Jesteś tutaj:-, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie-Test Logitech MK470 – niewielka klawiatura i mysz w przystępnej cenie

Test Logitech MK470 – niewielka klawiatura i mysz w przystępnej cenie

Zestawy klawiatury i myszy cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników komputerów. Kupno dwóch urządzeń razem jest zwykle korzystniejsze finansowo a dodatkowo oszczędzamy jeden port USB do podłączenia nadajnika.

Podobnie jest z nowym zestawem Logitecha. MK470 to zestaw bezprzewodowej klawiatury i myszy, który jest jednym z tańszych produktów tej firmy.  Sprzęt  wyróżnia się przede wszystkim niewielkimi rozmiarami, co czyni go rozwiązaniem dla osób, które potrzebują mobilnego zestawu do pracy, ale nie chcą rezygnować z wygody, jaką oferują tradycyjne klawiatury i myszy. W teście Sprawdzamy, MK470  sprawują się w codziennej pracy i rozrywce.

W nowym zestawie dostajemy oprócz myszy  i klawiatury także odbiornik USB oraz komplet baterii. MK470 dostępny jest w kolorach czarnym, białym beżowym.

 

Zacznijmy od klawiatury. Oznaczona symbolem K470 klawiatura ma ergonomiczny kształt, który zapewnia całkiem dobrą wygodę i komfort podczas pisania. Cała klawiatura ma 37 cm szerokości a jej część z literami mierzy około 28 cm i jest mniej więcej takiej wielkości co klawiatura 13-calowego laptopa.  Klawisze numeryczne to dodatkowe 7 cm. Większa część klawiatury jest bardzo cienka, jedynie górna część jest grubsza i mieści baterie typu AAA.

Logitech mk470 2

Układ klawiszy jest standardowy, co ułatwia przyzwyczajenie się w przypadku przejścia z innych, standardowych klawiatur. Wbudowane podpórki pod klawiaturę pozwalają na zmianę wysokości i  zmniejszają zmęczenie podczas dłuższych sesji pisania.  Skok klawiszy jest mały a sposób pisania przypomina ten znany z klawiatur laptopów. Większość klawiszy ma rozmiar 1.6×1.6 cm a ich odległość od siebie to 3mm. Klawisze w rogach są zaokrąglone co prowadzi w efekcie do tego, że mają różne kształty i wielkości. Ewidentnie widać, że projekt został podporządkowany designowi. Osobiście wolałbym, żeby np. klawisze strzałek góra/dół miały większy rozmiar  (16x8mm) a klawisze lewo/prawo jednakowe rozmiary. Po jakimś czasie możemy się jednak do tego przyzwyczaić i pisanie będzie szybkie i przyjemne a także – bardzo ciche – bo klawiatura nie emituje hałasu podczas pisania.

Klawisze do sterowania multimediami dostępne są zamiennie z klawiszami funkcyjnymi F1- F12. W trakcie pracy w nocy przydałoby się podświetlenie klawiszy. Tej funkcji w MK470 nie znajdziemy.

Mysz Logitech MK470 to jeden z najprostszych modeli bezprzewodowych Logitecha. Ma ona symetryczny kształt, co oznacza, że ​​jest odpowiednia zarówno dla użytkowników prawo- jak i leworęcznych.  Jest przy tym bardzo mała. Myszka działa płynnie i precyzyjnie co jest zasługą optycznego układu o rozdzielczości 1000 DPI. Przyciski myszy są ciche, co docenią użytkownicy pracujący w cichym środowisku. To czego brakuje, to dodatkowe klawisze – np. do cofania w przeglądarce lub wyświetlenia pulpitu. Ta niewielka myszka ma tylko dwa przyciski oraz scrolla ze zintegrowanym trzecim klawiszem.

Logitech mk470 1

Myszka ma tylko podstawowy zestaw klawiszy.

Bezprzewodowe połączenie zestawu MK470 z komputerem odbywa się za pomocą jednego małego odbiornika USB 2.4 GHz. Odbiornik można przechowywać w klawiaturze pod pokrywą baterii, dzięki czemu nie zaginie i nie będzie przeszkadzał podczas przenoszenia zestawu.

Logitech mk470 3

Pod pokrywą baterii umieścimy nadajnik USB

Podsumowanie

Logitech MK470 to dobry zestaw bezprzewodowej klawiatury i myszy, który jest dobry dla osób, które potrzebują niedrogiego zestawu do pracy dającego podstawowy zestaw funkcji. MK470 jest ergonomiczny, wygodny i precyzyjny, a jednocześnie niewielkich rozmiarów, co ułatwia przenoszenie. Dla osób z dużymi dłoniami może to być jednak utrudnienie – szczególnie, gdy będą używać malutkiej myszki. Brakowało mi też trochę podświetlenia klawiszy, ale tę funkcję znajdujemy zwykle w droższych modelach. W cenie ok 200 – 250 zł jest to jednak interesująca oferta a użytkownicy docenią  dobrą jakość produktów Logitecha.

 Autor |2023-03-09T11:56:18+01:009 marca 2023 11:56|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.