uslugi (koszt uslugi: 5zl) i po problemie… ja tak zakupilem swoja N95 i jestem bardzo zadowolony…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Zawsze można poszukać kogoś z naszego miasta i odebrać towar osobiście, bez ryzyka i stresu 😛

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      pAMIęTAJCIE jesli ktos was oszuka allegów…ma to wszystko gdzieś dla nich liczy się tylko prowizja…wiem co mówię

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Na Allegro kupuję towary niskiej wartości góra kilkanaście złotych, najwyżej przeboleję stratę. Elektronikę w tym telefon kupowałem w sklepach internetowcych, na ogół jest taniej jest w sklepie tradycyjnym, a ryzyko mniejsze niż na Allegro.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Na allegro mało kto sprzedaje telefony z kompletną dokumentacją tj. pudełkiem, gwarancją i dowodem zakupu (nie kopią dowodu). Najlepiej jak to wszystko jest na fotkach wtedy możemy wykluczyć ściemę. Ach i nie dajcie się podpuszczać, że człowiek nie ma czym zrobić zdjęcia. W czasach gdy świetne zdjęcia robią nawet komórki jakieś nieostre obrazki na aukcjach powinny wzmóc waszą czujność. Ja kilka telefonów zakupiłem na aukcjach i większych problemów nie miałem. A najlepiej robi się interesy z ludźmi, którzy mają średnią ilość komentarzy. Tacy są już w miarę pewni i jeszcze im zależy na opinii.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      A ten człowiek z nickiem 'doświadczony’ to jakiś nieszczęśliwy jest. Tak mu się nie wiodło. Pewnie jakieś fatum na nim ciąży albo jest pracownikiem konkurencyjnego portalu aukcyjnego. I jeszzcze to ździwienie, że kazali mu uregulować jego należności, no przepraszam bardzo. Sam pewnie swoje pieniądze rozdajesz na lewo i prawo?

      Poza tym przelewy są bezpłatne w niektórych bankach ale jak się chce robić przelewy na poczcie to samemu trzeba pluć sobie w brodę.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      Ja również kupuje i sprzedaje w serwisie aukcyjnym.

      Ale, że tak powiem nie zależy mi bardzo na opini choć nie powiem, że nie zależy a bardziej żeby być uczciwym.

      Oszuści się zdażają to fakt, ale gdzie ich nie ma?

      Aukcje większe ryzyko, jeśli bardzo się boisz kupuj produkt tylko z odbiorem osobistym.

      nikt nie powinien bać się dać negatywa!

      ja osobiście sam wystawiłem pewnie z 10 a wzamian otrzymałem 3 i jakoś się tym nie przejmuje.

      Zawsze jeśli jest to możliwe gdy sprzedaje akceptuje odbiów osobisty i wymówka, że sprzedaje mnóstwo przedmiotów tylko wysyłkowa mnie nie przekonuje bo najczęściej również ta osoba zarabia na przesyłce chwaląc się produktem o złotówke tańszym niż u konkurencji. Nigdy nie kupujcie telefonu z hasłem lekko uszkodzony czasem się nie włącza chyba że od osoby którą możecie w każdej chwili odwiedzić bo blisko mieszka i zwrócić zakupiony telefon.

      A faktycznie warto zerknąć jak poprzednik napisał na poprzednie aukcje. Jak wyczuwasz jakiś podstęp na początku zapytaj się o odbiór osobisty choć byś mieszkał na 2 końcu polski. Kupujący tego nie wie.

      Już raz byłem składać zeznania tylko, że ja się zrobić nie dałem niestety kilka innych osób popłynęło.

      Pozdrawiam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      a może kwalifikowany podpis elektroniczny na komórce w Plusie by tutaj mógł pomóc? podobno już jest w sprzedaży kwalifikowany podpis elektroniczny na telefon w Plus? dzwoniliście na informację handlową?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977
    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139977

      A czy ktos zna serwis za10groszy.pl ? tam zasady sa troche inne i inaczej sie licytuje przedmioty.

Viewing 13 reply threads
Reply To: Jak bezpiecznie kupić komórkę na aukcji internetowej?
Your information: