Jesteś tutaj:-, iPhone, Newsy, Sprzęt-iPhone – typowe usterki

iPhone – typowe usterki

Upadek telefonu z wysokości, którego efektem jest zbita szybka czy problemy z baterią, to jedne z wielu problemów dotykających właścicielu iPhone. Typowe usterki związane z eksploatacją smartfonów Apple omawiamy w dzisiejszym tekście.

Marka Apple jest dostawcą jednego z najpopularniejszych telefonów komórkowych na świecie. Seria iPhone wraz z kolejnymi generacjami zdobywa nowe kręgi sympatyków, nie zapominając jednak o wiernych fanach. Użytkownicy doceniają szerokie właściwości urządzeń, dzięki którym możliwa jest chociażby łatwa wymiana danych pomiędzy laptopami MacBook, smartwatchami Apple Watch czy tabletami iPad z użyciem chmury iCloud.

Niestety, smartfony iPhone nie są niezniszczalne. Podczas ich eksploatacji użytkownicy mogą napotkać szereg rozmaitych problemów. Jedne wynikają z wad fabrycznych lub naturalnego zużycia sprzętu elektronicznego. Inne natomiast są podyktowane nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń. W artykule omawiamy najczęstsze z nich.

  • Pęknięcia obudowy oraz ekranu iPhone.
  • Problemy z baterią oraz ładowaniem.
  • Zalania telefonów komórkowych Apple.
  • Problemy z dźwiękiem w iPhone.
  • Czarny ekran i brak reakcji w iPhone.

Wspomniane wyżej aspekty to niejedyne trudności, jakie mogą napotkać użytkownicy urządzeń tej marki. Warto jednak pamiętać, że wymiana wyświetlacza czy naprawa telefonu może zostać bezpiecznie i skutecznie przeprowadzona przez autoryzowany serwis Apple. Profesjonalny serwis iPhone pomoże przywrócić sprzęt do życia nawet w ciągu godziny!

W kolejnych akapitach przyjrzymy się szerzej wspomnianym wyżej typowym usterkom telefonów iPhone. Wspomnimy także, gdzie najszybciej można naprawić uszkodzenia – i to bez wychodzenia z domu. Nie wierzysz? Przeczytaj artykuł do końca i przekonaj się!

Numer jeden – pęknięcia

naprawa wyswietlacza iphone

Naprawa wyświetlacza

Najczęściej występującą usterką są oczywiście uszkodzenia mechaniczne – pęknięcia obudowy czy zbicie szybki iPhone. Można im zapobiec stosując dodatkową obudowę ochronną czy szkło hartowane. Nie istnieje jednak stuprocentowe zabezpieczenie. Jednocześnie dodatkowe etui wpływa negatywnie na walory wizualne sprzętu. Wymiana wyświetlacza iPhone jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji serwisowych.

Problemy z baterią

Kolejną częstą usterką telefonów marki Apple są problemy z baterią iPhone. Zaliczamy do nich zarówno szybkie rozładowywanie akumulatora, jak i trudności z jego ładowaniem.

Nieuchronne problemy z baterią wynikają z intensywnego wykorzystania energii przez urządzenia. Prądożerne ekrany oraz działające w tle aplikacje znacząco skracają żywotność akumulatora. Jedynym rozwiązaniem jest zwykle wymiana baterii iPhone.

Zalanie telefonu

Nierzadko zdarza się, że usterka iPhone nie wynika z wad fabrycznych czy normalnej eksploatacji. Do takich sytuacji należy zalanie telefonu marki Apple.

Urządzenia towarzyszą nam przez cały dzień – również w kuchni i łazience, podczas wyjścia na basen czy spaceru w trakcie deszczu. Wilgoć nie jest sprzymierzeńcem elektroniki. Zalany iPhone można spróbować włożyć do ryżu. Jeśli to nie pomoże, należy zgłosić się do autoryzowanego serwisu Apple.

Problemy z dźwiękiem

Szum w słuchawce czy niedziałający mikrofon to często spotykane problemy z dźwiękiem w produktach Apple. iPhone, który wydaje trzeszczący dźwięk z głośnika lub nie pozwala na prowadzenie rozmowy ze względu na uszkodzony mikrofon, zdecydowanie wymaga interwencji serwisowej.

 

airpods

Airpods

Czasami pomaga rutynowe czyszczenie suchą szczoteczką – usunięcie z mikrofonu lub głośnika kurzu i zabrudzeń.

Czarny ekran i brak reakcji

Koszmarem wielu użytkowników telefonów iPhone jest czarny ekran i brak reakcji. Powody usterki nie zawsze są oczywiste. Często zdarza się, że wynikają one z całkowicie rozładowanej baterii (czego należy bezwzględnie unikać!). Wówczas może pomóc podłączenie sprzętu do ładowania i odczekanie kilkunastu minut.

Powodami usterki mogą być również: zalanie, uszkodzona matryca albo awaria baterii.

Gdzie najszybciej naprawić usterkę iPhone’a? Skorzystaj z serwisu iMAD!

Omówiliśmy typowe usterki telefonów iPhone marki Apple. Decydując się na zakup sprzętu z tej popularnej serii produktowej warto wiedzieć, gdzie najszybciej naprawić usterkę iPhone.

W Polsce działa wiele profesjonalnych serwisów telefonów komórkowych i urządzeń mobilnych. Niestety wiele z nich nie ma dużego doświadczenia produktami marki Apple, co może skutkować nie tylko bezskuteczną naprawą, lecz również pogorszeniem stanu sprzętu.

apple sprzet zastepczy

Sprzęt zastępczy

Jednym z autoryzowanych serwisów Apple, który powinien znać każdy miłośnik telefonów iPhone, jest firma iMAD. Serwis oferuje użytkownikom nie tylko obsługę stacjonarną, lecz również możliwość realizacji naprawy wysyłkowej.

Warto wspomnieć, że firma zajmuje się również naprawą oraz usługami wynajmu i serwisu pogwarancyjnego innych urządzeń marki Apple. Naprawisz tu swojego MacBooka, iMaca, iPada, a nawet Airpodsy i Apple Watch!

Jeżeli szukasz doświadczonego zespołu serwisantów iPhone, skorzystaj z usług serwisu iMAD! Autoryzowany serwis Apple pomoże Ci w przywróceniu sprawności Twojego urządzenia. W przypadku prostych usterek – wymiana baterii czy wyświetlacza – proces naprawy potrwa zaledwie godzinę!Autor |2022-11-08T10:11:14+01:008 listopada 2022 10:11|Kategorie: Apple, iPhone, Newsy, Sprzęt|1 komentarz

1 komenarz

  1. Dawid 18 listopada 2022 w 10:59 - Odpowiedz

    Sprzęt z czasem się psuje lub zużywa, jednak mój wciąż nadaje się do użytku a to wszystko dzięki IDOIT

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.