Jesteś tutaj:--, Polecamy, Poradniki-Co to jest VoLTE?

Co to jest VoLTE?

Artykuł sponsorowany 

Technologia VoLTE umożliwia wykonywanie połączeń głosowych w sieci LTE, za pośrednictwem której odbywa się transmisja danych w 4G. Dlaczego warto z niej korzystać? Znakomita jakość dźwięku, szybkie nawiązywanie połączeń, brak dodatkowych opłat za korzystanie z usługi – to najważniejsze zalety. Dowiedz się, jak włączyć VoLTE w telefonie.

 Jak działa VoLTE?

VoLTE (ang. Voice over Long-Term Evolution lub Voice over LTE) to nowoczesna technologia umożliwiająca wykonywanie połączeń głosowych za pośrednictwem sieci czwartej generacji (4G LTE).

Już teraz dowiedz się, co musisz zrobić, aby korzystać z VoLTE w Orange: https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/volte-w-telefonie-co-to-jest-i-czy-warto-z-niego-korzystac/.

Dlaczego warto korzystać z VoLTE?

Nawiązywanie połączeń głosowych z wykorzystaniem VoLTE ma wiele korzyści:

  • krótki czas oczekiwania na rozpoczęcie rozmowy – nawiązywanie połączeń zazwyczaj trwa około 1 sekundy (podczas korzystania z sieci 2G/3G od momentu wybrania numeru rozmówcy do chwili zrealizowania połączenia mija nawet 8 sekund),
  • dobra jakość dźwięku brak zakłóceń,
  • zminimalizowanie tzw. białych plam, czyli obszarów, w których zasięg telefonii komórkowej jest ograniczony – sygnał LTE o częstotliwości 800 MHz dobrze przenika przez ściany budynków,
  • możliwość równoczesnego rozmawiania i korzystania z internetu mobilnego – w trakcie połączenia głosowego możesz np. pobierać zdjęcia,
  • w przypadku chwilowego braku zasięgu LTE połączenie nie zostanie przerwane, rozmowa będzie kontynuowana w 2G lub 3G.

Jak zacząć korzystać z VoLTE?

Aby skorzystać z VoLTE, musisz mieć telefon z oprogramowaniem obsługującym tę technologię. Upewnij się też, czy Twój telefon ma zainstalowane wszystkie dostępne aktualizacje systemowe. Usługę aktywujesz w ustawieniach urządzenia.

Musisz mieć również kartę SIM LTE. Jak sprawdzić, czy Twoja karta wspiera technologię LTE? Wyjmij ją ze smartfona i sprawdź, czy widnieje na niej napis USIM, USIM.MC lub LTE. Jeśli nie, wymień ją w salonie operatora.

Autor |2022-03-14T20:17:13+01:0014 marca 2022 20:17|Kategorie: Newsy, Polecamy, Poradniki|1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.