Jesteś tutaj:-, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Tablety-Lenovo Yoga C630 WOS na nomofobię?, czyli lękiem przed brakiem łączności mobilnej (no mobile)

Lenovo Yoga C630 WOS na nomofobię?, czyli lękiem przed brakiem łączności mobilnej (no mobile)

Objawy są rzeczywiście niepokojące: przyspieszone bicie serca, zawroty głowy, brak tchu… A w laptopie wyczerpuje się bateria.

 

Naukowcy nazywają to zjawisko lękiem przed wyczerpaniem się baterii lub nomofobią, czyli lękiem związanym z brakiem łączności mobilnej (no mobile). Nie jest to problem wydumany. Na temat nomofobii opublikowano od 2014 roku ponad 15 artykułów naukowych1 i powstała nawet aplikacja dodająca otuchy użytkownikom, którym pozostało mniej niż 5% energii baterii2.

 

Lęk ten nie jest związany tylko ze smartfonami. Dotyka użytkowników wszystkich urządzeń oferujących łączność mobilną, w tym laptopów i tabletów. Nic w tym dziwnego, skoro wskaźnik korzystania z Internetu wzrósł o 1000% od początku dekady3, a na przykład w USA trzy czwarte mieszkańców jest online codziennie, z czego jedna czwarta niemal stale4.

01 YOGA C630 WOS 13Inch Hero Mode Family

YOGA C630 WOS

Ponieważ społeczeństwo staje się coraz bardziej mobilne i lepiej połączone z Internetem, niemal każdy chce korzystać z szybkiej i łatwej łączności. Umożliwia ona błyskawiczny dostęp do współdzielonych plików w chmurze i współpracę nad nimi w czasie rzeczywistym, oglądanie transmisji strumieniowych wideo bez opóźnień oraz kontakt z rodziną i znajomymi praktycznie w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca. Odpowiednia pojemność baterii nie jest więc luksusem, tylko koniecznością.

 

Łączność zawsze i wszędzie

Jednym ze sposobów na ograniczenie nomofobii jest wybór odpowiedniego urządzenia. Współcześni, zawsze połączeni z siecią i pracujący wielozadaniowo użytkownicy oczekują długiej żywotności baterii, która pozwoli im zachować łączność i wydajnie pracować w drodze. Choć poszukują coraz bardziej przenośnych urządzeń, potrzebują też laptopa o takim formacie, który pomieści pełnowymiarową klawiaturę do pisania długich raportów czy tworzenia prezentacji.

 

Najnowszy, zawsze połączony z siecią konwertowalny laptop „2 w ”1 Lenovo — Yoga C630 WOS (Windows® on Snapdragon™) — oferuje mobilną łączność i długi czas działania baterii, czyli mobilność smartfona z wydajnością laptopa.

14 YOGA C630 WOS 13Inch Tour Front facing Froward JD Multitasking

YOGA C630 WOS

Jako pierwsze urządzenie z platformą Qualcomm® Snapdragon 850 Mobile Compute Platform, Yoga C630 WOS ma wbudowaną łączność 4,5G LTE Advanced Pro5, która zapobiega utracie sieci podczas przesyłania pliku w drodze z domu do kawiarni i na kolejne spotkanie. Dzięki niej użytkownicy nie muszą być zdani na niezabezpieczone publiczne sieci Wi-Fi ani konfigurować hotspotów w telefonie.

16a YOGA C630 WOS 13Inch hero sleek design

YOGA C630 WOS

Yoga C630 WOS jest o 30% wydajniejszy od poprzednich urządzeń Windows on Snapdragon6 i działa bezpieczniej oraz sprawniej z systemem Windows 10 w trybie S. Ma też opcjonalne pióro cyfrowe Lenovo Pen, które z funkcją Windows Ink™ umożliwia naturalne pisanie notatek i rysowanie jak na papierze.

Bateria na cały dzień i noc7

Co jeszcze może uleczyć nomofobię? Na przykład ponad 25 godziny odtwarzania wideo z dysku lokalnego po jednym naładowaniu komputera Yoga C630 WOS7 . Wystarczy to do obejrzenia całego sezonu ulubionego serialu bez noszenia ze sobą ładowarki i poszukiwania gniazdka.

 

10 YOGA C630 WOS 13Inch Hero Tent Front Facing Right Doc Annotations

YOGA C630 WOS

Dłuższa żywotność baterii wcale nie oznacza, że Yoga C630 WOS jest głośny i toporny. Wręcz przeciwnie — ma smukłą konstrukcję o grubości zaledwie 12,5 mm i waży jedyne 1,2 kg, a ponieważ jest chłodzony bez wentylatorów, to działa bezgłośnie. Przyjemnie też popatrzeć na jego subtelną i elegancką obudowę z polerowanego aluminium oraz ekran dotykowy IPS Full HD o przekątnej 13,3 cala, który cieszy wzrok żywymi kolorami podczas pracy i rozrywki.

Choć nomofobia zatacza coraz szersze kręgi, Yoga C630 WOS uśmierza jej objawy i zapobiega jej atakom.

W regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu model Yoga C630 WOS będzie dostępny w cenie od 999 EUR (z VAT) od listopada 2018 w witrynie www.lenovo.com oraz w wybranych sklepach8, a ponadto będzie kompatybilny z sieciami wybranych operatorów lokalnych (ceny mogą zależeć od rynku)5.

Autor: Lenovo

[1]„Your phone is almost out of battery. Remain calm. Call a doctor”, Wall Street Journal, 4 maja 2018 r.

2 Aplikacja Die With Me

3 Internet World Statistics, dane z 31 grudnia 2017 r.

4 „Około jednej czwartej osób dorosłych w USA twierdzi, że jest niemal ciągle online”, Pew Research Center: 14 marca 2018 r.

5 Wymaga osobno zakupionego abonamentu na transmisję danych w sieci komórkowej, który może się różnić w zależności od lokalizacji. Obowiązują dodatkowe warunki i opłaty. Szybkość połączenia zależy od lokalizacji, otoczenia, warunków sieciowych i innych czynników.

6 Na podstawie analizy firmy Qualcomm

7 Do 25+ godzin odtwarzania nagrań wideo z dysku lokalnego można osiągnąć przy użyciu urządzenia z platformą Qualcomm Snapdragon 850 Mobile Compute Platform. Wszystkie stwierdzenia dotyczące żywotności baterii są przybliżone. Rzeczywista wydajność baterii może się różnić w zależności od konfiguracji i wykorzystania produktów, oprogramowania, warunków eksploatacji, funkcji bezprzewodowych, ustawień zarządzania energią, jasności ekranu oraz innych czynników. Maksymalna pojemność baterii będzie się naturalnie zmniejszać z czasem i wskutek wykorzystania.

8 Ceny mogą nie obejmować podatków i nie obejmują kosztów wysyłki ani opcji, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i podlegają dodatkowym warunkom. Ceny sprzedawców mogą się różnić. Daty dostępności w sprzedaży i opcje kolorystyczne mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Produkty mogą być dostępne tylko na wybranych rynkach. Wszystkie oferty są uzależnione od dostępności. Lenovo zastrzega sobie prawo do zmiany oferty, funkcji i specyfikacji produktów w dowolnym czasie i bez powiadomienia.Autor |2018-09-06T09:46:15+01:006 września 2018 07:06|Kategorie: Lenovo, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Tablety|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.