Jesteś tutaj:-, Apple, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Sprzęt, Top7-UseCrypt – gwarantuje poufność rozmów przez telefon komórkowy

UseCrypt – gwarantuje poufność rozmów przez telefon komórkowy

WhatsUp, Signal, Telegram – to tylko niektóre z listy aplikacji uznawanych dotychczas za bezpieczne komunikatory, a podsłuchiwane przez służby wybranych państw. Ostatnie miesiące pokazały, że musiały one, zgodnie z prawem, przekazywać klucze deszyfrujące lokalnym wywiadom. Przełomem jest najnowsza aplikacja Usecrypt, dostępna od kilku miesięcy na AppStore. Polska, obok 191 innych krajów, znalazła się na mapie oferty amerykańskiego giganta. Już dziś UseCrypt uznany został za najbardziej popularną aplikację wśród polskich użytkowników serwisu.

Zaletą Usecrypt jest system poufności, tworzący klucz kryptograficzny dostępny tylko dla tego jednego użytkownika telefonu. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś dotrze do zaszyfrowanej wiadomości, to odczytać będzie ją mógł tylko na jednym komputerze lub telefonie– należącym do użytkownika aplikacji. UseCrypt Messenger zapewnia realizację szyfrowanych połączeń głosowych w standardzie HD Voice, a także na bezpieczną wymianę treści, w tym multimediów. Dane z UseCrypt nie przenikają do urządzenia smartfona użytkownika. Aplikacja nie prowadzi bowiem żadnych archiwów rozmów czy wysyłanych wiadomości tekstowych.

– Całość prowadzonej przez użytkowników komunikacji jest szyfrowana w trybie end-to-end, co oznacza, że operacje kryptograficzne wykonywane są po stronie klientów. Połączenia są zestawiane poprzez serwer pośredniczący, który nie uczestniczy w żadnych operacjach kryptograficznych, co gwarantuje pełną anonimowość użytkownikom. Dodatkowo jest to jedyna aplikacja pozwalająca sprawdzić, czy telefon nie jest obiektem inwigilacji– powiedział mgr inż. Kamil Kaczyński, ekspert ds. kryptologii.

Usecrypt Messenger sprawdza przed każdym połączeniem, czy telefon użytkownika nie jest podsłuchiwany. Jeśli zachodzi taka sytuacja nie realizuje połączenia. To aplikacja płatna, podobnie jak Spotify, Apple iTunes, Netflix…Nowy komunikator może być przydatny przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy nie chcą, aby komunikacja wewnętrzna w firmie, która coraz powszechniej odbywa się poprzez komunikatory internetowe, została podsłuchana przez niepowołane do tego osoby.Miesięczna opłata i ochrona prywatności to ograniczenie kosztów spotkań, podróży – uzasadniają eksperci. Prywatność ma jednak swoją cenę – dodają. Konto można dostosować do potrzeb klientów indywidualnych i biznesowych, do 25 licencji.

źródło: UseCrypt

Czytaj też: Apple UseCrypt – aplikacja oferująca pełną poufność rozmów dostepna dla polskich użytkowników



Autor |2018-08-06T07:16:09+02:006 sierpnia 2018 07:14|Kategorie: Aplikacje, Apple, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Sprzęt, Top7|Tagi: , |50 komentarzy

50 komentarzy

  1. majkelangelo95 6 sierpnia 2018 w 14:35 - Odpowiedz

    No proszę. Polski produkt? Szukałem czegoś, żeby się przerzucić z Telegrama po tej całej aferze z FSB i spróbujemy z tym!

  2. Andrzej K 6 sierpnia 2018 w 16:17 - Odpowiedz

    Chłopaki z IT próbowali się przebić i nic nie wyszło, nawet ze wpięciem się do telefonu. WhatsAppa jedzą na śniadanie, a na tym zęby sobie połamali.

  3. Anette 6 sierpnia 2018 w 16:41 - Odpowiedz

    U la laaa, ładniusi 🙂
    Nareszcie jakiś komunikator w ładnych kolorach!

  4. Wojtek 6 sierpnia 2018 w 21:30 - Odpowiedz

    Skoro to polska aplikacja to czemu nie nazywa się po polsku ? Czuje w tel aplikacji „czosnek” gwarancje że jest bezpiecznie haha pokaż kod źródłowy programisto to sprawdzimy czy to takie bezpieczne i czy nie ma zapadni. Kota w worku używaj sobie sam 😛

    • Pawel 19 lutego 2019 w 15:15 - Odpowiedz

      Skoro nie ma kodu to chyba lepiej? Dla przykładu kod Signal jest udostępniony i hackerzy mogą podmienić kluczowe biblioteki i wykraść dane. Aplikacje służące do infiltracji są za darmo. Usecrypt nie jest za darmo i gwarantuje, że nic nie jest przechowywane na serwerach. Dane są szyfrowane na urządzeniach i nawet admini Usecrypt nie mają do nich dostępu.

    • MagK 5 czerwca 2019 w 12:29 - Odpowiedz

      Zachęcam do poczytania o USecrypcie. Najpierw poczytałam trochę na internecie, zachęciły mnie opinie ludzi, później rekomendacje Wojskowej Akademii technicznej i Polskiego Instytutu Łączności, a wisienką na torcie był news, że Grom zaczął z niego korzystać.

  5. Bernard 7 sierpnia 2018 w 10:46 - Odpowiedz

    Ale czemu nazwa miałaby być polska? To produkt na skalę światową jak np. WhatsApp i to wszystko. Wg mnie tak jest lepiej, międzynarodowo. Ciężko, żeby to nazwali SzyfrującyWieśiekMessenger

  6. Felek 8 sierpnia 2018 w 11:15 - Odpowiedz

    Zachęcony komentarzami spróbowałem i jak na razie mega pozytywne zaskoczenie. Polacy nie powinni mieć kompleksów. Ta apka bije na głowę zagraniczne pseudoszyfrujące komunikatory.

  7. Pawel 9 sierpnia 2018 w 14:47 - Odpowiedz

    Mysle ze wypróbujemy to w firmie. wygląda obiecujaco

  8. remigiuszstranowski 19 lutego 2019 w 11:49 - Odpowiedz

    Dlaczego mieliby pokazywać kod? Nie ufałbym aplikacjom opartym na open sourcie, dlaczego np. pentagon nie pokarze listy aplikacji z których korzysta i ich kodu?

  9. ojsienki 19 lutego 2019 w 15:26 - Odpowiedz

    Nareszcie konkurencja dla Facebook Messenger. I to do tego polski produkt. Rozszyfrowaliśmy Enigmę, to teraz zaszyfrowaliśmy rozmowy i nikt nie ma do nich dostępu. Muszę wypróbować.

  10. mateuszgde 20 lutego 2019 w 10:59 - Odpowiedz

    Są już pobrania z 17 krajów. W Polsce korzysta m.in. elitarna jednostka GROM. Sam chcę wypróbować.

  11. korneljanis 25 lutego 2019 w 13:53 - Odpowiedz

    Korzystam od jakiegoś czasu prywatnie, namówiłem niedawno szefa na przetestowanie, chwali sobie i chyba wykupimy dla kierownictwa stały abonament. 🙂

  12. radoslawlitek 28 lutego 2019 w 14:00 - Odpowiedz

    Mnie przekonuje stosowanie HVKM, dzielenie klucza RSA no i oczywiście kodeki CBR zamiast VBR. Czekałem, aż ktoś w końcu je wprowadzi, innym niezbyt śpieszno do tego…

  13. Justyna Mikulewicz 5 marca 2019 w 12:40 - Odpowiedz

    Podjęli bardzo rozsądną decyzję pozwalając na dostęp do kodu zainteresowanym firmom. Dzięki temu i wilk syty i owca cała 🙂 Żaden hacker nie będzie też próbował podmienić bibliotek

  14. Miłosz Warowicki 5 marca 2019 w 15:27 - Odpowiedz

    Przynajmniej nie jest to apka z serwerami ulokowanymi w Stanach, jak większość komunikatorów. Eliminuje to o szereg zagrożeń dla przetwarzanych przez nie danych, w szczególności metadanych połączeń. Nie bez znaczenia jest tez lepsza dostępność i wydajność.

  15. Marek 13 marca 2019 w 15:41 - Odpowiedz

    Bezpieczna komunikacja w firmie to rozumiem, must have. A jest coś zaufanego do przesyłania plików firmowych w dużym formacie?

  16. Christopher 13 marca 2019 w 15:49 - Odpowiedz

    Wypróbowałem i rozesłałem sms’em zaproszenie do wszystkich znajomych – bardzo wygodna opcja. Można udostępnić to info dowolnym medium – mail, Telegram, FB

  17. Remigiusz 14 marca 2019 w 20:14 - Odpowiedz

    po zainstalowaniu dopiero zauważyłem że apka ma naprawdę fajny i wygodny interfejs 😀 jestem pozytywnie zaskoczony!

  18. fukparis28 15 marca 2019 w 12:35 - Odpowiedz

    czy na tym use crypcie były przeprowadzane jakieś testy bezpieczeństwa? mogę mu zaufać przekazując w pracy ściśle tajne informacje za które bym wyleciał gdyby wyciekły?

  19. sewerynwichura 22 marca 2019 w 15:18 - Odpowiedz

    Aplikacja bardzo przyjazna dla zwykłego użytkownika 🙂
    przesiadłem się z Signala i nie żałuję

  20. Konrad 31 maja 2019 w 12:30 - Odpowiedz

    Używamy UseCrypt Messenger u mnie w firmie. Wszyscy korzystający chwalą go za przyjazny interfejs, a ja cieszę się, że moja firma nie jest narażona na atak.

  21. Aleksander 31 maja 2019 w 12:34 - Odpowiedz

    Co jak co, ale o własne bezpieczeństwo warto zadbać. Zaufałem polskiemu programowi UseCrypt kilka miesięcy temu i jestem z niego zadowolony.

  22. Marek 31 maja 2019 w 12:39 - Odpowiedz

    Nie jest możliwe, żeby aplikacja była darmowa i dbała o nasze bezpieczeństwo. Zawsze coś kosztem czegoś. Wolę zapłacić i mieć pewność, że moje dane nie są przetwarzane. Polecam UsecCrypt Messenger.

  23. Adamek 17 czerwca 2019 w 15:31 - Odpowiedz

    Lepiej wcześniej pomyśleć nad swoimi danymi niż potem płakać. Takie programy są bardzo słabo zabezpieczone a ponadto podatne na ataki z zewnątrz. Kto ceni sobie prywatność powinien od razu zainterweniować i zmienić to oprogramowanie na coś sprawdzonego. W Polsce mamy wiele firm które robi oprogramowanie. Przykładem jest Usecrypt, który o głowę bije zabezpieczeniami wielkie korporacje.

  24. Marcelina 17 czerwca 2019 w 15:32 - Odpowiedz

    Od jakiegoś czasu korzystam z Usecrypt i od razu widzę przewagę nad wspomnianym w artykule WhatsUp! Najważniejszym z nich jest dłuższy klucz szyfrujący!

  25. Michał 17 czerwca 2019 w 15:32 - Odpowiedz

    Dlaczego ludzie korzystają z WhatsUpa???? Przecież już miał tyle afer wycieków danych, że szok!!!!

  26. Agnieszka 17 czerwca 2019 w 15:33 - Odpowiedz

    Wolę postawić na płatne sprawdzone programy niż używać darmówek. Potem płacimy dużo większą cenę za utratę swojej prywatności.

  27. ciekawy 17 czerwca 2019 w 15:33 - Odpowiedz

    Już coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że wielkie programy jak Signal czy WhatsUp sa bardzo dziurawe. Trzeba zacząć korzystać z bardziej zabezpieczonego oprogramowania jak np. polski Usecrypt.

  28. Wojtek 20 czerwca 2019 w 17:44 - Odpowiedz

    Korzystanie z aplikacji wielkich twórców jak Signal czy WhatsApp to wchodzenie na minę. Ilość ataków jakie przyjęły te programy jest ogromna. Trzeba korzystać z bardziej zabezpieczonych i sprawdzonych programów. Zwrócił bym w tym przypadku uwagę na Usecrypt, który do tej pory nie miał żadnego ataku ani wykradzenia danych.

  29. Aneta 20 czerwca 2019 w 22:27 - Odpowiedz

    Ciekawe ile jeszcze usłyszymy o lukach w programach takich jak Signal czy WhatsApp. Już dawno zrezygnowałem z korzystania z tych aplikacji na rzecz bardziej bezpiecznych programów.

  30. Bogdan 20 czerwca 2019 w 22:39 - Odpowiedz

    Atak na WhatsApp wykorzystywał luki w protokole wykorzystywanym do zestawiania połączeń głosowych. Twórcy Usecrypt pomyśleli o tym na samym początku i dzięki temu dostajemy zabezpieczone rozmowy dłuższym kluczem szyfrującym.

  31. Maciej 20 czerwca 2019 w 22:40 - Odpowiedz

    Używam Usecrypt i płacę 2 złote dziennie. Nie jest to majątek ale wiem że moje dane są bezpieczne jak powinny być.

  32. Magda 20 czerwca 2019 w 22:40 - Odpowiedz

    Lepiej wydać kilka złotówek a mieć pewność że dobrez się zabezpieczyliśmy. Korzystanie z darmowych programów jest tylko pozornie darmowe. Płacimy wtedy swoimi danymi.

  33. Eryk 20 czerwca 2019 w 22:40 - Odpowiedz

    Telegram, whatsupp, signal wszystko jest siebie warte. Trzeba stawiać na polskie programy np Usecrypt. Mimo, że jest płatny to wiem że płace za swoje bezpieczeństwo!

  34. Agata 20 czerwca 2019 w 22:41 - Odpowiedz

    Używanie ogólnodostępnych, darmowych komunikatorów to tylko pozorna oszczędność.tak jak płacimy za ubezpieczenie mieszkania czy turystyczne, aby uchronić się przed nieszczęściem, tak powinniśmy „ubezpieczyć się” na wypadek kradzieży naszych danych. czasy się zmieniają, mam nadzieję, że niedługo takie decyzje to będzie standard. „ubezpieczeniem” w takim przypadku jest korzystanie z UseCrypt.

  35. Damianx70 20 czerwca 2019 w 22:42 - Odpowiedz

    darmowe komunikatory są dobre, bo są darmowe 😉 i w kwestii bezpieczeństwa niewiele dobrego można o nich powiedzieć. nie takie jest ich przeznaczenie, aby zaciekle nas chronić, a szkoda! bo czasy są takie, a nie inne i warto zadbać o swoje sprawy. usecrypt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby współczesnych internautów – ma dłuższy klucz szyfrujący, ukrywa adres ip rozmówcy, wykrywa próby ataków na naszą aplikację.

  36. Marcelina 20 czerwca 2019 w 22:42 - Odpowiedz

    Śmiać mi się chce widząc aplikacje które promują się na bezpieczne a tak naprawde są jedną wielką dziurą, z której każdy może wziąć co chce 😀 Signal, WhatsApp? Co dziennie można przeczytać o wyciekach. Do tej pory widziałem tylko jedną aplikację, w której pomyślano o tak podstawowym problemie jakim jest bezpieczeństwo i jest to Usecrypt.

  37. Wojtek 20 czerwca 2019 w 22:42 - Odpowiedz

    Czy ktoś słyszał złe opinie o Usecrypt? 😀 Ja nie i polecam wszystkim korzystać z tego oprogramowania. Nie żadne Signale czy WhatsAppy bo to zło i strach o własne dane!

  38. Joanna 20 czerwca 2019 w 22:43 - Odpowiedz

    To przerażające, jak społeczeństwo ze smartfonami w ręku ma mało pojęcia o tym, jak niebezpieczne jest to narzędzie! i nie mówię tu tylko o seniorach… przy odrobinie chęci haker może wiedzieć o nas wszystko, nie tylko dane osobowe czy bankowe, ale dosłownie WSZYSTKO! Prywatne rozmowy, zdjęcia… creepy :/

  39. Damian 20 czerwca 2019 w 22:43 - Odpowiedz

    O Usecrypt nigdy nie słyszałem o aferach, wyciekach bądź innych złych rzeczy. W dodatku to polska aplikacja a co za tym idzie korzystając z niego wspieramy nasz rodzimy rynek.

  40. Kalina 20 czerwca 2019 w 22:44 - Odpowiedz

    Można się poczuć obserwowanym i podsłuchiwanym, a to jest czasem gorsze, niż kradzież danych do logowania itp. Jeśli chcę skontaktować się z przyjaciółką, wysłać jej foty z wyjazdu to chcę mieć pewność, że nikt naszych rozmów nie przeczyta i nie wykorzysta moich zdjęć bez mojej wiedzy. Używamy od jakiegoś czasu UseCrypt, bo trochę czytałyśmy o tych tematach, a niestety wielu z naszych znajomych nawet nie myślało, że komunikacja przez sieć może być niebezpieczna dla szarego, zwykłego obywatela, nie tylko dla celebrytów i milionerów… powoli ich edukujemy 😉

  41. Adam 20 czerwca 2019 w 22:44 - Odpowiedz

    Czy twórcom WhatsApp, Signal czy Telegram zależy na lukach, bo czytając artykuły o wyciekach z tych programów na to wygląda. Płacimy własnymi danymi korzystając z tych aplikacji. Trzeba to ukrucić albo zacząć używać lepszych aplikacji, które o wiele bardziej pomagają chronić nasze dobro.

  42. Krzychu 20 czerwca 2019 w 22:44 - Odpowiedz

    Przez niedostateczne zabezpieczenia użyte w aplikacjach takich Signal, whatsapp, gmail regularnie czyta się o atakach, wyciekach danych. być może twórcy takich aplikacji świadomie umożliwiają takie akcje, żeby było nich głośno? w końcu nie ważne jak mówią… ważne żeby mówili. co tam bezpieczeństwo cyfrowe szarego człowieczka!ale nie powinni reklamować ich jak całkowicie bezpieczne, jeśli wiedzą że to nieprawda. O UseCrypt jeszcze złego słowa nie słyszałem i zdecydowałem się zaufać profesjonalistom.

  43. Karla 20 czerwca 2019 w 22:45 - Odpowiedz

    W pracy często komunikuję się ze współpracownikami, także tymi za granicą i myślę, że usecrypt jest profesjonalnym narzędziem, żeby nasze służbowe sprawy i poufne dane były chronione. Płacę za aplikację – cena niewielka, ale daje mi to mimo wszystko poczucie, że sztab ludzi czuwa nad naszymi interesami. Od darmowych aplikacji nie mam co wymagać ochrony, i szczerze – nawet nie chcę. UseCrypt wystarcza na moje codzienne potrzeby.

  44. Aneta 20 czerwca 2019 w 22:45 - Odpowiedz

    Korzystanie z aplikacji wielkich twórców jak Signal czy WhatsApp to wchodzenie na minę. Ilość ataków jakie przyjęły te programy jest ogromna. Trzeba korzystać z bardziej zabezpieczonych i sprawdzonych programów. Zwrócił bym w tym przypadku uwagę na Usecrypt, który do tej pory nie miał żadnego ataku ani wykradzenia danych.

  45. Radosław 20 czerwca 2019 w 22:46 - Odpowiedz

    zauważyliście ile jest negatywnych komentarzy na temat usecrypt w sieci? No właśnie, ja też nie 😉 osobiście nie mam zastrzeżeń.

  46. Mińka 20 czerwca 2019 w 22:46 - Odpowiedz

    Czemu wcześniej nie słyszałam o tym UseCrypt? fajnie, że ktoś dba o ludzi na co dzień, bo jak niby mam się ochronić przed tymi wszystkimi hakerami? Ja się w ogóle nie znam na technice. a tyle się teraz mówi o tym… strach z telefonu korzystać. Jakieś podsłuchy, kradzież zdjęć. jesli serio ten komunikator kosztuje 2 złote dziennie, to chyba spróbuję.

  47. Damianx70 20 czerwca 2019 w 22:47 - Odpowiedz

    Widzę, że wiedza o usecrypt rozprzestrzenia się po necie… a ciekawe czemu producenci innych aplikacji nie walczą z konkurencją? oj, chyba trudno znaleźć haka na ten porządny produkt.

  48. MonikaZ 20 czerwca 2019 w 22:48 - Odpowiedz

    czy te wasze wszystkie whats’appy pozwalają wam na ochronę danych po zgubieniu czy kradzieży telefonu? no nie sądzę… a mój UseCrypt to robi! i już miałam niestety możliwość, żeby się o tym przekonać… komórki szkoda, ale przynajmniej dostęp do aplikacji zablokowany, nie będzie przeglądania moich rozmów i plików złodzieju.