Sprawdziłem ceny unijnego roamingu danych dla klientów niemieckich sieci, którzy wyjeżdżają z Deutschlandu, np. do Polski: 0,49 Euro/MB, czyli jakieś 1,95 złotego za megabajt. TYLKO! Nie żadna oferta specjalna, bez konieczności wykupowania internetowych pakietów roamingowych tylko NORMALNA CENA w razie emaliowania lub surfowania za granicą. Dlaczego więc polskie sieci (za wyjątkiem T-Mobile od 05.czerwca), dla rodaków – oferują ceny 4-10 razy wyższe?… Czy to taka sławna mentalność narodowa pt.: „kroić frajerów, nawet swoich, ile wlezie”?… Byłem naprawdę zdziewiony. Choć smsy powitalno-informacyjne, także o cenach, dostaję od paru lat istnienia dyrektywy regulacji unijnych za każdym razem, gdy tylko wjeżdżam do PL tracąc zasięg operatorów niemieckich, zawsze kasowałem te wiadomości, nie zwracając uwagi na tak niską cenę danych roamingowych dla klientów niemieckich sieci.