Jesteś tutaj:-, iPhone, Newsy, Sprzęt-Gdzie ubezpieczyć iPhone’a? Tak zrobisz to szybko i bez przepłacania!

Gdzie ubezpieczyć iPhone’a? Tak zrobisz to szybko i bez przepłacania!

Materiał partnera

Udało Ci się kupić nowego iPhone’a? Z pewnością ekscytujesz się tym, jakie możliwości daje ten nowoczesny telefon. Jednak zanim oddasz się eksplorowaniu funkcji smartfona, zabezpiecz się przed jego uszkodzeniem. Przecież wystarczy chwila nieuwagi, aby telefon wypadł Ci z dłoni, a wtedy nietrudno o zniszczenie ekranu. Pamiętaj, że wartość smartfonów Apple może wynosić nawet 10 000 zł! Dowiedz się, dlaczego warto ubezpieczyć iPhone’a i gdzie to najlepiej zrobić.

Ubezpieczenie iPhone’a – co może zawierać?

Zastanawiasz się, czy warto decydować się na kolejny wydatek przy zakupie telefonu w postaci polisy na smartfon? Wielu osobom zdarzyło się przypadkowo upuścić komórkę albo uderzyć nią o ramę drzwi czy stół przez nieuwagę. W takich sytuacjach nietrudno o zniszczenie kosztownego urządzenia. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się ubezpieczenia smartfonów.

Jakie elementy może obejmować polisa na iPhone’a? Ochrona często uwzględnia:

  • przedłużenie gwarancji,
  • uszkodzenia mechaniczne, w tym zniszczenie wyświetlacza,
  • pomoc techniczną,
  • uszkodzenie lub kradzież telefonu komórkowego – wówczas możliwa jest nawet wymiana sprzętu na nowy.

Zakres ochrony ubezpieczenia w dużej mierze zależy od tego, na jaką ochronę zdecyduje się kupujący. Warto wiedzieć, że polisa pozwala na zabezpieczenie wartości telefonu, nawet gdy dojdzie jego do zalania czy nieumyślnego zniszczenia. Może działać także w przypadku działania osób trzecich, czyli podczas wandalizmu i kradzieży. Więcej na temat wykupienia ubezpieczenia iPhone’a dowiesz się na stronie https://rankomat.pl/nieruchomosci/ubezpieczenie-iphone.

W jaki sposób ubezpieczyć iPhone’a?

Nie wiesz, gdzie wykupić ubezpieczenie swojego nowego iPhone’a? Jest kilka możliwości.

Ubezpieczenie iPhone’a u sprzedawcy

Wiele sklepów proponuje zakupienie polisy ochronnej do nabywanych telefonów. W ramach tych usług możliwe jest wydłużenie gwarancji czy zabezpieczenie produktu w przypadku uszkodzenia ekranu, zalania iPhone’a czy nawet jego kradzieży. Zwykle składka jest naliczana w postaci płatności jednorazowej podczas zakupu lub dodawana do opłat ratalnych.

Ubezpieczenie iPhone’a w ramach mienia firmowego

Właściciele biznesów mogą zdecydować się na włączenie służbowych iPhone’ów do zakresu ochrony polisy firmowej. Wtedy ubezpieczenie obejmuje nie tylko kradzież czy awarię telefonu, ale także uszkodzenie go przez pracownika.

Czy można ubezpieczyć iPhone’a w ramach polisy mieszkaniowej?

Co ciekawe, iPhone’a ubezpieczysz także w ramach polisy mieszkaniowej. Jak to jest możliwe? Otóż taki produkt może uwzględniać także ruchomości znajdujące się w budynku. Zatem odpowiednio skonstruowane ubezpieczenie mieszkaniowe zabezpieczy nie tylko budynek, ale także Twojego iPhone’a.

Jaki produkt ubezpieczeniowy jest potrzebny? Na rynku znajdziesz wiele rodzajów polis na nieruchomości. Te o podstawowym zakresie ochrony zabezpieczają jedynie na wypadek zniszczenia murów i elementów stałych budynku. Natomiast działanie ubezpieczenia można rozszerzyć także o ruchomości znajdujące się w budynku, w tym o szklane wyposażenie, elektronikę czy nawet zwierzęta. Na tej liście znajduje się też oczywiście elektronika, a w tym smartfony. A od czego chroni taka polisa? Oto lista sytuacji, w których ubezpieczenie nieruchomości obejmie ochroną iPhone’a.

Kradzież

Nawet na spokojnych przedmieściach czy na wsiach zdarzają się włamania z kradzieżą. Złodzieje poszukują nie tylko biżuterii czy pieniędzy. Ich łupem padają także telefony komórkowe. Szczególną popularnością cieszą się iPhone’y – gdyż mają wysoką wartość i cieszą się wysokim popytem na rynku. Natomiast jeśli udało Ci się wykupić odpowiednią polisę mieszkaniową rozszerzoną o ruchomości, ubezpieczyciel wypłaci świadczenie za utracone w kradzieży dobra.

Przepięcie

Niewiele osób bierze pod uwagę, że podczas ładowania telefonu komórkowego również może dojść do jego uszkodzenia. Następuje to zwykle na skutek uderzenia pioruna w instalację lub w efekcie jej awarii. W takich sytuacjach pomocna może okazać się polisa mieszkaniowa.

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia nieruchomości z rozszerzeniem na wyposażenie oraz elektronikę, zadbasz o ochronę finansową nie tylko podczas zniszczenia budynku. Zadziała również, gdy ucierpi mienie ruchome. Dzięki temu uchronisz swój majątek.

Gdzie znaleźć oferty na ubezpieczenie mieszkania z mieniem ruchomym?

Szukasz dobrego ubezpieczenia mieszkania, w którym możesz uwzględnić także swojego iPhone’a? Możesz zdecydować się na kilka rozwiązań.

Wizyta w oddziale towarzystwa ubezpieczeniowego

Niektórzy podczas poszukiwania dobrej polisy mieszkaniowej kontaktują się bezpośrednio z ubezpieczycielem, z którego usług już korzystali np. przy zakupie OC samochodu. Choć można w ten sposób uzyskać dobre oferty, to jednak warto porównać je z propozycjami od innych TU.

Kontakt z agencją ubezpieczeniową

Multiagencje ubezpieczeniowe oferują polisy mieszkaniowe od wielu TU. Poszukiwanie propozycji u nich to wygodne rozwiązanie. Natomiast warto wiedzieć, że takie agencje współpracują zwykle tylko z kilkoma towarzystwami ubezpieczeniowymi, zatem wybór będzie ograniczony.

Skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeniowej

Coraz większą popularnością przy zakupie ubezpieczenia mieszkania cieszą się internetowe porównywarki, takie jak na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator. Można z nich skorzystać o dowolnej porze czy dniu tygodnia. Ponadto po wypełnieniu krótkiego formularza uzyskasz oferty nawet od kilkunastu TU. To pozwala na wygodniejsze porównanie propozycji i wybór najlepszej.

Znajdź dobrą ofertę ubezpieczenia iPhone’a i nie obawiaj się, że jego kradzież czy uszkodzenie narazi Cię na poważne straty.

Autor |2023-08-17T08:24:58+02:0017 sierpnia 2023 08:24|Kategorie: Bezpieczeństwo, iPhone, Newsy, Sprzęt|1 komentarz

1 komenarz

  1. sent from my iPhone 17 sierpnia 2023 w 12:28 - Odpowiedz

    Ubezpieczenie jest opcjonalne podczas zakupu ze sklepu stacjonarnego Apple albo online.
    Wystarczy zaznaczyć taka opcje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.