Jesteś tutaj:----Reply To: Hama Nano DVB-T do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej
Reply To: Hama Nano DVB-T do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej2018-01-29T04:57:15+01:00

Start Forum Sprzęt Komputery i akcesoria Hama Nano DVB-T do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej Reply To: Hama Nano DVB-T do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej

Anonymous
Guest
Liczba postów: 140033

Noi co z tego jak nie uwzględnia nowego standartu emisji dvbt2, który już wprowadzają takie kraje jak Anglia, Szwecja od 2012 Czechy, i Serbia. W Polsce nie ma rządowej strategi cyfryzacji dlatego z kupowaniem czegokolwiek nie był bym taki pewny. Standart kompresji to nie wszystko jeśli chcemy mieć więcej programów w jakości HD.

dvbt2 standard dla tv HD w jednym multipleksie można umieścić 14 programów w jakości SD lub 4 w HD i 2 SD, jest to nowy standard emisji sygnału naziemnego telewizji cyfrowej naziemnej w całej Unii Europejskiej i jest przyjęty jako docelowy we wszystkich państwach należących do Unii w tym także w Polsce. Na razie pierwszy multipleks jest powoli uruchamiany w dvbt ale na pewno pozostałe muszą być uruchomione w dvbt2 aby móc nadawać większą ilość programów w HD, jak również w SD ze względu na jego pojemność i lepsze przesyłanie obrazu i dźwięku cyfrowego.

dvbt jest starszym standardem jego pojemność jest mniejsza i można na jednym multipleksie umieścić 7 programów w jakości SD lub 2 w HD i 1 W SD. W Polsce przy tej strategii cyfryzacji jaka jest przyjęta na chwilę obecną w 1 multipleksie nie bierze sie pod uwagę nadawania programów w jakości HD.

Powinniśmy się zastanowić nad tym co powiedziała ekspert co do cyfryzacji NTC w Polsce Elżbieta Kindler -Jaworska żeby wprowadzić od razu dvbt 2 nowszy standard emisji, ponieważ start dvbt w starym wydaniu beż kanałów w HD to porażka i opóźnianie rozwoju telewizji HD w Polsce. Po co za niedługi czas wymieniać telewizory od nowe. Moim zdaniem w procesie cyfryzacji w Polsce biorą udział ludzie, którzy się nie znają na rzeczy. Standard dvbt2 jest standardem przyjętym w Europie jako docelowy we wszystkich krajach Unii Europejskiej więc nie widzę potrzeby wprowadzania w Polsce standardu dvbt który już jest pały i szybko wyjdzie z użycia.

w Polsce jeśli chce się oglądać programy NTC i to jeszcze w jakości HD bo do tego się dąży to należałoby zastosować nowszą technologię dvbt2.W Polsce nie będą nadawanie kanały w jakości HD w DVBT bo jest to już standard przestarzały i można jedynie tylko umieścić 2 programy w jakości HD i 1 w SD tylko jest zastosowana nowa kompresja MPG4 która umożliwia przekaz obrazów w jakości HD ale chyba to będą wykorzystywać jedynie do transmisji np. koncertów bądź imprez sportowych, ale nie na stałe w multipleksach DVBT. Do zastosowania przekazu obrazu w jakości HD przez NTC będzie służył nowy standard który jako pierwszy zastosuje go Serbia a mianowicie DVBT2 który ma być systemem docelowym w całej Europie i kraje które teraz posiadają NTC w starszej technologii DVBT mpg2 zastanawiają się nad przejściem na DVBT2 MPG4, żeby też nadawać programy w HD bez opłat.

Jak piszą start znowu może się opóźnić. To zastosujmy nowszy standard emisji dvbt2 żeby dvbt2 była konkurencyjna dla Polskiej Platformy Cyfrowej. Więcej programów w jakości HD. Bierzmy przykład z Serbii która jako pierwsza zdecydowała się na nowszy standard emisji dvbt2. Bo jak na razie to się mówi tylko o rodzaju kompresji MPEG4 a o standardzie emisji głośno się nie mówi.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile