Start Forum Sprzęt Nawigacje GPS Dzięki GPS powstanie mapa azbestu na Lubelszczyźnie

Viewing 4 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Materiały, które zagrażają zdrowiu mieszkańców naszego regionu, trzeba jak najszybciej usunąć – stwierdzili naukowcy z Lublina. Niebawem studenci dostaną laptopy i aparaty cyfrowe z modułem GPS zapisującym lokalizację zrobionego zdjęcia. Dzięki temu ma powstać aktualna mapa azbestu na Lubelszczyźnie.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139982

      to jest debilizm !! pare lat temu pamietam jak zamykano ostatnią fabrykę płyt eternitowch. Ale zanim ja zamknieto, pozwolono produkowac te plyty z azbestem jeszcze przez rok !! Fabryka naprodukowala tego cala mase, pracowali pelna para, a trzeba bylo juz wtedy zamknac fabryke z dnia na dzien !! dac tym ludziom duze odprawy jak stoczniowcom i koniec!!

    • PROZAK
      Participant
      Liczba postów: 1972

      Wiemy, wiemy co może azbest zrobić z organizmem człowieka, ale komu ma słuzyć i w jakim celu powstaje taka mapa to już mnie dziwi! Tym bardziej że każda gmina, niedawno miała urzędowy obowiązek spisania gdzie, kto, i ile tego eternitu ma. Z tego co widziałem, to na moim terenie przykładano sie sumiennie do mierzenia i szacowania w dokładniejszy sposób , niż ten zapowiedziany w notatce. Myslę że w kazdej chwili można sie zwrócić do gminy aby udostepniła dane na ten temat.

      Zapewnie nie chodzi o przetestowanie gps, bo juz wszyscy chyba znają jego możliwośći, nawet starsze osoby. Mało kto już zada pytanie, jak pewna staruszka zapytała syna po dotarciu do celu :

      – "Gdzie schowałeś ta panią co nas kierowała gdy jechaliśmy samochodem?" 😀

      A może tu nie chodzi o gps czy rakotwórczy azbest tylko sposób na kolejny stopień naukowy, tak przy okazji. 😉

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139982

      tak tak a za 10 lat się okaże że blacha jest szkodliwa i trzeba zmieniać -durnota i tyle -komu niby szkodzi dach z eternitu?co ktoś go gryzie czy co -włażę łamać i sprawdzać co się dzieje? 🙂 Tak samo było z wymianą okien 🙂 Ale co poradzić zbyt na nowe musi być a nic tak nie straszy jak szkodliwość….A może rzucić palenie to się mniej będzie chorowało? czy lepiej w Koziej Wólce usunąć jeden dach z eternitu?:)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139982

      Szlag mnie trafia jak czytam takie informacje. Kiedyś dopuszczono to do sprzedaży. Kupiłem sobie eternit na dach i sam za niego zapłaciłem. A teraz mi każą znów kupić coś i znów mam sobie za to zapłacić. Bo samemu zdjąć nie można tylko komuś zapłacić, i nowy dach zrobić.

Viewing 4 reply threads
Reply To: Dzięki GPS powstanie mapa azbestu na Lubelszczyźnie
Your information: