Start Forum Sprzęt PDA Drogie książki mogą być zupełnie darmowe

Viewing 5 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Od 1 stycznia wszyscy czytelnicy mogą poczuć się oszołomieni. Książki, które do tej pory kupowali w rozsądnych cenach – podrożeją. Podatek VAT podniesie ich cenę o 5 proc. Jest jednak alternatywa. Książki elektroniczne, czyli e-booki.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      Rozumiem że ebooki się nie sprzedają tak jakby sprzedawcy chcieli, więc trzeba zrobić reklamę, ale probelm w tym że na ebooki jest w tej chwili 23% vatu

    • KyokoMai
      Member
      Liczba postów: 143

      Ale eBook’i są znacznie tańsze! Wiadomo, że trzeba wydać kasę na urządzenie. Ale to jednorazowy wydatek. W kilka osób można się złożyć i kupić komuś np. na urodziny. A potem eBook’i po 10zł. zamiast książkę za 50zł.

    • Blom
      Participant
      Liczba postów: 3021

      eBook nigdy nie zastąpi prawdziwej książki i jej zapachu.

    • Iomega
      Member
      Liczba postów: 367

      Konkurencją dla e-booków są coraz tańsze tablety.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139961

      @ Iomega – nie wiem w jaki sposób tablety mogą być bezpośrednią konkurencją dla e-booków. Na mój gust są to dobra komplementarne, ewentualnie konkurować ze sobą mogą tablety i e-readery, choć osobiście uważam, że tylko na jednej płaszczyźnie, gdyż są to urządzenia przeznaczone dla innych segmentów rynku.

      Problemem e-booków na pewno jest bardzo wysoka stawka VAT, ale także wysokie marże dystrybutorów. W końcu, jeśli pomijamy koszty druku, całej logistyki i ostatecznej dystrybucji to cena nie może utrzymywać się niemal na poziomie książki drukowanej.

      Realną konkurencją stają się natomiast czytelnie online, które w naszym kraju są jeszcze w powijakach, jeśli porównać sytuację do rynku czytelni w USA. Jednak taki ibuk.pl, może świetnie konkurować na polu literatury naukowej i specjalistycznej z e-bookowymi sklepami. Tylko czekać, aż powstanie coś na ten wzór z literaturą piękną 🙂

      Czas pokaże, ja jednak jestem przekonany, że czytelnie będą motorem napędowym rynku książki cyfrowej.

Viewing 5 reply threads
Reply To: Drogie książki mogą być zupełnie darmowe
Your information: