Jesteś tutaj:-, Newsy, Testy i opinie, Top7-Szczoteczki soniczne Nandme – odpowiednia higiena jamy ustnej. Test modeli NX8000 i NX7000

Szczoteczki soniczne Nandme – odpowiednia higiena jamy ustnej. Test modeli NX8000 i NX7000

Odpowiednia higiena jamy ustnej wpływa na nasze samopoczucie i ogólny stan zdrowia, więc warto o nią dbać i myć zęby co najmniej 2 razy dziennie przez  2 minuty. A najlepiej po każdym posiłku. Do tego przyda się elektryczna szczoteczka a najlepiej szczoteczka soniczna.

Soniczne szczoteczki do zębów mają kilka zalet, w tym:

  • Skuteczniejsze usuwanie płytki nazębnej: Soniczne szczoteczki do zębów działają na zasadzie wibracji i pulsacji z szybkością nawet kilkudziesięciu tysięcy na minutę, co pomaga usunąć więcej płytki nazębnej niż tradycyjne szczoteczki do zębów.
  • Lepsze czyszczenie między zębami: Dzięki szybkim ruchom głowicy szczoteczki, soniczne szczoteczki do zębów mogą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie między zębami, co pomaga w lepszym czyszczeniu.
  • Skuteczniejsze usuwanie przebarwień: Soniczne szczoteczki do zębów mogą pomóc usunąć przebarwienia na powierzchni zębów, co przyczynia się do ich jaśniejszego odcienia.
  • Delikatność dla dziąseł: Soniczne szczoteczki do zębów są często wyposażone w czujniki, które pomagają kontrolować nacisk podczas szczotkowania, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia dziąseł.
  • Ułatwiają codzienną higienę jamy ustnej: Dzięki automatycznemu programowaniu i czasomierzowi, soniczne szczoteczki do zębów ułatwiają utrzymywanie prawidłowej higieny jamy ustnej, a także zachęcają do regularnego szczotkowania zębów.

Szczoteczki firmy Nandme, które dostaliśmy do przetestowania spełniają te warunki. Droższy model – NX8000  – to szczoteczka wyposażona w sensor nacisku, który ostrzega nas kolorem przez zbyt mocny naciskaniem na dziąsła. NX8000 dostępna jest na Allegro i kosztuje  199 zł z kuponami. Promocja trwa od 27.02.2023 do 03.03.2023. Szczoteczka wtedy świeci żółtym kolorem. Dzięki temu chronimy dziąsła przed zbyt dużymi podrażnieniami w trakcie mycia zębów.

nandme nx7000 1

Silnik NX8000 wytwarza wibracje o szybkości do 41 tys. na minutę. Jego prędkość zależy od wybranego trybu mycia zębów. Przy pomocy przycisku na szczoteczce możemy wybrać jeden z 5 trybów:

  • Sensitive
  • Clean
  • White
  • Polish
  • Gum Care

W każdym z tych trybów szczoteczka porusza się z inną prędkością, więc możliwe jest dostosowanie do swoich preferencji. Po 2 minutach mycia zębów dostajemy sygnał, że można je już zakończyć.

Główki szczoteczki mają włosie wykonane z tworzywa Dupont i są dosyć spore – 23×10 mm. Nie są one twarde – raczej porównał bym je do szczoteczek średniej twardości. Jeśli dodamy do tego sensor nacisku, to ryzyko podrażnienia dziąseł w trakcie szczotkowania znacznie spada.

Szczoteczka maklasę wodoodporności IPX7, co zabezpiecza przed dostaniem się wody do środka, nawet jak zanurzymy ją w wodzie w trakcie mycia i potem czyszczenia z osadów pasty do zębów.

NX-8000 ładujemy bezprzewodowo na podstawce wyposażonej w złącze USB. Pełni ona też rolę stojaka. Wbudowana bateria o pojemności 2900 mAH wystarcza wg. Producenta na 200 dni pracy na jednym ładowaniu. Jej pełne naładowanie zajmuje kilkanaście godzin – na szczęście, nie trzeba robić tego częst.

W nowym zestawie, wraz ze szczoteczką, dostajemy aż 12 wymiennych nasadek. Tak więc cały zestaw powinien nam na długo wystarczyć.

Nandme NX7000

Nieco tańszy model Nandme to NX7000. Ten model ma podobny silnik co droższa wersja – wibrujący z prędkością 41.000 silnik Maglev 4.0. Szczoteczka daje nam dostęp do 5 trybów mycia zębów: Sensitive, Clean, White, Polish i Care  – z których każdy możemy jeszcze ustawić w jednym z trzech wariantów intensywności.

Ładowanie modelu NX7000 przebiega trochę inaczej. Nie mamy tutaj podstawki z ładowaniem inkukcyjnym. Musimy otworzyć dwie gumowy zaślepki i podłączyć kabelek USB-C bezpośrednio do szczoteczki.  Wbudowana bateria o pojemności 2600 mAh wystarcza na rok pracy. Podobnie jak w droższym modelu, także tutaj znajdziemy timer, który sygnalizuje, kiedy zakończyć 2-minutowy cykl mycia zębów. Brakuje jednak czujnika nacisku.

Model NX7000 wyposażony jest w 12 wymiennych nasadek. Szczoteczka dostępna jest na Allegro w cenie ok 169 zł z kuponem promocyjnym. Promocja trwa od 27.02.2023 do 03.03.2023.

Podsumowanie

W trakcie testu szczoteczki sprawnie radziły sobie z usuwaniem osadów i przebarwień. Polecam je wszystkim, którzy chcieliby zmienić nawyki związane z higieną zębów i przejść ze zwykłych szczoteczek na elektryczne. Dzięki dobrej jakości wykonania, wielu programom czyszczenia szczoteczki  dobrze sprawdzają się w codziennym dbaniu o higienę jamy ustnej. Duży zapas nasadek oraz długi czas pracy na jednym naładowaniu sprawiają, że zapomnimy o ich obsłudze.

Autor |2023-02-27T20:29:00+01:0027 lutego 2023 10:57|Kategorie: Gadżety, Newsy, Testy i opinie, Top7|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile