Start Forum Operatorzy Operatorzy stacjonarni Aster będzie odłączać piratów

Viewing 6 reply threads
  • Author
    Posts
    • Kan
      Keymaster
      Liczba postów: 31072

      Od kilku dni Aster – jeden z dostawców internetu w kraju – rozsyła klientom nowy regulamin. Ostrzega, że będzie odcinał od sieci osoby, które „pobierają, dystrybuują lub udostępniają” w sieci filmy, muzykę i programy komputerowe „z naruszeniem praw autorskich”.

      Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139992

      No to nie przedłużę umowy z Aster. Wezmę internet u konkurencji.

    • rafaik
      Member
      Liczba postów: 364

      Wydaje mi się to porostu zabieg marketingowy ze aster walczy z piractwem. Jeżeli mieliby odłączać ludzi to zakładając ze 50% asterowcow ściąga jakieś nielegalne dane jaki mieliby ubytek klientów. A wyrzuceni klienci zasililiby konkurencje. Bez wspólnego działania z innymi operatorami nic nie zdziałają.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139992

      dokładnie więc to taka ściema chociaż bez sensu bo ktoś może się wystraszyć , przecież praktycznie każdy ściagnie coś czasami więc …. 50% ? myslę że nawet więcej spoko jest wielu usługodawców którzy przyjmą ich klientów 😉

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139992

      no wiec tak sie składa że aster od dawna odcina ludzi 'przeciążających łącze’. jak ktoś za dużo pobierał z sieci był odcinany pod pretekstem posiadania wielu wirusów na komputerze.. teraz zrobili sobie po prostu większe możliwości w tym zakresie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139992

      Czy zauwazyliscie ze :

      1) regulamin przyslali pod koniec stycznia

      2) w regulaminie napisane jest ze wchodzi w zycie w lutym

      co powoduje ze jest to niezgodne z prawem

      3) jednoczesnie w liscie od Pani Prezes jest napisane ze

      wchodzi on w marcu…

      Moim zdaniem UKE powinno to sprawdzic…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139992

      Sprawdzic nalezy czy zgodne z prawem jest zmuszanie ludzi do sprawdzania czy to co sluchaja/ogladaja jest na bakier z prawami autorskimi czy nie. Skad ja mam do cholery wiedziec czy wlasciciele serwisu wykupili prawa autorskie, czy te prawa wygasly czy moze nigdy na dany utwor ich nie bylo? Jak kupuje plyte w sklepie to nie moim problemem sa prawa autorskie tylko producenta/dystrybutora i nikt nie moze mnie potem ciagac po sadach jesli okaze sie ze bezwiednie kupilem pirata.

Viewing 6 reply threads
Reply To: Aster będzie odłączać piratów
Your information: