Jesteś tutaj:---Taksówką na szczepienie – FREE NOW zwraca koszty przejazdów do punktów szczepień

Taksówką na szczepienie – FREE NOW zwraca koszty przejazdów do punktów szczepień

FREE NOW, aplikacja do zamawiania przejazdów, zapewnia pomoc w przejazdach na szczepienie przeciwko Covid-19 w obrębie 7 polskich miast: Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Katowic. FREE NOW planuje zwrócić koszty blisko 10 000 przejazdów taksówką w ramach pomocy polskim pasażerom w dojazdach na szczepienie. To pierwsza tego typu inicjatywa wśród firm i platform taxi w Polsce.

Inicjatywa FREE NOW “Taksówką na szczepienie”, powstała głównie z myślą o osobach, które obecnie się szczepią: czyli z grupy zero, a także potrzebujących i seniorach, którzy nie mają możliwości samodzielnego dojazdu na/z szczepienia. Do skorzystania z oferty FREE NOW zachęca więc też osoby, które mają pod opieką osoby starsze lub potrzebujące.

Podobne działania FREE NOW prowadzi również w siedmiu innych krajach europejskich, m.in. Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. FREE NOW zamierza przeznaczyć 1 milion EUR na przejazdy do punktów szczepień w Europie.

 

Jesteśmy usługą mobilności miejskiej i czujemy się zobowiązani wobec mieszkańców miast, by być dla nich dostępni w sytuacjach, w których potrzebują wygodnego, bezpiecznego i szybkiego dojazdu na miejsce. Wierzymy, że nasza oferta transportu na szczepienia będzie realną pomocą dla osób, które mogą jej potrzebować. Naszą inicjatywą chcemy także zwrócić uwagę na osoby samotne, starsze i chore, które są wśród nas i wymagają wsparcia. Apelujemy, by każdy z nas zastanowił się czy w swoim otoczeniu ma taką osobę – może to być sąsiad lub rodzic mieszkający w innym mieście. FREE NOW umożliwia realizację tej pomocy oferując wygodną aplikację, której zaletą jest możliwość zdalnego zamówienia i bezgotówkowego opłacenia przejazdu, także dla osoby trzeciej. Koszty tych przejazdów zwrócimy w pełni lub w większości, na podstawie rachunku za kurs, który osoba zamawiająca otrzymuje automatycznie na swój adres email – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.

 

FREE NOW pragnie zapewnić wygodne przejazdy dla jak największej liczby pasażerów, dlatego zobowiązuje się zwrócić do 25 PLN za każdy przejazd osoby szczepionej (czyli do 50 PLN za dojazd i powrót z punktu szczepień). Ponad 85% przejazdów w opcji Lite+Screen we FREE NOW wynosi mniej niż ta kwota. Jeden użytkownik może otrzymać zwroty z 2 przejazdów.

Jak skorzystać z inicjatywy “Taksówką na szczepienie”?

Aby skorzystać ze zwrotu kosztów za dojazd taksówką FREE NOW na szczepienie, należy przesłać w formularzu:

  1. Zdjęcie lub skan dowolnego dokumentu potwierdzającego wizytę na szczepieniu,
  2. Rachunek za przejazd FREE NOW z adresem punktu szczepienia jako początkowym lub docelowym. Rachunek za przejazd pasażer otrzymuje na swój adres e-mail po każdym kursie.

Kierowcy otrzymują pełną kwotę za przejazd. Zwrot kosztów dla szczepionych osób pokrywany jest w pełni z budżetu FREE NOW. FREE NOW rekomenduje wybór opcji Lite+Screen, ponieważ gwarantuje ona przejazd autem wyposażonym w przesłonę ochronną.Autor |2021-02-15T15:31:49+02:0015 lutego 2021 15:31|Kategorie: Newsy|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. gck 15 lutego 2021 w 21:45 - Odpowiedz

    Mocno trzymają tą kobitę przy tym szczepieniu, wygląda jakby była do niego zmuszana ;D

    PS nie działa wam logowanie w serwisie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.