Jesteś tutaj:---Vertiv rozbudowuje ofertę o dwa rozwiązania zapewniające standaryzację centrów danych, uproszczenie ich infrastruktury oraz skalowanie operacji – nowy panel zasilający przeznaczony do instalacji w zdalnych lokalizacjach oraz system szyn zasilających montowanych nad szafami

Vertiv rozbudowuje ofertę o dwa rozwiązania zapewniające standaryzację centrów danych, uproszczenie ich infrastruktury oraz skalowanie operacji – nowy panel zasilający przeznaczony do instalacji w zdalnych lokalizacjach oraz system szyn zasilających montowanych nad szafami

Vertiv Liebert RXA oraz Liebert MBX zapewniają elastyczną i bezpieczną dystrybucję energii w kolokacyjnych, brzegowych i średniej wielkości centrach danych.

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość działania, wprowadził dziś do oferty dwa nowe systemy dystrybucji zasilania, które upraszczają zarządzanie infrastrukturą centrów danych i skalowanie jej. Panel zasilający Liebert RXA to urządzenie przeznaczone do instalacji w zdalnych lokalizacjach (Remote Power Panel, RPP) – niewielkie, ale umożliwiające zasilanie rozwiązań o dużej gęstości mocy. Natomiast stworzony dla centrów danych każdej wielkości system szyn zasilających Liebert MBX umożliwia dystrybucję energii ponad szafami, a przez to pozostawienie przestrzeni na podłodze dostępnej dla urządzeń. Oba produkty są już dostępne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

W wielu centrach danych zazwyczaj stosowane są specjalnie skonstruowane systemy dystrybucji energii elektrycznej do zasilania szaf serwerowych. Jednak tego typu niestandardowe rozwiązania wymagają dłuższego czasu wdrożenia i nie są wstępnie certyfikowane przez producentów sprzętu komputerowego, co może powodować problemy podczas prac serwisowych.

thumbnail

Liebert RXA

 

Sprawdzoną alternatywą dla systemów wykonywanych na zamówienie, w szczególności w przypadku ich zastosowania w środowiskach o dużej gęstości, są standardowe rozwiązania typu RPP, takie jak nowy, zajmujący niewiele miejsca Liebert RXA, który może być zainstalowany w elastyczny sposób w centrach danych, serwerowniach lub szafach sieciowych. Wstępnie zmontowany i skonfigurowany, certyfikowany i przetestowany Liebert RXA zapewnia dystrybucję zasilania po podłączeniu do separatorów obwodów, co upraszcza uruchamianie nowych obiektów oraz rozbudowę istniejących, a także zarządzanie większymi sieciami w centrach danych. Rozwiązanie to zapewnia elastyczne funkcje i wiele opcji konfiguracji, co ułatwia dostosowanie się do różnych sytuacji w obiektach oraz upraszcza ich rozwój w przyszłości, a jednocześnie pozwala zoptymalizować powierzchnię użytkową.

Ponadto, należące do nowej rodziny panele zasilające można zintegrować z zapewniającym inteligentne funkcje monitorowania zasilania i sterowania systemem Vertiv Liebert DPM. Przyspiesza to reagowanie na wszelkie zakłócenia równowagi obciążenia, a przez to wpływa na zwiększenie dostępności systemów o znaczeniu krytycznym i zapobiega problematycznym sytuacjom, w których cenny sprzęt serwerowy mogłyby zostać uszkodzony i spowodować nieplanowane przestoje. Dzięki innowacyjnej konstrukcji powierzchnia zajmowana przez urządzenie Liebert RXA jest jedną z najmniejszych w branży, a funkcje zabezpieczające przed przytrzaśnięciem palców zapewniają operatorom zwiększone bezpieczeństwo.

thumbnail 2

Liebert MBX

 

Natomiast gdy brakuje miejsca na podłodze, szyna zasilająca Liebert MBX stanowi wszechstronne rozwiązanie montowane ponad szafami, które zapewnia niezawodną i skalowalną dystrybucję zasilania w centrum danych o każdej wielkości w sposób maksymalizujący przepływ powietrza chłodzącego. Ten modułowy system szyn klasy premium charakteryzuje się różnorodnymi opcjami pojemności i połączeń, które umożliwiają rozbudowę i adaptację przy minimalnym wsparciu firm trzecich, co pozwala na efektywną kosztowo i czasowo optymalizację oraz adaptację infrastruktury dystrybucji zasilania.

Wymienialne na gorąco skrzynki rozgałęziające oraz elastyczne w konfiguracji szyny maksymalizują elastyczność i dostępność całego systemu energetycznego, co przekłada się na gwarancję ciągłości zasilania najważniejszych odbiorników nawet podczas modernizacji i zmian w infrastrukturze. Lekka i wytrzymała aluminiowa obudowa szynowa uzyskała certyfikat IP2X oraz jest zgodna z normą IEC 61439-2. Zintegrowane funkcje ochrony palców oraz konstrukcja typu ground-first/break-last zapewniają maksymalne bezpieczeństwo podczas serwisowania.

 

– Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na miejsce w centrach danych, napływem większej liczby urządzeń oraz ich coraz większej gęstości, rośną oczekiwania, aby infrastruktura zasilania centrów danych była bezpieczna, skalowalna i szybka w instalacji – mówi Giovanni Zanei, starszy dyrektor Vertiv ds. globalnej oferty rozwiązań zasilania prądem przemiennym i szef tego działu biznesowego w regionie EMEA. – Te nowe, łatwe do zainstalowania systemy dystrybucji zasilania firmy Vertiv są kompaktowe i wystarczająco elastyczne, aby sprostać stale zmieniającym się wymaganiom. Wdrażający je dostawcy usług kolokacyjnych i menedżerowie centrów danych zyskają gwarancję ciągłości pracy infrastruktury dzięki wysokiej jakości sprzętowi, który jest zbudowany i certyfikowany przez globalnego producenta.

 

Liebert RXA oraz Liebert MBX dołączają do szerokiej, wiodącej w branży oferty rozwiązań dystrybucji zasilania (PDU) firmy Vertiv, która obejmuje także niewielkie, wolnostojące jednostki oraz urządzenia Geist przeznaczone do instalacji w szafie komputerowej.

Autor |2021-09-09T11:13:51+02:009 września 2021 13:00|Kategorie: Newsy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile