Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Telefony-Smartfon na co dzień i do grania — najciekawsze propozycje

Smartfon na co dzień i do grania — najciekawsze propozycje

Telefony już od dawna służą nie tylko do dzwonienia. Smartfony to wielofunkcyjne urządzenia, które umożliwiają również spędzanie czasu na ulubionych rozrywkach. Dzięki nim można m.in.  grać w gry. Sprawdź, jakie cechy powinien mieć dobry smartfon do gier.

Duży ekran z szybkim odświeżaniem

W smartfonie odpowiednim do gier ważny jest przede wszystkim duży wyświetlacz. Od jego rozmiaru zależy komfort rozgrywki. Przekątna ekranu mniejsza niż 6 cali sprawdza się niezbyt dobrze w czasie gry. Niewielki wyświetlacz sprawia, że gracz ma utrudnione sterowanie bohaterem. Ponadto może nie zauważyć wszystkiego, co dzieje się w grze w odpowiednim czasie i zbyt późno zareagować na wydarzenia w wirtualnym świecie. Tym samym, mały ekran w smartfonie stanie się przyczyną przegranej.

Duży rozmiar ekranu powinien iść w parze z szybkim odświeżaniem obrazu. Odświeżanie o częstotliwości 120 lub 144 Hz jest najlepszym wyborem. Jeśli gracz nie może pozwolić sobie na model smartfona z tak szybkim odświeżaniem, może postawić na częstotliwość 90 Hz. Jest to średnia prędkość, jednak odpowiada na potrzeby użytkowników, którzy chcą grać w gry o średnich wymaganiach sprzętowych.

Przeczytaj więcej o grach na smartfony w serwisie gamingowym gaming.komputronik.pl

Wydajny procesor i duża pamięć RAM

W smartfonie do gier powinien znajdować się wydajny procesor. Im wydajniejszy jest układ, tym lepiej. Dotyczy to smartfonów wszystkich producentów. Wydajność procesora wpływa na szybkość ładowania gier i ich płynne działanie. Niewielka moc obliczeniowa układu sprawia, że gra zacina się lub w ogólnie nie uruchamia.

Przeczytaj więcej o smartfonach gamingowych: https://gaming.komputronik.pl/g/jaki-telefon-do-gier-najlepsze-smartfony-gamingowe/

Duża pamięć RAM to kolejny ważny element smartfona do gier. W tańszych modelach telefonów RAM powinien wynosić co najmniej 6 GB. Jeśli gracz dysponuje większym budżetem, powinien zdecydować się na smartfona z RAM 8 GB lub większym. Im więcej pamięci RAM, tym lepiej, dlatego gracz nie powinien na niej oszczędzać.

Pojemna bateria

Prowadzenie rozgrywki na smartfonie jest satysfakcjonujące pod warunkiem, że telefon jest przystosowany do długiej pracy na baterii. Gry pobierają dużo energii, dlatego rozładowują akumulator szybciej niż inne aplikacje. Granie na smartfonie ze słabą baterią o niewielkiej pojemności sprawia, że już po kilkudziesięciu minutach telefon jest rozładowany. Powoduje to konieczność podłączenia smartfona do ładowania i prowadzenie rozgrywki na nagrzewającym się telefonie. Smartfon będzie również ograniczony kablem, dlatego jego użytkownik nie będzie mógł zmienić pozycji lub przesiąść się w inne miejsce.

Sprawdź też najlepsze gry na Nintendo Switch: https://gaming.komputronik.pl/g/najlepsze-gry-na-nintendo-switch-ranking-top-10/

Bateria w telefonie do gier powinna mieć co najmniej 4000 mAh. Taka pojemność jest niezbędna, by dobrze bawić się przy grach w czasie podróży lub w domowym zaciszu. Dobrym wyborem są telefony z funkcją szybkiego ładowania. Smartfon, który ładuje się do pełna w ciągu 30 minut, sprawdza się do grania lepiej niż urządzenie, które musi być podłączone do ładowarki przez kilka godzin.

Jaka marka smartfona do gier?

Do gier można wybierać zarówno flagowe smartfony, jak i urządzenia ze średniej półki cenowej. W obu przypadkach nie ma jednej, określonej marki telefonów, które są odpowiednie dla graczy. Gracze mogę zdecydować się zarówno na smartfona z systemem Android, jak i na iPhone’a. Wybór pomiędzy konkretnymi markami jest kwestią indywidualną. Powinno się w niej uwzględniać dostępny budżet i parametry techniczne smartfonów z danej półki cenowej.

Smartfon powinien być przystosowany do uruchomienia ulubionych gier danego gracza. Jeśli jego ulubiony tytuł jest dostępny wyłącznie w wersji na system Android, zakup iPhone’a do grania będzie złym wyborem. Przed wybraniem konkretnego sprzętu gracz powinien zatem sprawdzić, które są gry dostępne na dany system operacyjny w smartfonie.

 Autor |2022-08-04T15:22:37+02:004 sierpnia 2022 15:20|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Telefony|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.