Jesteś tutaj:-, Newsy, Zdrowie-Jak technologia pomaga nam w domu?

Jak technologia pomaga nam w domu?

Technologia wspiera nasze potrzeby na każdym kroku. Inteligentnym domem można zarządzać z poziomu smartfona. Aplikacje do ćwiczeń mogą wspierać nas w procesie odchudzania lub budowania sylwetki. Takich rozwiązań będzie jeszcze więcej.

Dziś bardziej zasadne wydaje się pytanie, jak nadążać za wszystkimi zmianami technologicznymi, które mogą pomóc nam w życiu niż chociażby czy warto oddawać technologii część naszego życia. Dlaczego mielibyśmy nie skorzystać z wielu ułatwień czy wygód, na które pozwalają nam nowoczesne technologie?

Technologia dla naszego zdrowia

Zacznijmy od naszego ciała. W czym może pomóc nam technologia, jeśli chodzi o rozwój fizyczny, zachowanie formy i ćwiczenia? Ba! Możemy oczekiwać od niej rewolucyjnych zmian w naszym życiu. Chociażby poprzez możliwość korzystania z takich udogodnień jak aplikacje do ćwiczeń w domu. Ich wybór jest naprawdę ogromny i warto samemu sprawdzić te najbardziej rekomendowane pod kątem własnych potrzeb. W jaki sposób? Zarówno w sklepie Google Play, jak i AppStore dostępny jest system ocen każdej dostępnej aplikacji. Warto przyjrzeć się opiniom użytkowników i zainstalować na smartfonie te najbardziej polecane. Na początek można zacząć od poprawy kondycji, w czym pomóc może aplikacja 7 Minute Workout. To zestawy ćwiczeń o zwiększonej intensywności polegające na treningu obwodowym. Do ćwiczeń nie są potrzebne żadne dodatkowe sprzęty, a jedynie chęci i sporo wytrwałości. Bardziej zaawansowane zestawy oferuje FitOn: Workout & Fitness Plan, gdzie można skorzystać z gotowych treningów wideo, uzupełnionych instrukcjami głosowymi. Do wyboru jest joga, taniec, treningi siłowe czy cardio. Aplikacja oferuje również opcje społecznościowe, czyli możliwość porównywania swoich wyników i osiągów z innymi użytkownikami. Do tych treningów warto dorzucić sobie aplikację FitRadio z muzyką idealnie dobraną do naszych ćwiczeń. Ustawiamy docelowe tętno i algorytm dobiera do tego odpowiednie dźwięki.

Technologia w domu i zagrodzie

To oczywiście tylko kilka spośród setek możliwości, z których można skorzystać, by poprawić swoją kondycję i zdrowie. Ale ćwiczenia w domu to nie jedyna możliwość, jaką daje nam technologia. Weźmy choćby na tapet takie udogodnienia, jak automatyczny wyłącznik świateł czy automatyczny zraszacz do trawnika. Nowoczesne sprzęty, jak choćby żelazko, są w stanie samodzielnie dopasować program do jakości prasowanej odzieży. W kuchni sprawdzą się modułowe szafki wyposażone w obracane blaty, zabudowane w taki sposób, by całkowicie zakryć je za przesuwanymi drzwiami. Dotykowe ekrany, które montowane są w lodówkach, umożliwiają oglądanie zawartości bez otwierania drzwi. W ogrodach działają zautomatyzowane metody nawadniania roślin czy oświetlenia. Nowoczesna technologia podsuwa nam również rozwiązania w zakresie ogrzewania domu. Fotowoltaika, kolektory słoneczne to rozwiązania przyszłości, bez których wkrótce nie będziemy mogli się obejść. A lista udogodnień jest o wiele dłuższa…

Autor |2022-06-14T10:54:49+02:0014 czerwca 2022 10:54|Kategorie: Internet, Newsy, Zdrowie|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile