Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Pozostałe, Rynek, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje, Top7-Czujnik Dymu Netatmo – błyskawiczna informacja o zagrożeniu

Czujnik Dymu Netatmo – błyskawiczna informacja o zagrożeniu

Netatmo, francuski producent systemów smart home, zapowiedział Inteligentny Czujnik Dymu (Smart Smoke Alarm). Czujnik jest prosty w instalacji, trwały i współpracuje z najpopularniejszymi rozwiązaniami smart home. Błyskawicznie przesyła informacje o zagrożeniu na smarfon użytkownika. Do sklepów trafi w październiku, a więc jeszcze przed sezonem grzewczym. Urządzenie jest już dostępne w przedsprzedaży.

Livingroom Smoke Alarm WEB

Livingroom Smoke Alarm 

Jak wskazują badania, czas reakcji na zagrożenie pożarowe to decydujący czynnik chroniący gospodarstwo domowe przed potencjalną katastrofą. Niewielkie źródło ognia może przerodzić się w pożar w zaledwie 30 sekund – najważniejsza jest więc natychmiastowa reakcja, która zwykle uzależniona jest od tego, jak szybko takie zagrożenie zostanie zidentyfikowane.

Inteligentny Czujnik Dymu marki Netatmo zwiększa szansę na zduszenie pożaru w zarodku przez domowników, jeśli ci znajdują się w pobliżu jego źródła. Wykrycie dymu uruchamia alarm o głośności 85 dB, generując jednocześnie powiadomienie w smartfonie użytkownika. Komunikat alarmowy trafia również do członków rodziny, którzy znajdują się poza domem i mają dostęp do internetu. Umożliwia to szybkie powiadomienie służb ratowniczych, pozwalając ograniczyć straty, do jakich może dojść w wyniku pożaru. Skuteczność interwencji może zwiększyć precyzyjna lokalizacja ogniska pożaru, ponieważ każdy Inteligentny Czujnik Dymu działa niezależnie. Jeśli alarm okaże się fałszywy, może on zostać zdalnie wyłączony.

Smoke Alarm Lifestyle 1 WEB

Smoke Alarm Lifestyle 

Choć producenci często rekomendują wymianę czujników dymu po 10 latach, większość dostępnych na rynku modeli alarmów przeciwdymnych wyposażona jest w baterię, której żywotność nie przekracza 3 lat.

Inteligentny Czujnik Dymu od Netatmo ma ogniwo o deklarowanej żywotności 10 lat, a specjalny moduł autodiagnostyczny dokonuje regularnego sprawdzenia stanu urządzenia, zużycia baterii i połączenia z siecią Wi-Fi. Generowany jest okresowy raport, który zapobiega sytuacjom, gdzie alarm z różnych powodów mógłby nie zadziałać. Użytkownik ma również możliwość samodzielnego sprawdzenia pracy czujnika poprzez aplikację mobilną, choćby przed wyjazdem na planowany urlop.

Smoke Alarm App

Smoke Alarm App

Dedykowana aplikacja i kompatybilność z systemami smart home

Najnowszy produkt w ofercie Netatmo można obsługiwać za pomocą dedykowanej, darmowej aplikacji dostępnej na urządzenia z Androidem oraz iOS – Netatmo Security. Dostępna jest również aplikacja webowa (Netatmo Webapp) dla komputerów PC oraz Mac.

Inteligentny Czujnik Dymu jest w pełni kompatybilny z Apple HomeKit, więc może być obsługiwany za pomocą komend głosowych poprzez asystenta Siri. Urządzenie wspiera również usługę IFTTT, co gwarantuje zgodność z elementami systemów smart home korzystającymi z tego rozwiązania. Możliwe jest więc zaprogramowanie przykładowego scenariusza, w którym wykrycie dymu przez czujnik spowoduje włączenie oświetlenia lub zmianę jego koloru.

Podobnie jak inne produkty Netatmo, Inteligentny Czujnik Dymu jest przeznaczony do samodzielnego montażu i bardzo prosty w konfiguracji.

Smoke Alarm ceiling WEB

Smoke Alarm ceiling 

Cena i dostępność w Polsce

Urządzenie trafi do sprzedaży 8 października 2018 roku i na rynku polskim dostępne będzie w sieci X-Kom, salonach Denon oraz iSpot i sklepie internetowym BAODAO, w sugerowanej cenie detalicznej 449,99 zł. Zamówienie Inteligentnego Czujnika Dymu Netatmo jest również możliwe w ramach przedsprzedaży, poprzez stronę internetową producenta.

źródło: NetatmoAutor |2018-09-01T08:31:16+02:001 września 2018 08:31|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Pozostałe, Rynek, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje, Top7|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Yed 1 września 2018 w 15:10 - Odpowiedz

    Taki sprzęt powinien być w każdym domu

  2. Paweł 7 września 2018 w 00:16 - Odpowiedz

    Ja mam taki zwykły, kupiony był akurat w sklepie Waserman.eu i naprawdę świetnie się sprawuje u nas w domku jednorodzinnym. Każdy powinien mieć takie urządzenie u siebie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.