Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Poradniki-Jak dodać znak wodny do zdjęć za darmo. WorkingTool Watermark Eraser 2022

Jak dodać znak wodny do zdjęć za darmo. WorkingTool Watermark Eraser 2022

W mediach społecznościowych, na wielu profesjonalnych zdjęciach, projektach, pracach plastycznych, a nawet memach można zauważyć widoczne znaki wodne, które mają na celu chronić własność intelektualną twórców. Jak tworzy się takie znaki wodne? Jeśli zastanawiamy się jak to zrobić, to zachęcamy do lektury tego wpisu.

Nowe rozwiązanie, które pozwala za darmo dodawać znaki wodne do zdjęć to WorkinTool Watermark Eraser. Krok po kroku pokazujemy jak z niego korzystać.

Co warto wiedzieć ?

 Co to jest znak wodny?

Znaki wodne są zwykle dodawane do wielu galerii lub profesjonalnych zbiorów obrazów fotograficznych. Można je znaleźć w wielu obrazach na większości stron internetowych, które chronią swoje prawa autorskie. Jeśli chcemy pobrać zdjęcie to prawie zawsze są na nich nałożone znaki wodne, a oryginałów bez znaków wodnych nie można pobrać dopóki nie zapłaci się właścicielowi praw autorskich. Znaki wodne mogą być też wykorzystywane do ochrony poufnych informacji i oznaczania ważności dokumentów prawnych.

Dlaczego znaki wodne są ważne

Istnieje kilka istotnych powodów, dla których warto umieszczać znaki wodne na zdjęciach, dokumentach lub filmach.

Z jednej strony można udostępniać lub przechowywać zdjęcia w Internecie i – aby chronić cenne wspomnienia i swoją tożsamość – można je oznaczyć znakiem wodnym. Znaki wodne pomagają chronić prawa autorskie naszej pracy. Ludzie mogą tylko obejrzeć Twoją pracę przed jej zakupem, a Twoja praca nie jest narażona na ryzyko kradzieży. Nikt nie może ukraść ani zmienić utworu bez Twojej zgody.

Z drugiej strony, dodawanie znaków wodnych może być także wykorzystywane do zwiększania reputacji marki. Jeśli jesteśmy pracownikiem biznesowym, influencerem lub vlogerem, ta działania brandingowe związane z rozwojem marki mogą być nam dobrze znane. Możemy zwiększyć swoją rozpoznawalność i świadomość marki, dodając cyfrowy znak wodny, który gwarantuje, że kiedykolwiek i gdziekolwiek ktoś podzieli się naszą pracą, to nasze nazwisko lub marka będą zawsze z nią związane.

Dodawanie znaku wodnego do zdjęć przy pomocy WorkingTool Watermark Eraser

workingtool watermark eraser1

WorkinTool Watermark Eraser to zaawansowany,  profesjonalny edytor znaków wodnych, który warto sprawdzić. Został on stworzony przez firmę WorkinTool, która ma ponad 10 lat doświadczenia w oprogramowaniu biurowym. W ciągu zaledwie kilku sekund potrafi on wydrukować zdjęcie ze znakiem wodnym w wysokiej jakości. Umożliwia on również przetwarzanie wsadowe, co oznacza, że można dodać wiele znaków wodnych na zdjęciach za pomocą jednego kliknięcia.

 

Dlaczego warto skorzystać?

DarmowyProgram ma długi okres okresu trial bez dodatkowych limitów
Prosty i wydajnyŁatwy w obsłudze a szybkość działania jest duża. Można dodać wiele znaków wodnych jednocześnie.
BezpiecznyProgram i strona internetowa są bezpieczne i nie mają wirusów. Nie ma potrzeby logowania się na konto i nie ma zapisu danych użytkownika.
WydajnyProgram realizuje także inne funkcje takie jak edycja zdjęć, obracanie zdjęć, usuwanie znaków wodnych.

 

Dobre efektyProgram nie wpływa na jakość zdjęcia i można je zapisać w wysokiej jakości.
Przejrzysty
Interfejs jest prosty w użyciu i nie zawiera reklam.

Jak oznaczać zdjęcia znakiem wodnym za pomocą programu?

Sprawdźmy zatem, jak dodawać znaki wodne do zdjęć. Poniżej znajduje się szczegółowy poradnik.

  • Krok 1. Uruchom aplikację, a następnie wybierz opcję „Add watermark to image”.
  • Krok 2. Prześlij swoje zdjęcie, wybierając je z folderu lub przeciągając je bezpośrednio. Obsługiwane formaty obrazów to JPG, PNG i BMP.
    workingtool watermark eraser2
  • Krok 3. Dodaj tekst lub prześlij grafikę znaku wodnego obrazu. Następnie naciśnij „Zapisz”, aby zapisać je w folderze.

Można zaprojektować jego styl, rozmiar, przeźroczystość i kąt nachylenia. Oczywiście można też ustawić jego lokalizację na grafice docelowej. Jeśli wybierzemy tryb niestandardowy, możliwe jest dowolne przesuwanie znaku wodnego. W przypadku trybu kafelków, cały obraz zostanie wypełniony znakami wodnymi. W przypadku trybu dziewięciu kwadratów znak wodny można umieścić zgodnie z z takim właśnie układem.

workingtool watermark eraser3

Gdy zdecydujemy się na wykorzystanie trybu wsadowego, to wystarczy dodać jeden raz tekstu lub znaku do obrazu i pokryć wszystkie grafiki znakami wodnymi.

Inne funkcje

Program był zaprojektowany pierwotnie do usuwania znaków wodnych, więc WorkinTool Watermark Eraser może również spełniać funkcję usuwania  znaków wodnych z obrazów i filmów. Ponadto możliwa jest edycja obrazów, obracanie obrazów, zmiana rozmiaru filmów, przycinanie filmów itp. Jest to więc dosyć wszechstronny edytor zdjęć, który posiada wiele zastosowań. Poniżej przedstawiono prawie wszystkie pozostałe funkcje tego programu.

 

Podsumowanie

Tempo rozprzestrzeniania się zdjęć/filmów uległo przyspieszeniu. Wynika tu w dużej mierze z ogromnego rozwoju mediów społecznościowych. Aby uniknąć sytuacji, w której inni wykorzystują nasze zdjęcia i filmy do celów biznesowych oraz problemów związanych z własnością intelektualną, warto dodać znak wodny do swoich zdjęć, filmów i innych utworów.

Jeśli zajmujemy się mediami, publikujemy na  YouTube lub prowadzimy vLoga, mamy potrzebę dodawania znaku wodnego do swoich prac, niezależnie od tego, czy chodzi o zwiększenie Twojej reputacji, czy o ochronę własności intelektualnej.

WorkinTool Watermark Eraser, oferuje szereg funkcji, które działają szybko. Program jest lekki, prosty w użyciu I nie ma reklam. Jest on całkowicie darmowy przez długi okres czasu, a usuwanie znaków wodnych przebiega z dobrym skutkiem.Autor |2022-05-13T10:42:49+01:0013 maja 2022 10:41|Kategorie: Foto, Internet, Newsy, Poradniki|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.