Jesteś tutaj:-, Poradniki, Samsung, Sprzęt, Telewizja-Telewizory Samsung – co warto wiedzieć przed zakupem?

Telewizory Samsung – co warto wiedzieć przed zakupem?

Promocja

Wybór nowego telewizora nie należy do najłatwiejszych zadań. Na rynku dostępnych jest wiele marek, które oferują swoje urządzenia. Dziś przyjrzymy się ofercie koreańskiego producenta Samsung, który bez wątpienia znajduje się w czołówce popularności. Na co zwrócić uwagę przed zakupem telewizora Samsung? Podpowiadamy!

Jaki rozmiar telewizora będzie najlepszy?

Wielkość ekranu to jedna z najważniejszych cech telewizora, więc omówimy ją już na samym początku. Przekrój dostępnych modeli jest naprawdę duży – znajdą się tu zarówno kompaktowe produkty o przekątnej mniejszej niż 29 cali, jak i imponujące ekrany o wielkości ponad 100 cali. W przypadku produktów Samsung 50 cali to średniej wielkości ekran. Warto jednak pamiętać, że to telewizor powinien pasować do pomieszczenia, a nie na odwrót. Jeśli wybierzemy zbyt duży telewizor, to oglądanie ulubionych filmów i seriali będzie po prostu niewygodne.

Do najchętniej wybieranych modeli należą telewizory Samsung 50 cali. Powodem tego prawdopodobnie są dość uniwersalne wymiary. Tego typu ekrany dobrze sprawdzą się w małych i średnich pomieszczeniach, zapewniając przy tym doskonałą widoczność. Optymalną odległość widza od telewizora można w bardzo prosty sposób obliczyć. Przyjmuje się, że na każdy cal przekątnej ekranu przypada 4,2 cm odległości. Zatem z szybkich wyliczeń wynika, że jeśli kupimy telewizor Samsung 50 cali, to powinien znajdować się on przynajmniej 2,10 m od obserwatora.

Telewizor QLED – czym charakteryzuje się ta technologia?

QLED to autorska technologia wyświetlania obrazu opracowana właśnie przez markę Samsung. Jest niejako następcą wyświetlaczy LCD, ponieważ została opracowana właśnie na bazie takich ekranów. Telewizory QLED zbudowane są z wyświetlacza LED zaopatrzonego w tzw. kulki kwantowe. Są to specjalne nanokryształy, które konwertują długość fali padającego na nie światła. Dzięki temu widz może cieszyć się bardziej wyrazistymi kolorami, a sam ekran jest zdecydowanie bardziej żywotny.

Wybierając telewizor Samsung, można napotkać się na podobne oznaczenie – OLED. Tego typu ekrany wykorzystują diody elektroluminescencyjne ze związków organicznych. Rozpoznać możemy je po tym, że w zależności od tego, pod jakim kątem ustawimy się do telewizora, będziemy obserwować zmiany w kontraście barw. Do ekranów OLED należy AMOLED, który spotykany jest m.in. w telefonach SamsungTelewizor OLED gwarantują bardzo żywe kolory oraz wybitnie głębokie czernie.

Usługa Smart TV Samsung – co to jest?

Już od kilku lat telewizory Samsung zaopatrzone są w usługę Smart TV. Funkcja ta umożliwia korzystanie z aplikacji steamingowych i nie tylko na telewizorze. Dzięki niej użytkownik ma dostęp nie tylko do telewizji kablowej, satelitarnej i naziemnej, lecz także do witryn internetowych. Najczęściej używaną opcją, którą daje Samsung TV Smart, jest bezpośredni dostęp właśnie do platform streamingowych, takich jak Netflix, Player TVN, YouTube czy Amazon Prime. Wystarczy, że użytkownik zaloguje się na swoje konto i za pomocą zaledwie kilku kliknięć, będzie mógł przenieść się w świat ulubionych seriali. Telewizory Samsunga pozwalają również na korzystanie z innych aplikacji, taki jak Spotify, Messenger, WhatsApp, Facebook czy przeglądanie sieci za pośrednictwem wbudowanej przeglądarki WWW.

Posiadacze smarfonów mogą sterować swoim telewizorem bez konieczności używania pilota. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo jak wiemy, piloty należą do najczęściej gubiących się akcesoriów. Wystarczy pobrać dedykowaną aplikację SmartThings. Telewizory Samsung umożliwiają również sterowanie za pomocą głosu, co jest kolejną ciekawą alternatywą dla pilota.

Jak wybrać najlepszy telewizor do swojego mieszkania?

Decydując się na zakup nowego telewizora, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pierwszym krokiem jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru ekranu do pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Telewizor 50 cali Samsung nada się do małych i średnich pokoi, a modele o średnicy powyżej 70 cali doskonale zaprezentują się w przestronnych salonach i pokojach gościnnych.

Kolejną kwestią jest rozdzielczość ekranu. W nowoczesnych telewizorach jakość HD to absolutne minimum. Najnowsze wyświetlacze są w stanie odtwarzać filmy nawet w 8K. Warto więc sięgać po największe oferowane wartości. Oczywiście w zależności na to, na co pozwala ustalony budżet.

Jeżeli istotne są dla nas kwestie energooszczędności, warto również zwrócić uwagę na rodzaj podświetlenia matrycy. Podświetlenie krawędziowe zużyje mniej energii, ale niestety odbija się to na jakości wyświetlanego obrazu. Lepsze wrażenia zapewnia podświetlenie Direct LED, należy się jednak liczyć z tym, że rachunek za prąd może być nieco wyższy.

Autor |2022-12-01T14:58:30+01:001 grudnia 2022 14:55|Kategorie: Newsy, Poradniki, Samsung, Sprzęt, Telewizja|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.