Zawartość opakowania i wygląd urządzenia

Na początku warto wspomnieć, że firma ONAP dostarcza swoje produkty zgodne z eko-modą. Stąd stacja zapakowana jest w karton z kilkoma podstawowymi informacjami identyfikującymi zapakowane urządzenie. W pudelku oprócz TS-228A  znajduje się zasilacz, kabel zasilania, przewód Ethernet i podstawowa „makulatura”.

DSCF4619

DSCF4619

Obudowa stacji, w formie niewielkiego prostopadłościanu, wykonana jest z lakierowanego na biało plastiku. Od frontu znajdują się czarna pionowa listwa, na której ulokowano wskaźniki LED (pracy sieci, dysków), oraz włącznik zasilania i przycisk (auto kopiowanie) i port USB 3.0.

DSCF4624

Z tyłu znajduje się Port LAN do podłączenia kabla sieciowego RJ-45 do stacji (ethernet – 10/100/1000), 2 porty USB do których można podłączać zewnętrzne dyski twarde, drukarki USB oraz inne urządzenia USB i  gniazdo zasilania. Przycisk RESET służy do przywracania wartości domyślnej adresu IP, adresu serwera DNS i haseł do konta admin oraz umożliwia ponowne zainstalowanie oprogramowania stacji. System chłodzenia zapewnia, mały wewnętrzny wentylator. Warto dodać, że poziom generowanego szumu to ok. 18 dB i właściwie nie przeszkadza.

TS-228 A ma obudowę typu mini-tower. Dzięki konstrukcji beznarzędziowej, dyski 3.5 cala (brak możliwości zamontowania HDD 2,5 cala) instaluje się za po zdjęciu zdjąć pokrywy bocznej urządzenia. Mocujemy je z wykorzystaniem dołączonych blokad. W tym celu. Obudowa NAS-a rozkłada się na dwie części, po odkręceniu śruby znajdującej się w spodniej podstawie. Warto tutaj dodać, że montaż/demontaż obudowy wymaga cierpliwości, ze względu na blokowanie się elementów konstrukcyjnych.

 

Do uruchomienia urządzenia niezbędny jest przynajmniej jeden dysk twardy 3,5” SATA. W naszym testowym NAS-ie mieliśmy już zamontowane dyski producenta, które pozwoliły na bezproblemową instalację systemu, a zarazem przeprowadzenie testu. Ostatecznie proces instalacji, przy pomocy kreatora konfiguracji, odbył się sprawnie i po chwili można było uruchomić stację.