Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacja, Newsy, Top7-Tup Tup po Warszawie – aplikacja dla rodzin z dziećmi na Androida

Tup Tup po Warszawie – aplikacja dla rodzin z dziećmi na Androida

Powstała pierwsza w Warszawie, bezpłatna aplikacja przybliżająca dzieciom i rodzicom zabytki, historię i legendy stolicy. Można ją pobrać na Google Play.

Tup Tup po Warszawie to aplikacja dzięki której dziecko i dorosły dowie się gdzie mieszkał Bazyliszek, jak odszyfrować rebus na drzwiach Pałacu na Wyspie, gdzie powiewała flaga Polski w trakcie Powstania Warszawskiego oraz skąd się wzięła tradycja pielgrzymek warszawskich.

Tup tup po warszawie

Tup Tup po Warszawie

Aplikacja jest dziecięcym towarzyszem podczas zwiedzenia i odkrywania nowych miejsc w naszej ukochanej stolicy. Poza tym pomaga ona przyswoić wiedzę poprzez zabawę, co sprawia, że długie spacery nie będą dla dzieci monotonne.

Lista 140 zabytków rozmieszczonych na wirtualnej mapie Warszawy ułożonych na ośmiu trasach daje dużo możliwości pożytecznie spędzonego czasu w stolicy. Dołączone do każdego zabytku quizy oraz system zbierania punktów i odznak, dają dzieciom pole do popisu znajomością dziedzictwa kulturowego Warszawy, jej historii, ciekawostek i tajemnic.

Przy tworzeniu aplikacji współpracowało wiele instytucji, min: Biuro Konserwatora Zabytków, Portal Edukacyjny TupTupTup.org.pl, Warszawski Oddział Przewodników PTTK, ale również Archidiecezja Warszawska, Synagoga im. Nożyków jak i Galeria Zachęta, CSW, Muzeum Warszawy, Muzeum Marii Curie Skłodowskiej i wiele innych instytucji.

Wystarczy odwiedzić ten link, który zabierze Was do wirtualnego sklepu – tam będziecie mogli pobrać aplikację Tup Tup po Warszawie.

źródło: Fundacja CultureLab

 Autor |2018-08-01T11:22:10+02:001 sierpnia 2018 11:18|Kategorie: Aplikacje, Inne, Nawigacja, Newsy, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.