Jesteś tutaj:-, Artykuły, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Lioncast LM30 – test myszki z panelem bocznym dla fanów gier RPG i MMO

Lioncast LM30 – test myszki z panelem bocznym dla fanów gier RPG i MMO

Obudowa myszki wyposażona jest w 19 programowalnych przycisków, które zostały zaprojektowane z myślą o fanach gier RPG i MMO (12 przycisków klawiatury MMO i jeden przełącznik profilu). Przyciski te można dowolnie ustawić w dedykowanym oprogramowaniu. (Do poprania: https://www.lioncast.com/pl/produkty/lm30-gaming-maus/#1513927295343-c9b0b3c2-5845 )

Gryzoń został wyposażony w przełączniki klasy gamingowej Omron, które zdaniem producenta mają niesamowitą wytrzymałość z zagwarantowanym czasem użytkowania do ponad 5 milliona kliknięć i perfekcyjną aktywacją za każdym razem. Liczba raportów 1000Hz pozwala na czas reakcji do 1ms. Z racji krótkiego użytkowania myszy nie jesteśmy wstanie potwierdzić ilości kliknięć. Tutaj musimy wierzyć producentowi na słowo 😊.

Ponad to gryzoń wyposażony jest w podświetlenie RGB oferujące paletę 16,8 milionów kolorów (Kolor logo oraz bocznych przycisków można zmienić w dedykowanym oprogramowaniu). Podświetlone zostało logo, boczny panel, przód, rolka oraz 4 małe kwadraciki po lewej stronie myszki sygnalizujące wybrany poziom DPI. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że kolor rolki nie można zmienić – jest on ściśle powiązany z wybranym profilem (zmiana profilu możliwa jest z interfejsu oprogramowania lub przyciskiem na spodzie myszki)

Mysz wyposażono w pleciony i wytrzymały kabel o długości 180 cm ze złotą końcówką USB. Dużą zaleta jest to, że taki kabel wytrzyma nam długie godziny użytkowania. Kabel nie jest sztywny i nie wpływa na komfort użytkowania.

IMG 20180602 161049

Kształt i komfort użytkowania

Mysz została wyprofilowana z dedykacją dla osób praworęcznych, wiec jak jesteś osobą leworęczną, to niestety musisz poszukać innej alternatywy. Jej wymiary to 121×81×41 mm. Waga w dużej mierze zależy od nas, gdyż do dyspozycji mamy dodatkowe 8 obciążników o wadze 2,4g każdy.  System obciążników pozwoli dopasować wagę myszki nawet najbardziej wymagającym graczom.

IMG 20180602 161202
Kształt LM30 docenią bardziej osoby o mniej masywniejszych dłoniach, a to za sprawą 12 drobnych przycisków na bocznym panelu. Ogólnie mysz leży idealnie w dłoni, a i ułożenie bocznego panelu jest OK. Może minimalnie trzeba przesunąć dłoń, aby bez problemu sięgnąć do ostatniego rzędu liczb (10,11,12), ale jest to tylko kwestia przyzwyczajenia. Wszystkie krawędzie myszki są bardzo dobrze wygładzone i wykończone. Nigdzie nie odczuwamy niepotrzebnego ucisku czy przeszkadzających elementów. Moim zdaniem myszka jest bardzo wygodna i pomimo kilkugodzinnej pracy czy gry nie czułam zmęczenia w dłoni. Bardzo komfortowo pracuje się na myszce przy ułożeniu palców 1+2+2, ale również przy układzie 1+3+1 ( środkowy palec na scrollu) nie powinno być problemów.

Precyzja

Mysz wyposażono w bardzo wydajny sensor laserowy Avago 9800 z prędkością skanowania 150IPS, z akceleracją do 30G i prędkością skanowania 12.000FPS.

IMG 20180602 161627
Dzięki nim, gracze mogą korzystać z opcji ustawień rozdzielczości do 16 400 DPI. Dodatkowo, próbkowanie na poziomie 1000Hz / 1ms gwarantuje natychmiastową rejestrację każdego ruchu dłoni użytkownika, nawet podczas najbardziej wymagających i dynamicznych rozgrywek. Przy dziennym użytkowaniu najlepszą konfiguracją okazało się ustawienie jak na zrzucie poniżej:

M 3

Jednakże jest to bardzo subiektywne odczucie i każdy może dopasować konfigurację do swoich potrzeb  w załączonym oprogramowaniu.

Poniżej kilka wykonanych testów działania myszki:

Clipboard01

Test akceleracji wstecznej. Aakceleracja wsteczna – występuje – pomimo wyłączonej akceleracji wstecznej jest ona odczuwalna. ( Akceleracja wsteczna to skutek błędnej pracy myszy szybko albo wręcz gwałtownie przesuwanej, a przejawia się nagłym odskakiwaniem kursora lub jego bardzo wolną pracą.)

Test działania myszki w akcji wykonany na czarnej podkładce na stronie http://www.i-am-bored.com/2008/10/mouse-101-test.html  na profilu 3:

 

Test działania myszki na różnych podłożach i przy podnoszeniu: Myszka działała tak samo niezależnie czy to szary stolik, czarna podkładka czy materiałowa narzuta na łóżku. Na każdej z tych powierzani myszka przesuwała się bez zarzutu.

W przypadku podnoszenia myszki można było przesuwać kursor na wysokości 1 płyty CD. Może to przeszkadzać przy niektórych grach wymagającej pełnej precyzji i momentalnego zatrzymania myszki przy podnoszeniu.Test aplikacją VMouseBench:

  • Interpolacja (jest to „sztuczne” generowanie dodatkowych pikseli, aby zwiększyć maksymalne wartości DPI, jakie dany sensor może osiągnąć, czyli – sensor wysyła fałszywe dane do komputera o swoim położeniu ) – Przerywana linia świadczy o występowaniu tego zjawiska:

  • Odświeżanie:

Clipboard05

Test aplikacją Enotus Mouse Test v0.1.4

Clipboard09Autor |2018-06-10T10:56:58+02:0010 czerwca 2018 10:55|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Artykuły, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.