Jesteś tutaj:---Popularność kopania kryptowalut w Argentynie wzrosła z powodu dotacji i taniej energii elektrycznej

Popularność kopania kryptowalut w Argentynie wzrosła z powodu dotacji i taniej energii elektrycznej

Mieszkańcy Argentyny skorzystali z bardzo niskich cen na energię elektryczną i zaczęli zarabiać na wydobywaniu  kryptowalut. Informuje o tym Bloomberg.

Podczas, gdy górnicy opuszczają Chiny, przemysł kopania kryptowalut w Argentynie przeżywa prawdziwy „boom”. Oprócz słabej waluty krajowej jednym z powodów tego jest subsydiowana przez państwo cena energii elektrycznej.

Rządowa dotacja na energię dla gospodarstw domowych i brak zakazów dotyczących obrotu kryptowalutami, która jest dostępna w Argentynie, będzie oznaczała dla górników to, że mogą oni nie tylko wprowadzić wydobyte bitcoiny na rynek po zwykłej cenie, ale czerpać korzyści z dotacji na energię elektryczną. To jeszcze bardziej zwiększa zyski.

 

„Nawet po korekcie ceny Bitcoina, koszt energii elektrycznej dla wszystkich koparek domowych, to tylko ułamek przychodu” – powiedział górnik z Buenos Aires,  Nicholas Bourbon.

 

Według Bloomberga, innym powodem wznowienia popularności górnictwa był powrót kontroli kapitału, który ogranicza swobodny zakup waluty obcej.

Co roku mieszkańcy Argentyny tracą około połowy własnych oszczędności z powodu inflacji. Prawo pozwala im kupować tylko 200 Dolarów miesięcznie.

W 2020 r. zainteresowanie Bitcoinem w Argentynie osiągnęło szczytu w związku z pogarszającą się sytuacją gospodarczą. W tym samym czasie lokalny kongresmen Ignacio Torres opracował projekt ustawy regulującej kryptowaluty.

 

Bitfarms uruchamia fabrykę w Argentynie

Tania energia elektryczna przyciąga też wielkie firmy górnicze. Pod koniec kwietnia 2021 r. firma Bitfarms ogłosiła, że zamierza zbudować centrum danych w Argentynie do wykopywania bitcoinów o mocy 210 MW.

Umowa ma potrwać osiem lat. W ciągu pierwszych czterech lat efektywny koszt energii elektrycznej wyniesie 0,022 USD za kWh. Według szacunków Bitfarms, 210 MW wystarczy, aby utrzymać pracę 55 000 koparek kryptowalut ostatniej generacji.

 

„Szukaliśmy miejsc z dużą ilością systemów wytwarzania energii. Aktywność gospodarcza w Argentynie spada, a energia elektryczna nie jest w pełni wykorzystywana. To była sytuacja korzystna dla wszystkich” – powiedział Jeffrey Morphy, dyrektor generalny Bitfarms. Jak podaje operator Primebit Profit operacje na kryptowalutach mogą być opłacalne.

 

Przypomnijmy, że w maju Federalna administracja dochodów państwowych Argentyny zobowiązała giełdy kryptowalut do co miesięcznego przesyłania danych o operacjach użytkowników, stanie ich kont i saldzie.

Autor |2021-06-07T21:41:45+02:007 czerwca 2021 21:41|Kategorie: Newsy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.