Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Telefony, Testy i opinie-Realme – mamy ambitne cele na polskim rynku. Wkrótce wprowadzimy kolejne modele smartfonów

Realme – mamy ambitne cele na polskim rynku. Wkrótce wprowadzimy kolejne modele smartfonów

Telix.pl miał możliwość porozmawiać z Jasonem Guo, dyrektorem Realme na Europę Środkową w sprawie planów ekspansji firmy na polskim rynku. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na nasze pytania.

1. realme niedawno ogłosił wejście do Polski. Jakie cele sprzedażowe firma chce na naszym rynku osiągnąć do końca roku?

Nie ukrywamy, że mamy bardzo ambitne cele. Do końca tego roku chcemy znaleźć się w TOP5 marek w Polsce sprzedających smartfony na wzór tego, co osiągnęliśmy na rynku hiszpańskim. Aktualnie nadal pozostajemy najszybciej rozwijającą się marką smartfonów na świecie. Wg danych Counterpoint Research on Smartphone Shipment Market Share Q1 2020 realme zajęło 7. miejsce w globalnym rankingu wysyłek smartfonów w pierwszym kwartale 2020 roku, osiągając wzrost 157% rok do roku. Jako jedna z dwóch marek wciąż notujemy wzrost sprzedaży, pomimo globalnych spadków sprzedaży całego sektora.

2.Ile modeli telefonów chcecie jeszcze wypuścić w tym roku ?

Na ten moment na polskim rynku oficjalnie zadebiutowało 5 smartfonów realme oraz słuchawki Buds Air. Już w przyszłym tygodniu oficjalną premierę będzie miał drugi na polskim rynku flagowiec realme, model bardzo wyjątkowy – realme X3 SuperZoom – ponieważ umożliwiający fotografowanie gwiazd dzięki Starry Mode, z peryskopowym obiektywem i 60-krotnym Zoomem . Do końca roku zadebiutuje jeszcze wiele modeli smartfonów, a oprócz nich produkty AIoT, takie jak smartwach, powerbank, smartband czy nowe słuchawki. Warto nas obserwować!

3.realme 6 to pierwszy model, który oficjalnie zawitał do Polski. Jak sprzedaje się ten telefon i jakie jego funkcje są doceniane przez użytkowników?

realme 6 należy do tak zwanych średniopółkowców i uważam, że teraz właśnie takie modele będą miały “swoje pięć minut”. Kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa dotknął wiele osób, które jeśli zdecydują się na zakup smartfona, będą szukać jak najlepszej jakości w jak najlepszej cenie. realme 6 dokładnie taki jest. Użytkownicy cenią w nim przede wszystkim płynny ekran 90 Hz, aparat 64 MP, procesor Helio G90T i bardzo szybkie ładowanie 30W, czego nie spotkamy w innych modelach z tej półki cenowej.

Warto pamiętać też o modelu budżetowym, realme C3, który posiada bardzo dużą baterię o pojemności aż 5000 mAh, wydajny procesor Helio G70 oraz potrójny aparat z przodu.

4.Na jakie kanały sprzedaży stawia realme? Czy będzie to przede wszystkim sprzedaż w sklepach stacjonarnych, internetowych czy u operatorów komórkowych?

Naszym celem strategicznym jest sprzedaż wielokanałowa. Początkowo postawiliśmy na sprzedaż online, co było naturalne zwłaszcza że zaczynaliśmy w momencie, kiedy pandemia była już obecna w Polsce, ale chcemy rozwijać również inne kanały, dostosowując się do oczekiwań klientów. W pierwszej połowie czerwca robimy duży krok naprzód jeśli chodzi o dystrybucję. Nasze smartfony będą bowiem dostępne w 130 sklepach sieci RTV EURO AGD. Na początek będą to wspomniany już wcześniej realme 6 oraz realme C3.

5.W zeszłym roku firma ogłosiła powstanie dużego centrum R&D. Jakie technologie będą rozwijane w tym centrum ?

Skupiamy się na rozwoju sektora AIoT (Artificial Intelligence of Things). Chcemy być popularyzatorem technologii i zbudować trend Smart Trendsetter Lifestyle, co w wolnym tłumaczeniu oznacza inteligentne wykorzystywanie urządzeń elektronicznych połączonych ze sobą w codziennym życiu osobistym:w domu i podczas podróży. W ciągu 2 lat wprowadziliśmy szereg autorskich rozwiązań do naszych smartfonów, np. do X50 Pro 5G – superszybkie ładowanie, do X3 SuperZoom – peryskopowy obiektyw i tryb gwiezdny. Chcemy być nie tylko liderem rynku smartfonów, ale także produktów AIoT.

6.Niedawno mieliśmy do czynienia z dużym problemem dot. ochrony prywatnych danych u jednego z chińskich producentów smartfonów? Jak firma realme podchodzi do kwestii ochrony danych użytkowników w swoich produktach?

Zapewniam, że dane użytkowników smartfonów realme są chronione w odpowiedni sposób i obawy przed ich dostaniem się w niepowołane ręce, są niepotrzebne. Ochrona danych to nasz priorytet. Jesteśmy najszybciej rozwijającą się marką smartfonów na świecie. Zaufało nam mnóstwo ludzi i nie zamierzamy ich zawieść.

7.W Polsce ruszyły pierwsze sieci 5G. Czy w ofertach operatorów pojawią się modele 5G od realme – np. X50 Pro ?

Chcemy rozwijać sieć dystrybucji i zamierzamy współpracować z operatorami, nasze smartfony na pewno się tam pojawią. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest to segment. Na ten moment jednak jest za wcześnie, żebyśmy mogli podać konkretną datę pojawienia się w ofertach operatorów.

 

8.Jak realme podchodzi do aktualizacji systemu Android w swoich telefonach ? Czy aktualizacje nowych systemów będą przygotowywane i dostarczane do użytkowników, np. po roku lub więcej od daty zakupu ?

Nasze podejście opiera się na stałym udoskonalaniu systemu operacyjnego, dlatego smartfony realme mają pełne wsparcie w zakresie aktualizacji. Nowe wersje pojawią się średnio co miesiąc, nie mamy jednak ograniczeń w tym zakresie i jeśli okaże się, że jest potrzeba częstszych aktualizacji, dostarczymy je.Autor |2020-06-08T13:59:45+02:008 czerwca 2020 13:57|Kategorie: e-Handel, Newsy, Rynek, Telefony, Testy i opinie|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.