Start Forum Odpowiedz na:

LesH
Uczestnik
Liczba postów: 3876

Jak widać, Apple i Jobs jego brać pozwą niedługo cały świat o patenty. Aż świat zrobi im QQ i logo firmy zmieni się z nadgryzionego jabłuszka w naderwane jajo. Trudno uwierzyć, by potentaci produkcji telefonów na rynku, tacy jak np. HTC czy Motorola bezstresowo sobie kradli zarejestrowane patenty. Motorola nawet wygrała z nimi wojnę o prawa do mulitouch, co było precedensem prawnym do stosowania tej funkcji w smart/fonach także innych producentów. Oby tylko instytucje rejestrujące patenty nie popadły w oszołomstwo, ustanawiając prawo wyłączności do powszechnie znanych bzdetów w rodzaju ‘dwukropka z nawiasem’, jak to bodajże już uczyniono. Objęto patentem emotikonkę na wniosek jakiegoś kasiastego Rosjanina.