Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Newsy-5 powodów, dlaczego warto wybrać Google Workspace Business Starter

5 powodów, dlaczego warto wybrać Google Workspace Business Starter

Promocja

Google Workspace to pakiet aplikacji chmurowych do użytku firmowego. Najważniejsze narzędzia wchodzące w jego skład to poczta we własnej domenie (firmowy Gmail), miejsce na dysku w chmurze (Dysk Google), aplikacje do komunikacji (Meet oraz Chat) oraz programy biurowe (Dokumenty, Arkusze, Formularze, Prezentacje).

Jednym z pakietów dostępnych w Google Workspace jest wersja Business Starter, którego cena rozpoczyna się już od 27 zł, a w zależności od trwajacych promocji w FOTC nawet od 16,20 zł za użytkownika miesięcznie. Co ważne, usługę tę można łatwo skalować, więc jeśli Twoja firma się rozrośnie – w kilka chwil wykupisz dodatkowe, potrzebne licencje. Z pakietu aplikacji od Google korzystają zarówno niewielkie firmy, jak i międzynarodowe korporacje, więc każdy – niezależnie od wielkości – znajdzie tu coś dla siebie. A oto pięć – obiecanych w tytule – powodów, dla których warto wybrać Google Workspace Business Starter do swojej firmy.

1. Gmail dla firm

Gmail to najpopularniejsza poczta na świecie, która w ramach Google Workspace dostępna jest w profesjonalnej, biznesowej odsłonie. Poczta dla firm cechuje się większą liczbą funkcji, niż wersja przeznaczona dla użytkowników prywatnych.

Jedną z najważniejszych różnic jest tu możliwość tworzenia adresów mailowych w domenie swojej firmy (np. imienazwisko@firma.pl czy kontakt@firma.pl). Ponadto, dla każdej wykupionej licencji można ustawić 30 aliasów, czyli alternatywnych adresów, z których poczta będzie spływała na skrzynkę tej samej osoby.

Firmowy Gmail odznacza się także niezwykle skutecznymi filtrami antyspamowymi oraz dodatkowymi zabezpieczeniami przeciwko phishingowi

2. Programy biurowe w pakiecie Google Workspace Business Starter

W ramach pakietu Google Workspace otrzymasz też dostęp do szeregu programów biurowych. A mowa tu o takich narzędziach, jak

  • Dokumenty Google – aplikacja do tworzenia i edycji plików tekstowych.
  • Arkusze Google – program służący do obsługi arkuszy kalkulacyjnych.
  • Prezentacje Google – aplikacja pozwalająca tworzyć pokazy slajdów..
  • Formularze Google – narzędzie do tworzenia ankiet oraz analizowania uzyskanych wyników.
  • Witryny Google – prosty kreator stron internetowych.

Wszystkie te programy działają w chmurze i są dostępne z poziomu przeglądarki internetowej lub wygodnych aplikacji na telefony i tablety. Oznacza to, że nie trzeba instalować ich na firmowych komputerach, a wszystkie potrzebne pliki użytkownicy będą mieć pod ręką na każdym urządzeniu, na którym mogą zalogować się na swoje konto Google.

3. Duża przestrzeń do przechowywania plików

W ramach Google Workspace każdy użytkownik otrzymuje od 30 GB do 5 TB miejsca na dysku w chmurze. Wartość ta zależy od rodzaju wykupionego planu. Co ważne, osoby korzystające z najwyższego pakietu narzędzi od Google mogą wnioskować o nieograniczoną przestrzeń na dane.

Dysk Google cechuje się zaawansowanymi zabezpieczeniami, jest niezwykle wygodny w użyciu, a jego funkcjonalność uzupełnia ultraszybka przeglądarka Cloud Search, za pomocą której w kilka chwil przeszukasz wszystkie firmowe zasoby.

4. Łatwa komunikacja w zespole

Ale to nie wszystko. Wszelkie narzędzia wchodzące w skład Google Workspace są ze sobą skorelowane. Przykładowo, po stworzeniu pliku na Dysku możesz udostępnić go innym użytkownikom, o czym zostaną oni powiadomieni e-mailem.

W kolejnym kroku możecie w tym samym czasie wspólnie pracować nad treścią danego dokumentu, wymieniając się uwagami na wbudowanym w programie chacie lub wideochacie.

Bezpośrednią komunikację między użytkownikami wspomagają takie aplikacje jak Google Chat oraz Google Meet. Pierwszy z tych programów to komunikator tekstowy, który pozwala na rozmowy prywatne, grupowe oraz tworzenie pokoi. Google Meet służy zaś do organizacji spotkań online, w których udział może brać nawet 1000 osób jednocześnie.

5. Bezpieczeństwo danych i użytkowników

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać, wybierając narzędzia do firmy, jest bezpieczeństwo. Każda instancja Google Workspace wyposażona jest w konsolę administracyjną, z poziomu której można odpowiednio skonfigurować funkcje ochrony danych oraz zarządzać kontami użytkowników. Bezpieczeństwo samej chmury Google potwierdza zaś szereg zewnętrznych certyfikatów, takich jak m.in. ISO 27001, ISO 27017, ISO 27018, SOC 2, SOC 3 oraz FedRAMP.

Google Workspace Business Starter w Twojej firmie

Jak wspomnieliśmy na początku, ceny Google Workspace zaczynają się już od 27 zł na użytkownika miesięcznie. Wartość tę można jednak obniżyć, decydując się na współpracę z jednym z krajowych partnerów Google Cloud. Przykładem niech będzie tu firma FOTC, która oprócz rabatów oferuje też swoim klientom pomoc w migracji danych, całodobowe wsparcie techniczne w języku polskim oraz audyty bezpieczeństwa. Jeśli chcesz więc przenieść się do chmury, koniecznie sprawdź ofertę polskiego partnera Google Cloud firmy FOTC.

Autor |2023-08-10T13:03:59+02:0010 sierpnia 2023 13:03|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.