Jesteś tutaj:---HTC VIVE rozwija swój flagowy model gogli VR AIO VIVE Focus 3 o akcesoria do śledzenia mimiki twarzy – VIVE Facial Tracker i ruchu gałek oczu – VIVE Eye Tracker

HTC VIVE rozwija swój flagowy model gogli VR AIO VIVE Focus 3 o akcesoria do śledzenia mimiki twarzy – VIVE Facial Tracker i ruchu gałek oczu – VIVE Eye Tracker

HTC VIVE rozwija swój flagowy model gogli VR AIO VIVE Focus 3 o akcesoria do śledzenia mimiki twarzy – VIVE Facial Tracker i ruchu gałek oczu – VIVE Eye Tracker

HTC VIVE globalny lider rozwiązań VR zaprezentował dwa nowe urządzenia, które znacznie rozbudowują i poszerzają możliwości flagowego headsetu VR typu All-In-One VIVE Focus 3. Oba dodatki typu Plug-and-Play, to akcesoria do śledzenia mimiki twarzy – VIVE Facial Tracker i ruchu gałek oczu – VIVE Eye Tracker. Nowe urządzenia zaprojektowano z myślą o łatwości użytkowania, precyzji działania i niskiej wadze. Możliwość śledzenia mimiki twarzy ma mnóstwo praktycznych zastosowań począwszy od bardziej realistycznych animacji wirtualnych awatarów w aplikacjach służących do komunikacji i spotkań, grach komputerowych, po realną pomoc w procesach diagnostycznych w rozpoznaniu klinicznym.

Dzięki wprowadzeniu na rynek akcesoriów VIVE Focus 3 Eye Tracker oraz VIVE Focus 3 Facial Tracker przez HTC, wirtualna rzeczywistość otwiera przed nami nowe możliwości i zbliża nas o kolejny krok, ku temu, aby oba światy ten prawdziwy i wirtualny stały nam się bliższe i bardziej intuicyjne. Dzięki nowym Trackerom możemy doświadczyć jeszcze większej immersji, wyrażając swoje emocje w sposób naturalny mimiką twarzy lub sposobem patrzenia.

Udoskonalone funkcje śledzenia oczu i twarzy podnoszą zaangażowanie uczestników w interakcje międzyludzkie i wspólne aktywności prowadzone w VR. Doskonale sprawdzą się w wirtualnych wydarzeniach takich, jak koncerty i wystawy w VR, szkoleniach, komunikacji na czatach VR, spotkaniach zdalnych, tworzeniu animacji i technice przechwytywania ruchu (Motion Capture) na potrzeby przemysłu filmowego i gamingowego, słowem – wszędzie tam, gdzie będą potrzebne.

VIVE Focus 3 Facial Tracker umożliwia w czasie rzeczywistym przekazywanie emocji i odczytywanie intencji innych osób w VR. Precyzyjna kamera rozpoznaje mimikę na podstawie 38 różnych układów: kształtów ust, szczęki, policzków, brody, zębów i języka. Pozwala to w realistyczny sposób odwzorować wyrazy twarzy i ruchy ust użytkownika w jego wirtualnym awatarze w aplikacjach i grach.

Możliwość śledzenia twarzy w VR daje szczególnie duże korzyści w szkoleniach i rozwoju kompetencji miękkich, takich jak: inteligencja emocjonalna, umiejętności trenerskie, korepetytorskie, prezentacyjne, budowanie relacji ze słuchaczem, obsługa klienta i wiele innych. Użytkownicy mogą ćwiczyć gotowość, obserwować i moderować swoje emocje w różnych scenariuszach. Pozwala to osiągać lepsze efekty w pracy z ludźmi w dziedzinach takich jak edukacja, medycyna czy HR.

 

VIVE Focus 3 Facial Tracker

Podłączenie VIVE Focus 3 Facial Tracker jest bardzo proste. Urządzenie wykorzystuje port USB-C wbudowany w zestaw VR VIVE Focus 3 i nie wymaga dodatkowych adapterów. Wystarczy wpiąć moduł w port USB i urządzenie zostanie rozpoznane i automatycznie zacznie działać. Zaawansowana optymalizacja urządzenia pod kątem śledzenia ruchu i częstotliwość 60Hz, zapewniają idealną synchronizację ust i głosu. VIVE Focus 3 Facial Tracker działa natychmiast bez dodatkowych sterowników i bez konfiguracji.

 

VIVE Focus 3 Eye Tracker

Dodatkowe informacje płynące do użytkownika jaki daje śledzenie oczu za pomocą VIVE Focus 3 Eye Tracker, pozwalają wejść na jeszcze wyższy poziom immersji. Niewerbalne komunikaty, jakie otrzymujemy dzięki wiernemu odwzorowaniu ruchów oczu i mrugania pozwalają odnieść wrażenie realizmu interakcji, pomagają w budowaniu i utrzymaniu relacji z rozmówcą. Poprawia to komunikacje i współpracę między użytkownikami. Dane ze śledzenia oczu dają szerokie możliwości i są bardzo przydatne, nie tylko w rozmowie z drugą osobą, ale też w analizach behawioralnych pacjentów i konsumentów, przy badaniu koncentracji uwagi i skupienia wzroku na konkretnych obiektach.

VIVE Focus 3 Eye Tracker pozwala „widzieć oczami użytkownika” i daje szanse lepiej zrozumieć jego intencje. Urządzenie pozwala rozszerzyć zakres informacji zwrotnej dla nauczycieli i trenerów, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w edukacji i szkoleniach. Śledzenie kierunku i długości koncentracji spojrzenia w danym miejscu ma zastosowanie w tworzeniu map ciepła (Technical Heat Mapping). Pozwalają one analizować skuteczność komunikacji wizualnej reklam, opakowań produktowych, stron internetowych, czy interfejsu użytkownika w aplikacjach. Podwójna kamera z podświetleniem w podczerwieni mapuje dokładną pozycję każdego oka, kierunek wzroku, szerokość i pozycję źrenic oraz rozwarcie powiek. Urządzenie montowane jest za pomocą magnesów, nie wpływa na ergonomię i wyważenie zestawu VR, ani na regulację rozstawu soczewek względem oczu (IPD).

VIVE Focus 3 Eye Tracker oraz VIVE Focus 3 Facial Tracker wspierają silniki graficzne Unity, Unreal Game Engine i Native. Tworzenie aplikacji ułatwia VIVE WaveSDK i zapowiedziane wsparcie dla OpenXR. Trackery  obsługują również treści przesyłane z komputera PC za pomocą VIVE Business Streaming.

 

Ekosystem dla profesjonalnych zastosowań VR

Zestaw VIVE Focus 3 oferuje rozbudowany ekosystem urządzeń i aplikacji do profesjonalnych zastosowań wirtualnej rzeczywistości. Od jego premiery, HTC VIVE zaprezentowało pięć różnych akcesoriów, takich jak VIVE Wrist Tracker, ładowarka na wiele baterii, oraz dedykowany futerał przenośny. Oferta jest bogata w opcje, elastyczna i pozwala przedsiębiorcom dobrać optymalny zestaw do swoich potrzeb.

VIVE Focus 3 daje dużo większe możliwości oferując min.: śledzenie dłoni, wsparcie dla OpenXR, rozbudowaną Wave SDK, oprogramowanie wspierające interakcję z lokalizacją – Location Based Software Suite oraz wsparcie dla systemów zarządzania urządzeniami mobilnymi w organizacji – MDM.

Rozszerzona gwarancja biznesowa, VIVE Business Warranty and Services oferuje dwa lata gwarancji dla użytkowników komercyjnych z przyśpieszoną obsługą serwisową z opcją wymiany lub zwrotu urządzenia.

VIVE Focus 3 Eye Tracker jest dostępny w cenie 1219 PLN netto,  VIVE Focus 3 Facial Tracker  jest dostępny w cenie 487 PLN netto.

Autor |2022-09-07T11:23:10+02:007 września 2022 12:00|Kategorie: Newsy|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.