Jesteś tutaj:-, Gadżety, Inne, Nawigacja, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top30, Top7-Pokazano robota do parkowania samochodów

Pokazano robota do parkowania samochodów

Firma Stanley Robotics zaprezentowała zupełnie nowego robota, który pomógł rozwiązać problem z parkingiem na lotnisku.

Robot Stan wygląda jak trochę jak wózek widłowy a działa jak laweta. Podsuwa on pod samochód specjalną platformę i unosi koła, aby zabrać samochód w odpowiednie miejsce. Robot sterowany jest przez system zarządzający miejscami parkingowymi.

 

robot stan parkuje samochody

Idea pomysłu jest taka: kierowca przyjeżdża na lotnisko i zostawia swój samochód w garażu szybkiego dostępu na przechowanie. Robot Stan przyjeżdża do garażu i zabiera samochód i parkuje go na parkingu dla długotrwałego przechowywania. System wie, kiedy właściciel samochodu będzie wracać i do tego czasu robot zwróci samochód do garażu szybkiego dostępu.

robot stan parkuje samochody

 

System parkowania z robotem Stanem pracuje już na lotnisku we Francji. Pozwala to zaoszczędzić czas klientów lotniska, aby nie szukali miejsca na parkingu.

W ten sposób za pomocą prostych algorytmów i robotyki  udało się uprościć ludziom życie i zaoszczędzić miejsce, które przeznacza się na parking.Autor |2019-05-04T10:17:08+01:004 maja 2019 10:17|Kategorie: Bez kategorii, Gadżety, Inne, Nawigacja, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top30, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.