Jesteś tutaj:-, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie-Test XBlitz S10 Duo – rejestrator Full HD z kamerą cofania

Test XBlitz S10 Duo – rejestrator Full HD z kamerą cofania

Test XBlitz Duo

Kamerki samochodowe mają wiele przydatnych funkcji. Pozwalają nam na udokumentowanie zdarzeń na drodze,  sprawdzenie czy przy zaparkowanym aucie ktoś czegoś nie uszkodził (tryb parkingowy) a niektóre modele pozwalają na wyświetlenie obrazu zza pojazdu, dzięki dodatkowej kamerze cofania.

W przypadku testowanego przez nas modelu kamery marki Xblitz –  S10 mamy dostęp do wszystkich wymienionych funkcji. Xblitz S10 Duo to zaawansowany rejestrator samochodowy, który wyposażony jest w dodatkową kamerkę rejestrującą obraz z tyłu pojazdu co przydaje się np. przy cofaniu.

Zanim przejdziemy do opisu montażu, kilka faktów dot. specyfikacji.

  • Rozdzielczość nagrywania: full HD 1080P
  • Procesor NTK 96675
  • Sensor Sony IMX307
  • Tryb HDR
  • Kąt widzenia 150 stopni przód i 120 stopni tył
  • Ekran 2.4 cala
  • Detekcja ruchu
  • Sensor G
  • Zapis na kartach microSD o pojemności do 128GB

 

W nowym zestawie znajdziemy ładowarkę samochodową z długim kablem miniUSB, instrukcję obsługi, mocowany na przyssawkę magnetyczny uchwyt oraz kamerę tylną. Rejestrator montowany jest do tego uchwytu przy pomocy magnesów – rozwiązanie jest o tyle praktyczne, że zasilanie podpinamy do uchwytu a nie do kamerki a zdejmowanie i montowanie kamerki w aucie jest szybsze i łatwiejsze.

xblitz s10

Kamera cofania montowana jest w zderzaku lub innym miejscu z tyłu pojazdu, które pozwoli na dobrą rejestrację terenu za samochodem. Kamerkę tylną podpinamy do rejestratora. Jeśli chcemy, żeby się automatycznie uruchamiała przy cofaniu to konieczne jest jeszcze podpięcie dodatkowego kabelka do świateł cofania, które zapalają się na biegu wstecznym i dają napięcie uruchamiające kamerę.

Xblits S10 pozwala nam zapis filmów w standardzie MP4 oraz robienie zdjęć. Rejestracja filmów odbywa się automatycznie i od momentu włożenia karty do urządzenia i wpięcia zasilania nie musimy już dokonywać żadnych dalszych konfiguracji. Jeśli jednak ktoś chce dokonać dalszych zmian parametrów pracy urządzenia to jest to oczywiście możliwe. Do obsługi kamerki służy 5 przycisków umieszczonych po prawej stronie ekranu. Możemy przy ich pomocy przeglądać zarejestrowane filmy i zdjęcia, ręcznie włączyć nagrywanie lub zrobić zdjęcie.

Xblitz daje nam do dyspozycji szereg ustawień – możemy zatem zmienić rozdzielczość nagrywania filmów i zdjęć, włączyć tryb HDR także włączyć nagrywanie filmów w pętli. Co to oznacza ? Jeśli skończy się miejsce na karcie pamięci, to rejestrator automatycznie usunie najstarsze pliki i nadpisze je nowymi. Nie zawsze się tak dzieje, bo w przypadku wykrycia kolizji (S5 ma wbudowany sensor G) filmy są zabezpieczone przed automatycznym skasowaniem.

Filmy rejestrowane w rozdzielczości FullHD zajmowały ok 120-130 MB na każdą minutę nagrania. Nagranie jest dzielone na pliki o długości od 1 do 3 minut.  Jeśli zmienimy kodek na H.265 to rozmiar plików się zmniejszy. Karta o pojemności 32 GB karta pozwoli nam na rejestrację ok 4 godzin nagrań. Jakość filmów jest dobra. W ciągu dnia bez problemu możemy rozpoznać tablice rejestracyjne pojazdów. W nocy jest to możliwe tylko w przypadku pojazdów stojących bezpośrednio przed naszym samochodem.

Niektórym użytkownikom przyda się też tryb parkingowy. Jeśli kamerka wykryje ruch, to automatycznie rozpocznie rejestrację obrazu. Przydatne, gdy zostawiliśmy auto na parkingu i boimy się, że np. ktoś je uszkodzi lub zarysuje.

 

Podsumowanie

S10 Duo to produkt, dla kierowców, którzy chcą mieć pełną kontrolę tego, co się dzieje przed i za pojazdem. Jeśli nasze auto nie ma kamery cofania to montaż tylnej kamerki poprawi nam bezpieczeństwo manewrowania np. na parkingu. Filmy rejestrowane są w dobrej jakości zarówno w dzień jak i w nocy. S10 dostępny jest w cenie 448 zł m.in. w sklepie Mediamarkt

 

 Autor |2020-12-24T09:59:06+02:0020 grudnia 2020 18:59|Kategorie: Bezpieczeństwo, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.