Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Top7-Smartfony OPPO oficjalnie zadebiutują w Polsce, to już pewne

Smartfony OPPO oficjalnie zadebiutują w Polsce, to już pewne

Chińska firma Oppo nie jest popularna w naszym kraju, ale to jeden z największych producentów smartfonów na świecie. Firma został założona w Chinach w 2004 roku. Jej siedziba mieści się w miejscowości Dongguan w prowincji Guangdong. W czerwcu 2016 r. Oppo stał się największym producentem smartfonów w Chinach.

graph2

Według Canalys, cztery największe marki telefonów komórkowych, które sprzedawały się najlepiej na chińskim rynku w pierwszym kwartale 2018 roku to:

  1. Huawei – 21,2 mln sztuk
  2. OPPO – 16,5 mln sztuk
  3. Vivo – 14,2 mln sztuk
  4. Xiaomi – 13,2 mln sztuk

Szukacie smartfonów firmy „Oppo Digital”, wkrótce kupicie je w Polsce. Piąty producent telefonów na świecie szykuje się do wejścia do naszego kraju.

O samym producencie mogliście zbyt dużo nie słyszeć, bowiem w odróżnieniu od Huwawei czy Xiaomi, firma ta skupiała się dotychczas głównie na rynku wewnętrznym, w Chinach. Ale według Mirona Nurskiego z Komórkomanii, powołującego się na cztery niezależne źródła, producent miałby zacząć pierwsze akcje marketingowe jeszcze w tej jesieni.

Warto przy tym dodać, że od kilku miesięcy trwa rekrutacja nowych pracowników, w tym specjalistów pracujących do tej pory w Huawei oraz Play.  Zamiary chińskiego producenta może potwierdzać fakt, że w serwisie LinkedIn rozpoczął on rekrutację polskich pracowników na stanowisko Software Testing Engineer. A ponadto Oppo już rozpoczęło rozmowy z operatorami oraz handlowcami największych sieci sprzedażowych oferując im bardzo dobre warunki cenowe na swoje  smartfony.

Oppo posiada w swojej gamie kilka urządzeń, które zdecydowanie są warte uwagi. A to oznacza, że z pewnością będzie ciekawą alternatywą, w podziale ograniczonego, jednak tortu na naszym rynku smartfonów.  Obecnie, jak wynika z danych dostarczonych przez Counterpoint Oppo jest piątym największym na świecie sprzedawcą smartfonów, w II kwartale br. dostarczyło na rynek ponad 29 mln sztuk swoich urządzeń.

counterpoint smrtf q2

Counterpoint – smartfony 2Q2018

Wraz ze wzrostem dostępności  w naszym kraju będzie zdecydowanie wzrastać ich sprzedaż. Oczywiście w dużej części będzie to zależne od serwisu i sieci dystrybucyjnej. Jedno jest jednak pewne – Oppo ma nam sporo do zaoferowania.

źródło: Komorkomania.plAutor |2018-09-06T06:32:26+02:005 września 2018 15:48|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Top7|Tagi: |1 komentarz

1 komenarz

  1. Bija 5 września 2018 w 18:19 - Odpowiedz

    To Samsung ma się czego bać . Już nie tylko Xiaomi, czy Huawei ale też Oppo będzie naciskał na obniżenie cen . Dobra wiadomość

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.