Microsoft: 30 mln Polaków klika 60 mln razy tylko po to, żeby zamknąć cookies (wideo)

Aktualne regulacje dotyczące cookies są zbyt inwazyjne i stanowią utrudnienie dla użytkowników i wydawców stron internetowych – uważa Michał Jaworski, dyrektor ds. strategii technologicznej w firmie Microsoft. Według niego, choć sama idea informowania o wykorzystywaniu „ciasteczek” jest słuszna, to powinna przyjąć inną formę.

By |2013-06-17T07:42:47+02:0017 czerwca 2013 07:42|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Microsoft, Newsy, Wywiady|Tagi: , , |0 komentarzy

NetWorkS!: 10 tys. stacji bazowych do połowy 2014 r. (wideo)

Dwaj najwięksi operatorzy w kraju współpracują przy budowie sieci współdzielonej, by poprawić swój zasięg i jakość usług. W ramach spółki NetWorkS, należącej PTK Centertel (operator sieci Orange) i T-Mobile Polska do połowy 2014 r. powstać ma 10 tys. stacji bazowych. Na razie udało się zbudować 4 tys. Sieć obejmuje dziś blisko 60 proc. powierzchni kraju.

By |2013-06-17T06:45:36+02:0017 czerwca 2013 06:45|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Orange, Rynek, T-Mobile, Wywiady|Tagi: , , , , |1 komentarz

UKE przyjrzy się jakości usług telekomunikacyjnych (wideo)

Jeszcze w tym roku UKE chce opracować metody pomiaru wskaźników jakości usług telekomunikacyjnych. To między innymi czas oczekiwania na połączenie czy prędkość transmisji danych. Urząd chce również kontrolować wskaźnik reklamacji poprawności faktur oraz czas przyłączenia do publicznej sieci telekomunikacyjnej.

Rakowski: jesteśmy przygotowani na wojnę w komórkach

Przez lata ugruntowało się przekonanie, że jest jeden operator, który może być tani. Na tym budowany jest cały jego przekaz marketingowy. Orange zrobił swoje Nju Mobile i strzelił. Jak już strzelił – to my również będziemy strzelać tą samą amunicją. Jesteśmy przygotowani - mówi w wywiadzie dla rpkom.pl Miroslav Rakowski, prezes zarządu T-Mobile Polska.

By |2013-06-06T18:29:51+02:006 czerwca 2013 18:29|Kategorie: Internet mobilny, LTE, Newsy, Rynek, Wywiady|Tagi: , |5 komentarzy

UKE: Polkomtel opóźnia przyznanie częstotliwości z pasma 1800 MHz

Urząd Komunikacji Elektronicznej jest gotowy do wydania decyzji rezerwacyjnej dla częstotliwości z pasma 1800 MHz. Pomimo że przetarg rozstrzygnięto już w lutym, Polkomtel (Plus), który nie otrzymał częstotliwości, cały czas składa wnioski formalne, które opóźniają proces. Cenne częstotliwości umożliwiają świadczenie usług dostępu do szybkiego internetu w technologii LTE.

By |2013-06-06T07:47:21+02:006 czerwca 2013 07:47|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Plus, Prawo, Rynek, Wywiady|Tagi: , , , |3 komentarze

Gaj: Jeśli chodzi o internet mobilny to jesteśmy w czołówce europejskiej (wideo)

Za miesiąc Warszawa będzie gościć Globalne Sympozjum Regulatorów rynku telekomunikacyjnego. Dopiero po raz drugi Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) zdecydował o organizacji spotkania w Europie. Polska jest gospodarzem dzięki dużemu potencjałowi wzrostu oraz innowacyjności naszego rynku telekomunikacyjnego.

By |2013-06-05T07:34:35+02:005 czerwca 2013 07:34|Kategorie: Newsy, Rynek, Wywiady|Tagi: , , |0 komentarzy

Solorz-Żak walczy z biurokracją i mentalnością pracowników w Polkomtelu (wideo)

Zygmunt Solorz-Żak skupia swoją uwagę na Polkomtelu. W należącej do niego od 2011 r. spółce telekomunikacyjnej największym wyzwaniem jest zmiana mentalności pracowników i sposobu zarządzania. W związku z tymi zadaniami biznesmen nie planuje na razie nowych przedsięwzięć.

By |2013-05-31T12:41:56+02:0031 maja 2013 12:41|Kategorie: Newsy, Plus, Rynek, Wywiady|Tagi: , , |14 komentarzy

Z. Solorz-Żak: powinny być zmiany w podatkach (wideo)

Muszą być wprowadzone regulacje podatkowe, które umożliwią rozwój biznesu w Polsce – uważa Zygmunt Solorz-Żak, polski biznesmen, właściciel telewizji Polsat i sieci komórkowej Polkomtel. Chodzi nie tylko o to, by system był jasny, a przepisy jednoznaczne, ale również o ulgi dla firm, które zachęciłyby je do realizacji inwestycji w Polsce, a nie za granicą.

By |2013-05-29T06:54:40+02:0029 maja 2013 06:54|Kategorie: Newsy, Rynek, Wywiady|Tagi: , |7 komentarzy

NSN: Użytkownicy telefonów komórkowych przesyłają coraz więcej danych (wideo)

Do 2020 r. codzienne zapotrzebowanie użytkownika telefonu komórkowego na przesył danych wyniesie nawet 1 GB - wynika z szacunków firmy Nokia Siemens Networks. Dziś miesięczne zapotrzebowanie jest dwa razy mniejsze. By uniknąć kosztownej rozbudowy sieci i związanych z tym podwyżek cen, operatorzy zmierzają w stronę bardziej efektywne wykorzystania pasma

By |2013-05-23T07:12:10+02:0023 maja 2013 07:12|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Nokia, Rynek, Wywiady|Tagi: , , , |0 komentarzy
Przejdź do góry