Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Top7-Doktor sieci światłowodowej HAWE Telekom

Doktor sieci światłowodowej HAWE Telekom

HAWE Telekom uruchomiła na własnej sieci światłowodowej o długości prawie 4000 km usługę o nazwie Fiber Doctor. To unikatowe na polskim rynku rozwiązanie klasy ONMS (ang. Optical Network Monitoring System) zostało zakupione od firmy HUAWEI w ramach wdrożenia systemu DWDM. Umożliwia ono obniżenie kosztów eksploatacji sieci w zakresie usuwania awarii o nawet 20 % dzięki zdecydowanemu skróceniu czasu usuwania potencjalnych awarii średnio o 60 minut  w każdym miejscu światłowodowego ringu HAWE Telekom. To pierwsze takie rozwiązanie uruchomione na polskim rynku.

Uruchomiony przez HAWE Telekom system Fiber Doctor zapewnia między innymi pełną wizualizację w systemie nadzoru pomiarów OTDR wraz ze wskazaniem wykrytych zdarzeń oraz zdalny monitoring jakości włókien liniowych systemu DWDM. Umożliwia także zapis, przechowywanie oraz porównywanie historycznych danych pomiarowych, co pozwala na wyprzedzające wykrywanie zdarzeń jakie w dłuższej perspektywie mogą doprowadzić do utraty ciągłości posiadanej sieci światłowodowej.

Fiber Doctor na naszej sieci przyczyni się do podniesienia na topowy poziom monitoringu posiadanej sieci światłowodowej, co z pewnością przyczyni się do: obniżenia kosztów eksploatacji sieci, aktywnego zwiększenia bezpieczeństwa sieci oraz usprawnienia procesu związanego z usuwaniem powstałych awarii na sieci w wyniku działań czynników zewnętrznych. Na całym naszym światłowodowym ringu będziemy mieli de facto on-line monitoring wszelkich zdarzeń, które mogłyby zakłócić jego działanie. To zdecydowanie przyśpieszy usuwanie potencjalnych awarii na naszej sieci średnio o 60 minut w każdym miejscu światłowodowego ringu. To unikatowe rozwiązanie na polskim rynku”- komentuje Dominik Drozdowski, wiceprezes HAWE Telekom.

DD HT

HAWE Telekom to operator infrastrukturalny, którego głównym celem jest dostarczanie usług telekomunikacyjnych w modelu Operator dla Operatorów. Fundamentem prowadzonej przez HAWE Telekom działalności telekomunikacyjnej jest jedna z najnowocześniejszych sieci światłowodowych w Polsce o zasięgu ogólnokrajowym z wybudowanymi przyłączami do granic państw ościennych. Łączna długość sieci HAWE Telekom to około 4000km kanalizacji kablowej, która w dużej mierze jest zabudowane przez dwa równoległe kable światłowodowe o pojemnościach odpowiednia o 24 włókna i 72 włókna.

Jednym z kluczowych czynników jakie wpływają na zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług na posiadanej sieci światłowodowej jest dbałość o zachowanie jej ciągłości poprzez zapewnienie najwyższych standardów eksploatacji. W tym celu podejmowany jest szereg działań, których celem jest zapobieganie powstawaniu zdarzeń mogą wpłynąć na utracie ciągłości posiadanej sieci, co jest kluczowe z perspektywy zarówno krajowych jak i międzynarodowych podmiotów jakie w szerokim zakresie korzystają z usług HAWE Telekom.

Uruchomione rozwiązanie Fiber Doctor klasy ONMS (ang. Optical Network Monitoring System), będzie prowadzić ciągły pomiar reflektometryczny OTDR sieci światłowodowej HAWE Telekom i umożliwi pracę sieci światłowodowej z najwyższym wskaźnikiem SLA (gotowości do usuwania potencjalnych usterek).Autor |2018-11-08T14:53:45+01:008 listopada 2018 14:53|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Top7|Tagi: |1 komentarz

1 komenarz

  1. Ixu 11 listopada 2018 w 21:53 - Odpowiedz

    Pierdu, pierdu. Nikt nie usunie awarii światłowodowej na polu w mniej niż 60 minut. Nawet 120 minut jest wyczynem, no chyba, że akurat rolnik zna sie na rzeczy i obierze kabel do samych włókien…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.