Jesteś tutaj:-, Apple, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Sprzęt, Top7-UseCrypt – gwarantuje poufność rozmów przez telefon komórkowy

UseCrypt – gwarantuje poufność rozmów przez telefon komórkowy

WhatsUp, Signal, Telegram – to tylko niektóre z listy aplikacji uznawanych dotychczas za bezpieczne komunikatory, a podsłuchiwane przez służby wybranych państw. Ostatnie miesiące pokazały, że musiały one, zgodnie z prawem, przekazywać klucze deszyfrujące lokalnym wywiadom. Przełomem jest najnowsza aplikacja Usecrypt, dostępna od kilku miesięcy na AppStore. Polska, obok 191 innych krajów, znalazła się na mapie oferty amerykańskiego giganta. Już dziś UseCrypt uznany został za najbardziej popularną aplikację wśród polskich użytkowników serwisu.

Zaletą Usecrypt jest system poufności, tworzący klucz kryptograficzny dostępny tylko dla tego jednego użytkownika telefonu. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś dotrze do zaszyfrowanej wiadomości, to odczytać będzie ją mógł tylko na jednym komputerze lub telefonie– należącym do użytkownika aplikacji. UseCrypt Messenger zapewnia realizację szyfrowanych połączeń głosowych w standardzie HD Voice, a także na bezpieczną wymianę treści, w tym multimediów. Dane z UseCrypt nie przenikają do urządzenia smartfona użytkownika. Aplikacja nie prowadzi bowiem żadnych archiwów rozmów czy wysyłanych wiadomości tekstowych.

– Całość prowadzonej przez użytkowników komunikacji jest szyfrowana w trybie end-to-end, co oznacza, że operacje kryptograficzne wykonywane są po stronie klientów. Połączenia są zestawiane poprzez serwer pośredniczący, który nie uczestniczy w żadnych operacjach kryptograficznych, co gwarantuje pełną anonimowość użytkownikom. Dodatkowo jest to jedyna aplikacja pozwalająca sprawdzić, czy telefon nie jest obiektem inwigilacji– powiedział mgr inż. Kamil Kaczyński, ekspert ds. kryptologii.

Usecrypt Messenger sprawdza przed każdym połączeniem, czy telefon użytkownika nie jest podsłuchiwany. Jeśli zachodzi taka sytuacja nie realizuje połączenia. To aplikacja płatna, podobnie jak Spotify, Apple iTunes, Netflix…Nowy komunikator może być przydatny przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy nie chcą, aby komunikacja wewnętrzna w firmie, która coraz powszechniej odbywa się poprzez komunikatory internetowe, została podsłuchana przez niepowołane do tego osoby.Miesięczna opłata i ochrona prywatności to ograniczenie kosztów spotkań, podróży – uzasadniają eksperci. Prywatność ma jednak swoją cenę – dodają. Konto można dostosować do potrzeb klientów indywidualnych i biznesowych, do 25 licencji.

źródło: UseCrypt

Czytaj też: Apple UseCrypt – aplikacja oferująca pełną poufność rozmów dostepna dla polskich użytkowników



Autor |2018-08-06T07:16:09+02:006 sierpnia 2018 07:14|Kategorie: Aplikacje, Apple, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Sprzęt, Top7|Tagi: , |20 komentarzy

20 komentarzy

  1. majkelangelo95 6 sierpnia 2018 w 14:35 - Odpowiedz

    No proszę. Polski produkt? Szukałem czegoś, żeby się przerzucić z Telegrama po tej całej aferze z FSB i spróbujemy z tym!

  2. Andrzej K 6 sierpnia 2018 w 16:17 - Odpowiedz

    Chłopaki z IT próbowali się przebić i nic nie wyszło, nawet ze wpięciem się do telefonu. WhatsAppa jedzą na śniadanie, a na tym zęby sobie połamali.

  3. Anette 6 sierpnia 2018 w 16:41 - Odpowiedz

    U la laaa, ładniusi 🙂
    Nareszcie jakiś komunikator w ładnych kolorach!

  4. Wojtek 6 sierpnia 2018 w 21:30 - Odpowiedz

    Skoro to polska aplikacja to czemu nie nazywa się po polsku ? Czuje w tel aplikacji „czosnek” gwarancje że jest bezpiecznie haha pokaż kod źródłowy programisto to sprawdzimy czy to takie bezpieczne i czy nie ma zapadni. Kota w worku używaj sobie sam 😛

    • Pawel 19 lutego 2019 w 15:15 - Odpowiedz

      Skoro nie ma kodu to chyba lepiej? Dla przykładu kod Signal jest udostępniony i hackerzy mogą podmienić kluczowe biblioteki i wykraść dane. Aplikacje służące do infiltracji są za darmo. Usecrypt nie jest za darmo i gwarantuje, że nic nie jest przechowywane na serwerach. Dane są szyfrowane na urządzeniach i nawet admini Usecrypt nie mają do nich dostępu.

  5. Bernard 7 sierpnia 2018 w 10:46 - Odpowiedz

    Ale czemu nazwa miałaby być polska? To produkt na skalę światową jak np. WhatsApp i to wszystko. Wg mnie tak jest lepiej, międzynarodowo. Ciężko, żeby to nazwali SzyfrującyWieśiekMessenger

  6. Felek 8 sierpnia 2018 w 11:15 - Odpowiedz

    Zachęcony komentarzami spróbowałem i jak na razie mega pozytywne zaskoczenie. Polacy nie powinni mieć kompleksów. Ta apka bije na głowę zagraniczne pseudoszyfrujące komunikatory.

  7. Pawel 9 sierpnia 2018 w 14:47 - Odpowiedz

    Mysle ze wypróbujemy to w firmie. wygląda obiecujaco

  8. remigiuszstranowski 19 lutego 2019 w 11:49 - Odpowiedz

    Dlaczego mieliby pokazywać kod? Nie ufałbym aplikacjom opartym na open sourcie, dlaczego np. pentagon nie pokarze listy aplikacji z których korzysta i ich kodu?

  9. ojsienki 19 lutego 2019 w 15:26 - Odpowiedz

    Nareszcie konkurencja dla Facebook Messenger. I to do tego polski produkt. Rozszyfrowaliśmy Enigmę, to teraz zaszyfrowaliśmy rozmowy i nikt nie ma do nich dostępu. Muszę wypróbować.

  10. mateuszgde 20 lutego 2019 w 10:59 - Odpowiedz

    Są już pobrania z 17 krajów. W Polsce korzysta m.in. elitarna jednostka GROM. Sam chcę wypróbować.

  11. korneljanis 25 lutego 2019 w 13:53 - Odpowiedz

    Korzystam od jakiegoś czasu prywatnie, namówiłem niedawno szefa na przetestowanie, chwali sobie i chyba wykupimy dla kierownictwa stały abonament. 🙂

  12. radoslawlitek 28 lutego 2019 w 14:00 - Odpowiedz

    Mnie przekonuje stosowanie HVKM, dzielenie klucza RSA no i oczywiście kodeki CBR zamiast VBR. Czekałem, aż ktoś w końcu je wprowadzi, innym niezbyt śpieszno do tego…

  13. Justyna Mikulewicz 5 marca 2019 w 12:40 - Odpowiedz

    Podjęli bardzo rozsądną decyzję pozwalając na dostęp do kodu zainteresowanym firmom. Dzięki temu i wilk syty i owca cała 🙂 Żaden hacker nie będzie też próbował podmienić bibliotek

  14. Miłosz Warowicki 5 marca 2019 w 15:27 - Odpowiedz

    Przynajmniej nie jest to apka z serwerami ulokowanymi w Stanach, jak większość komunikatorów. Eliminuje to o szereg zagrożeń dla przetwarzanych przez nie danych, w szczególności metadanych połączeń. Nie bez znaczenia jest tez lepsza dostępność i wydajność.

  15. Marek 13 marca 2019 w 15:41 - Odpowiedz

    Bezpieczna komunikacja w firmie to rozumiem, must have. A jest coś zaufanego do przesyłania plików firmowych w dużym formacie?

  16. Christopher 13 marca 2019 w 15:49 - Odpowiedz

    Wypróbowałem i rozesłałem sms’em zaproszenie do wszystkich znajomych – bardzo wygodna opcja. Można udostępnić to info dowolnym medium – mail, Telegram, FB

  17. Remigiusz 14 marca 2019 w 20:14 - Odpowiedz

    po zainstalowaniu dopiero zauważyłem że apka ma naprawdę fajny i wygodny interfejs 😀 jestem pozytywnie zaskoczony!

  18. fukparis28 15 marca 2019 w 12:35 - Odpowiedz

    czy na tym use crypcie były przeprowadzane jakieś testy bezpieczeństwa? mogę mu zaufać przekazując w pracy ściśle tajne informacje za które bym wyleciał gdyby wyciekły?

  19. sewerynwichura 22 marca 2019 w 15:18 - Odpowiedz

    Aplikacja bardzo przyjazna dla zwykłego użytkownika 🙂
    przesiadłem się z Signala i nie żałuję