Jesteś tutaj:-, Newsy, Telefony-iPhone 11 – czy jest już przestarzały?

iPhone 11 – czy jest już przestarzały?

Promocja

Dobry smartfon to bardzo ważne akcesorium. Wielu ludzi pracuje dziś przede wszystkim zdalnie, a jeśli nie pracuje, to jest połączonych z innymi przez sieć. Swobodne łączenie się z innymi przez dowolny komunikator, dostęp do wiadomości ze świata i aktywny udział w wydarzeniach na social mediach to coś, bez czego naprawdę trudno byłoby się obić. iPhone to jeden z tych telefonów, które doskonale sprawdzają się w roli osobistego centrum dowodzenia, oferując swoim właścicielom coraz to nowsze aktualizacje do wypuszczanych przez siebie modeli.

Kiedy należy wymienić stary model iPhone na nowy?

Każdy producent będzie przekonywał użytkownika stworzonego przez siebie telefonu do jego wymiany, jak tylko wypuści nowy model. Jeśli bowiem głowi się nad stworzeniem nowego modelu smartfona, będzie chciał go sprzedać. Szacuje się, że użytkownicy iPhone’ów korzystają z nich naprawdę długo, bo nawet ponad cztery lata. Wniosek jest z tego taki, że jeśli nie jesteśmy użytkownikami szukającymi jedynie najnowszych trendów, warto się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad kolejnym, bardzo dużym wydatkiem.

iPhone 11, czyli ten starszej generacji należy wymienić na nowy, gdy urządzenie przestanie za nami nadążać. Kluczowe jest oczywiście regularne dbanie o sprzęt, jednak po pewnym czasie nawet zadbany telefon stanie się zbyt wolny i przestanie wykonywać nasze polecenia w trybie natychmiastowym. Wymiana powinna nastąpić również wtedy, gdy zauważymy, że bateria nie trzyma zbyt długo, nawet gdy telefon leży nieużywany. iPhone nowe modele wypuszcza stosunkowo często, przez co ciężko byłoby nadążać za kolejnymi wydatkami. Warto więc skupić się na plusach, jakie ma nasz obecny model, zanim zdecydujemy się na kolejny.

Czy iPhone 11 jest już modelem przestarzałym?

Dobrym wyznacznikiem tego, czy dany model iPhone jest już przestarzały, jest strona internetowa producenta. Jeśli znajdziemy swój telefon w aktualnej ofercie Apple, może to oznaczać, że telefon zdecydowanie nie jest jeszcze zbyt stary. Jeśli jednak model nie znajduje się już w sklepie producenta, warto porównać ze sobą ten nowszy model z aktualnym, aby się przekonać, czy warto go wymieniać. Ze względu na to, że nowe modele od Apple pojawiają się dosyć często, może się okazać, że iPhone 11, mimo braku w aktualnej ofercie, całkowicie wystarczy do spełnienia naszych potrzeb. To, czym różni się od siebie co któryś z modeli od Apple, to procesor. W modelu 11 był to procesor 8-rdzeniowy, podczas gdy od modelu 12, Apple instaluje w swoich telefonach znacznie szybsze procesory 16-sto rdzeniowe.

Biorąc pod uwagę specyfikację iPhone 14, można śmiało powiedzieć, że oprócz procesora, znaczącą różnicą w stosunki do modelu o numerze 11 jest również pojemność baterii. Oprócz tego starszy model jest nieco cięższy, co w przypadku iPhone i tak nie jest wadą smartfona.

Warto sobie zdawać sprawę, że zadbany, regularnie czyszczony zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie iPhone będzie doskonały do użytkowania przez około 5 lat od zakupu. Producent doskonale zdaje sobie sprawę, jak długo klient korzysta z każdego modelu, a że wspiera nawet 5-letnie sztuki, użytkownicy mogą sobie na to pozwalać. Z całą pewnością można więc powiedzieć, ze model nr 11 jest starszy, ale nie przestarzały. Te same podzespoły z lekko różniącymi się od siebie elementami, ta sama wielkość ekranu i wiele innych podobnych cech sprawia, że wymiana modelu 11 na nowszy może być przyjemnością, ale nie jest koniecznością.Autor |2022-11-25T13:12:17+01:0025 listopada 2022 13:12|Kategorie: Apple, Newsy, Telefony|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.