LG Optimus LTE hitem firmy LG w 2011 roku
Na początku października LG Electronics wprowadziło na rynek Korei Południowej smartfon LG Optimus LTE. Jest to pierwsze urządzenia mobilne w tym kraju, które zapewniając łączność 4G, oferuje także najwyższą rozdzielczość dzięki zastosowanej w wyświetlaczu, technologii IPS. Najnowszy Optimus LTE okazał się hitem firmy LG. W 2011 roku sprzedano go w ilości 1 mln sztuk.