Jesteś tutaj:----Reply To: BLOW: radiotelefony CB z dedykowanymi antenami już dostępne
Reply To: BLOW: radiotelefony CB z dedykowanymi antenami już dostępne2018-01-24T17:34:34+01:00

Start Forum Sprzęt Komputery i akcesoria BLOW: radiotelefony CB z dedykowanymi antenami już dostępne Reply To: BLOW: radiotelefony CB z dedykowanymi antenami już dostępne

LesH
Participant
Liczba postów: 3914

-’Breko-beko!’… -’Dawaj 'brek’. No to daję: zanim rozwinęła się mobilna, komórkowa telefonia analogowa, jeszcze w latach 80-tych używałem firmowo i prywatnie CB-radia, w tym radiotelefonów przenośnych, dzięki czemu miałem z rodziną i pracownikami namiastkę późniejszych komórek, a będąc w drodze pod adres wystardczyło 'krzyknąć’ prośbę o pomoc, a było się przez miejscowych 'wolontariuszy dyżurnych’ prowadzonym nie gorzej, niż to robią współczesne nawigacje, bo interaktywnie. Owo prowadzenie obcego gościa – czyli mnie lub mego pracownika – nawet pod drzwi podanego adresu było dla nas wtedy bezcenne! Nie inwestowałem w profesjonalne 'UKF’-ki z rezerwacją pasma, szkoda mi było pieniędzy. Jedynie z czasem 'wywąchałem’ przystawki kodery/dekodery dźwięku, dzięki którym od 1989 nasze rozmowy szły transmisją szyfrowaną, kiedy tylko chcieliśmy. Te sprzęty CB sprawdzały się u mnie na tyle, że po uruchomieniu analogowego Centertela ani myślałem wykładać 7-10 tys zł na walizkowe 'komórki’ Motoroli, ani na mniejsze Nokii. Wkrótce potem, na początku lat ’90-tych bez problemu sprzedałem cały komplet swych CB-radyjek w wydaniu specjalnym, ponieważ 'eee-miiii-growałem, z ramion twych – do Niemiec’ (ojcowizno) i tu, w Badenii Württembergii w 1995 z radością przywitałem cyfrową gsm z jej maleńkimi (w porównaniu do analogowych) telefonami, podpisując jesienią 1995 umowę z D1 a 'przedłużany numerek 0171xxxx…’ mam z tą siecią (obecnie T-Mobile) po dziś dzień. Jednak CB-radio wciąż się praktycznie sprawdza, pomagając nadal, najbardziej chyba kierowcom. Co mógłbym doradzić obecnym użytkownikom CB-radia w autach osobowych? Używanie antenek 2-funkcyjnych: jednocześnie do radia samochodowego oraz CB. Są małe, opływowe (pochylone w tył), więc nie tylko nie rzucają się w oczy, zdradzając obecność CB-radia na pokładzie, ale też nie wpływają na większe zużycie paliwa, świszcząc przy szybkiej jeździe. Wprawdzie ich skuteczność jest nieco mniejsza niż 1/8-falowych 'batów’ przedłużanych elektrycznie cewkami do ćwierćfali, ale mają mnóstwo zalet. 73 dla wszystkich, szerokiej drogi bez starodrzewia na poboczach 😉 hej! 😀

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile