Start Forum Rynek Rozliczenia i płatności Historia Nordisk Polska firmy zakupionej przez Polkomtel

Viewing 4 reply threads
  • Author
    Posts
    • rafaik
      Member
      Liczba postów: 364

      Wczoraj Polkomtel S.A. operator sieci Plus zakupił za kwotę 11,8 mln zł. firmę Nordisk Polska Sp. z o. o. W związku z tym nasuwa się pytanie jakie zamiary ma Polkomtel względem zakupionej firmy. Zapewne cenna jest tu koncesja którą posiada Nordisk. O tym co zrobi Polkomtel z nową firmą i jej częstotliwością przekonamy się zapewne w niedalekiej przyszłości. Możemy tylko domyślać się, że operatorowi może chodzić o uruchomienie sieci mobilnego internetu. W materiale przybliżyliśmy historię spółki Nordisk Polska od momentu otrzymania koncesji aż do dnia dzisiejszego.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      Według tego co powiedział Jacek Strzałkowski ówczesny rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz informacji o aktualnym zasięgu wynika, że Nordisk aktualnie nie spełnia wymogów koncesji (80% populacji a jest 42%). Nie powinna ona być im odebrana ? Ciekawe czy musieli by im zwrócić część opłaty koncesyjnej. Poza tym pewnie jest ona rozłożona na raty.

    • rafaik
      Member
      Liczba postów: 364

      Gormar –> Tak, masz rację obecne porycie ludności jest inne niż to o którym mówił Strzełkowski. Ja przygotowałem tą informację na podstawie wielu dobrych i sprawdzonych źródeł. Ale faktycznie zajmę się zbadaniem tego problemu.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      hmm… miałem plusa opuscic i isc do playa, ale teraz jak mam dwa podobne artykuly gdzie w jednym z nich pisza o machlojkach playa a w drugim o inwestycjach plusa, to grubo sie zastanawiam nad swoim ruchem

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 140011

      @orinoko. Ja także mam nadzieje, że zainwestują te 500 mln zł i dzięki temu będzie konkurencja do Orange Freedom Pro. W końcu kasę mają (zysk za poprzedni rok grubo przekraczał 1mld zł).

      Ale w sumie nie ma to znaczenia dla mojej decyzji wyboru operatora, gdyż i tak internet będzie dostępny w technologi EVDO a nie HSPA i potrzebne będą specjalne modemy najlepiej takie, które mogą działać w sieciach UMTS, HSDPA 7.2Mb oraz EVDO (CDMA2000).

Viewing 4 reply threads
Reply To: Historia Nordisk Polska firmy zakupionej przez Polkomtel
Your information: