Gość
23 listopada 2012 o 21:58
Liczba postów: 139239
Producenci oprogramowania marzą o sprzedawaniu abonamentu zamiast licencji. I chociaż technologia bez problemu umożliwia np. wypożyczenie oprogramowania na 1 dzień, tydzień czy miesiąc to wszystkie znane mi systemy wymagają zakupu na przynajmniej 1 miesiąc (z zwykle 3) i koniecznie z podaniem numeru karty. Nie można płacić przelewem natychmiastowym czy innymi płatnościami uniemożliwiającymi automatyczne wznawianie opłat. Oczywiści w „trosce” o komfort użytkownika 🙂
A aktualizacja boxowej wersji MS Office dla Użytkowników Domowych i Małych Firm z wersji 2010 na 2013 oznacza przejście z licencji na 2 komputery (w tym 1 przenośny, oba należące do tego samego użytkownika) na licencję na 1 komputer…