Jesteś tutaj:---Sony wprowadza 3.1-kanałowy soundbar HT S2000 z systemem Dolby Atmos®

Sony wprowadza 3.1-kanałowy soundbar HT S2000 z systemem Dolby Atmos®

Firma Sony ogłosiła wprowadzenie 3.1-kanałowego soundbara HT-S2000 z systemami Dolby Atmos® i DTS:X®. Jej nowy model odtwarza kinowy dźwięk przestrzenny przy wykorzystaniu technologii Vertical Surround Engine i S-Force PRO Front Surround. Dzięki nowej technologii up-mixer, służącej do generacji dodatkowych kanałów, trójwymiarowy efekt przestrzenny powstaje nawet podczas odtwarzania dźwięku stereofonicznego. Głośnik centralny zapewnia wyraźne dialogi, a podwójny zintegrowany subwoofer głęboki bas. Soundbar HT-S2000 będzie pierwszym urządzeniem zgodnym z nową aplikacją Sony | Home Entertainment Connect.

HT S2000 main Large wresized w964

Wrażenie wszechogarniającego dźwięku przestrzennego

Soundbar HT-S2000 z technologiami Vertical Surround Engine i S-Force Pro Front Surround odtwarza kinowy dźwięk przestrzenny i wyzwala emocje ukryte w ścieżkach dźwiękowych Dolby Atmos i DTS:X. Opracowane przez firmę Sony technologie wirtualizacji zapewniają wrażenie wszechogarniającego dźwięku bez używania dodatkowych głośników. Dzięki technologii Vertical Surround Engine, wytwarzającej wirtualne źródła dźwięku nad słuchaczem, oraz S-Force Pro Front Surround, która dodaje dźwięk dobiegający z boku, można czuć się w domu jak w kinie.

Opracowany przez firmę Sony system generacji dodatkowych kanałów wytwarza trójwymiarowy efekt przestrzenny nie tylko podczas odtwarzania dźwięku przestrzennego, lecz także stereofonicznego, przesyłanego na przykład w transmisji strumieniowej z serwisów internetowych oferujących filmy i muzykę lub z urządzenia Bluetooth®. Unikatowa technologia firmy Sony analizuje utwór w czasie rzeczywistym i wyodrębnia elementy składające się na dźwięk, takie jak mowa, efekty dźwiękowe czy muzyka instrumentalna. Następnie rozmieszcza je wokół widza, zapewniając znakomite, intensywne wrażenia podczas oglądania.

HT S2000 Skeleton Large wresized w964

Wyraźne dialogi i bogaty, mocny bas

Soundbar HT-S2000 jest wyposażony w dedykowany głośnik centralny do odtwarzania wyraźnych dialogów oraz podwójny zintegrowany subwoofer będący źródłem dynamicznego basu. Współdziałają one, wypełniając cały pokój czystym, donośnym dźwiękiem. Głośniki Sony X-Balanced Speaker Unit odgrywają z kolei pierwszoplanową rolę w zwiększaniu głośności dźwięku przy równoczesnym osłabianiu zniekształceń i poprawie słyszalności głosu ludzkiego.

 

Nowa aplikacja Home Entertainment Connect

Dzięki aplikacji mobilnej Sony | Home Entertainment Connect przygotowanie soundbara do użycia i jego obsługa stają się jeszcze prostsze. Aplikacja prowadzi użytkownika przez wstępną konfigurację, pomaga rozwiązać ewentualne problemy i zapewnia pełną kontrolę nad głośnością, polem dźwiękowym i innymi funkcjami. Jest też źródłem informacji o polecanych funkcjach i aktualizacjach oprogramowania.

 

S2000 HEC with Logo Large wresized w964

 

Jeszcze silniejsze przeżycia w kinie domowym

Oferowany oddzielnie subwoofer bezprzewodowy (SA-SW5 / SA-SW3) wzbogaci dźwięk bogatym basem. Aby wrażenie kina stało się jeszcze pełniejsze i bardziej intensywne, można dodać sprzedawane oddzielnie bezprzewodowe tylne głośniki Sony (SA-RS3S)1 . Po podłączeniu zgodnego telewizora BRAVIA™1  ustawienia dźwięku z soundbara automatycznie pojawiają się w menu „Szybkie ustawienia” telewizora BRAVIA, można więc z łatwością je zmienić.

 

Z myślą o zrównoważonym rozwoju

Projektanci domowego sprzętu audio Sony troszczą się nie tylko o doskonały dźwięk, lecz także środowisko naturalne. Firma Sony systematycznie ogranicza użycie plastiku z surowców pierwotnych w produktach i opakowaniach. Pewne elementy soundbara HT-S2000 zawierają specjalnie opracowane tworzywo sztuczne z recyklingu, które odznacza się doskonałymi własnościami akustycznymi. Około 95% opakowania powstaje z ponownie przetworzonego papieru i tworzyw na bazie papieru, dzięki czemu ubywa plastiku.

 

Dostępność

Sprzedaż soundbara HT-S2000 rozpocznie się w lipcu 2023 r.

Autor |2023-05-29T09:24:04+02:0029 maja 2023 14:30|Kategorie: Newsy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.